More

  Partynice: dwie gonitwy uczniowskie dla Temura Kumarbeka

  W środę na wrocławskich Partynicach rozegrano siedem gonitw płaskich. Najwyższą rangę miał wyścig piąty dla trzyletnich arabów polskiej hodowli I grupy. Oprócz tego rozegrano dwa biegi uczniowskie, które w dobrym stylu wygrał Temur Kumarbek dla stajni Cornelii Fraisl. Przed ostatnią odsłoną rywalizacji pewne jest natomiast, że o końcowy sukces powalczą Oliwia Szarłat i Oskar Nowak.

  Dzisiejsze gonitwy uczniowskie były już 14. i 15. rundą rywalizacji młodych jeźdźców. Oba wygrały konie trenowane przez Cornelię Fraisl pod Temurem Kumarbekiem. Dzięki temu młody Kirgiz zapisał na swoje konto aż 40 pkt i przesunął się na czwarte miejsce rankingu. Być może powalczy jeszcze o trzecie z Joanną Rychlak, która ma łącznie o 7 oczek więcej, natomiast przed finałem cyklu (17.10 na Służewcu) oboje mają zbyt dużą stratę do Oliwii Szarłat i Oskara Nowaka.

  W rywalizacji na szczycie dzisiaj o 4 pkt więcej zgromadził Oskar Nowak, dzięki drugiemu miejscu na Madiba Movie i trzeciemu na Bailando. Oliwia była 2. na Yennefer i piąta na kl. Sira, ale ma jeszcze 9 pkt. przewagi nad rywalem. Jest więc bliska obronienia tytułu sprzed roku.

  Endemol pokonał Eworio Gal

  Dwójka faworytów stoczyła zaciętą walkę w gonitwie I grupy dla trzyletnich arabów. Najmocniej liczony był Eworio Gal ze stajni Macieja Jodłowskiego, który startował pod Sanzharem Abaevem, jednak po walce na prostej pokonał go liczony w drugiej kolejności Endemol. Michałowskiego siwka do wygranej poprowadziła Małgorzata Kryszyłowicz, żona trenera ogiera – Wiesława Kryszyłowicza.

  Endemol jest synem derbisty Waresa i wiceoaksistki Echali.

  W tym wyścigu nie udało się więc wygrać Sanzharowi Abaevowi, jednak Kirgiz mimo wszystko powiększył w środę swoją przewagę w klasyfikacji, dzięki zwycięstwom odniesionym w gonitwie pierwszej na arabce Werii (tr. Wiesław Kryszyłowicz) oraz dwóch koniach trenowanych przez Macieja Jodłowskiego: folblutce Noble Claudine i arabce Zbrojnej Facie. To ostatniej było jego zwyciestwem numer 53 w tym roku, a to oznacza, że ma aż 10 oczek przewagi nad trzecim w rankingu Dastanem Sabatbekovem.

  Gonitwę dla dwulatków w dobrym stylu wygrał trenowany przez Michała Borkowskiego Modus Vivendi pod Natalią Hendzel.

  Na zdjęciu tytułowym Temur Kumarbek.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły