More

  Rywalizacja w czempionatach wchodzi w końcową fazę

  Początek kalendarzowej jesieni sprzyja rywalizacji na zielonej bieżni. Warunki na torze są bardzo dobre, a piękna pogoda zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Sobotnie wyścigi zaczynają się o 12:30, a niedzielne w samo południe.

  Rozpoczynający się weekend na Torze Służewiec będzie stał pod znakiem rywalizacji koni młodych roczników oraz decydujących przetasowań w rankingach: trenerskim i jeździeckim. 

  Wśród jeźdźców sytuacja wydaje się klarowna. Sanzhar Abaev ma dziesięć zwycięstw przewagi nad Dastanem Sabatbekovem i pewnie zmierza po tytuł czempiona. Parę tę rozdziela ubiegłoroczny zwycięzca- Szczepan Mazur, który jednak zakończył już sezon w Polsce i wkrótce rozpocznie ściganie w Katarze. Będzie to nowy rozdział w karierze najlepszego polskiego dżokeja ostatniej dekady, który w poprzednich latach zimą z powodzeniem rywalizował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kolejny w rankingu Martin Srnec cieszy się zaufaniem trenera Krzysztofa Ziemiańskiego oraz Saliha Plavaca, dla których regularnie punktuje. Ostatnio poczuł jednak na plecach oddech będącego w kapitalnej formie Bolota Kalysbeka. Kirgiz jest bardzo skuteczny w ostatnim czasie, a że jest praktykantem dżokejskim, korzysta z dwóch kilogramów ulgi wagi. To często skłania właścicieli, do powierzania mu dobrych koni w wyścigach.

  Wśród trenerów bliski obronienia tytułu z poprzednich sezonów jest Adam Wyrzyk, chociaż w ostatnim czasie jego przewaga nad drugą w klasyfikacji Cornelią Fraisl zmalała do pięciu oczek. Wiele wskazuje, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, zwłaszcza że zajmujący kolejne lokaty trenerzy mają sporo atutów. Maciej Janikowski (trzecie miejsce) ma świetną skuteczność (26,7 % zwycięstw), a Michał Borkowski (czwarty) i Krzysztof Ziemiański (piąty) mają jeszcze kilka asów w rękawie. 

  Doświadczony Marvelous Stam faworytem Nagrody Jaguara

  Ścigający się z powodzeniem w najważniejszych gonitwach dla dwulatków Marvelous Stam góruje osiągnięciami nad pozostałymi uczestnikami gonitwy. Trenowany przez Kazimierza Rogowskiego syn Captain Marvelousa ogier przegrywał dotychczas tylko z rozdającymi w tym roku karty w rywalizacji młodego rocznika końmi ze stajni Westminster. Jego udział w Nagrodzie Jaguara pozwoli dokładniej ocenić klasę obiecujących, ale mającym na koncie zaledwie po dwa starty: Don Kastersa, Taymoura i Amon The Great’a. 

  Tym co niepokoi część ekspertów, jest duża częstotliwość startów Marvelous Stama. Czy zwycięży świeżość wyżej wymienionej trójki, czy niezaprzeczalna klasa i doświadczenie Marvelousa przekonamy się o 13:00 w niedzielę.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły