More

  Partynice: dwie gonitwy uczniowskie dla Temura Kumarbeka

  W środę na wrocławskich Partynicach rozegrano siedem gonitw płaskich. Najwyższą rangę miał wyścig piąty dla trzyletnich arabów polskiej hodowli I grupy. Oprócz tego rozegrano dwa biegi uczniowskie, które w dobrym stylu wygrał Temur Kumarbek dla stajni Cornelii Fraisl. Przed ostatnią odsłoną rywalizacji pewne jest natomiast, że o końcowy sukces powalczą Oliwia Szarłat i Oskar Nowak.

  Dzisiejsze gonitwy uczniowskie były już 14. i 15. rundą rywalizacji młodych jeźdźców. Oba wygrały konie trenowane przez Cornelię Fraisl pod Temurem Kumarbekiem. Dzięki temu młody Kirgiz zapisał na swoje konto aż 40 pkt i przesunął się na czwarte miejsce rankingu. Być może powalczy jeszcze o trzecie z Joanną Rychlak, która ma łącznie o 7 oczek więcej, natomiast przed finałem cyklu (17.10 na Służewcu) oboje mają zbyt dużą stratę do Oliwii Szarłat i Oskara Nowaka.

  W rywalizacji na szczycie dzisiaj o 4 pkt więcej zgromadził Oskar Nowak, dzięki drugiemu miejscu na Madiba Movie i trzeciemu na Bailando. Oliwia była 2. na Yennefer i piąta na kl. Sira, ale ma jeszcze 9 pkt. przewagi nad rywalem. Jest więc bliska obronienia tytułu sprzed roku.

  Endemol pokonał Eworio Gal

  Dwójka faworytów stoczyła zaciętą walkę w gonitwie I grupy dla trzyletnich arabów. Najmocniej liczony był Eworio Gal ze stajni Macieja Jodłowskiego, który startował pod Sanzharem Abaevem, jednak po walce na prostej pokonał go liczony w drugiej kolejności Endemol. Michałowskiego siwka do wygranej poprowadziła Małgorzata Kryszyłowicz, żona trenera ogiera – Wiesława Kryszyłowicza.

  Endemol jest synem derbisty Waresa i wiceoaksistki Echali.

  W tym wyścigu nie udało się więc wygrać Sanzharowi Abaevowi, jednak Kirgiz mimo wszystko powiększył w środę swoją przewagę w klasyfikacji, dzięki zwycięstwom odniesionym w gonitwie pierwszej na arabce Werii (tr. Wiesław Kryszyłowicz) oraz dwóch koniach trenowanych przez Macieja Jodłowskiego: folblutce Noble Claudine i arabce Zbrojnej Facie. To ostatniej było jego zwyciestwem numer 53 w tym roku, a to oznacza, że ma aż 10 oczek przewagi nad trzecim w rankingu Dastanem Sabatbekovem.

  Gonitwę dla dwulatków w dobrym stylu wygrał trenowany przez Michała Borkowskiego Modus Vivendi pod Natalią Hendzel.

  Na zdjęciu tytułowym Temur Kumarbek.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.