More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 42.)

  Analiza sobotnich gonitw na podstawie przewidywań uczestników Ligi Ekspertów.

  I: Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych kłusaków francuskich (sulki),
  które uzyskały sumę nagród do 60 000 zł

  Bitym faworytem będzie George Banks (20-2). Eksperci przewidują, że o drugie miejsce powinny powalczyć Grisette Mesloise (3-6) oraz Grinder (0-11). Pojedyncze wskazania na drugie miejsce uzyskały Fulham i Buzyrys, pozostałe nie są liczone.

  II: 3-letnie konie czystej krwi arabskiej II grupy, wpisane do PASB

  Najlepsze wyniki notował dotychczas Woland i to on jest zdecydowanym faworytem typerów. Do zwycięstwa typuje go aż 15 z nich. Kandydatką do wygrania z faworytem wydaje się być Special Lady (5 wskazań na wygraną i aż 13 na drugie miejsce). Pojedyncze wskazania na pierwsze miejsce otrzymały debiutujący Voyage Voyage (2) i Prius (1).

  III: 2-letnie konie I grupy

  Zdecydowanym faworytem jest Marvelous Stam, którego aż 19 z 23 typerów wskazuje na pierwsze miejsce. Nic dziwnego – ścigał on się z czołówką rocznika. Pozostała czwórka widzi zwycięzcę w Taymourze, który znacznie się poprawił i wygrał w swoim drugim starcie. Kandydatami do końcowej rozgrywki są jeszcze Amon The Great (0-10) i Don Kasters (0-3).

  IV: 4-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej II grupy

  Kolejna gonitwa z wyraźnym faworytem i z wąską stawką koni liczonych do zwycięstwa. Hosco de Bozouls, który przed trzema tygodniami w bardzo dobrym stylu zanotował drugą wygraną w sezonie, zdecydowanie przeważa w liczbie wskazań – aż 17 razy był typowany na 1. miejsce. Pozostała szóstka typerów największe szanse daje Hadjar (4) i Eldasowi (2).

  V: 3-letnie konie czystej krwi arabskiej I grupy

  Łatwa wygrana z debiutu i bardzo dobry start w Nagrodzie Gangesa sprawiają, że zdecydowanie najwięcej typerów na zwycięzcę wskazało Salika (15). Swoich zwolenników będą miały utalentowane Dragado i El Grillo – obia ogiery są po dającym zwycięzców w gonitwach eksterierowych – Kurierze. Trzech typerów wskazało przedstawiciela Janowa Podlaskiego – Prinsa.

  VI: 3-letnie i starsze konie IV grupy

  Regularnie wartościowe wyniki notują Valkirie, Betfan i siedmioletnia Theskyisnolimit. Według typów Ligi Ekspertów, to ta trójka między sobą powinna rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa. Pojedyncze wskazanie otrzymał też doświadczony Sumidero.

  VII: 4-letnie i starsze konie czystej krwi arabskiej III grupy

  Trudna do typowania gonitwa, z wyrównaną dziewięciokonną stawką na starcie. Ponad połowa typerów największe szanse daje, podobnie jak Program Wyścigowy, Anwar Al Khalediah. Po trzy razy do zwycięstwa typowane były Gabonn i Edmar. Dwukrotnie wskazana została Djenah, a po jednym razie Dobra Dynastia i Guajok de Bozouls.

  VIII: 3-letnie konie czystej krwi arabskiej II grupy (PASB)

  Z reguły typy z Programu pokrywają się z typami Ligi Ekspertów. Tym razem aż połowa Typerów wskazała na pierwsze miejsce Wellmana, którego program „nie zmieścił” w czwórce. Wynika to z faktu, że już po druku aktualnego wydania programu, tydzień temu, Wellman pokazał, że znacznie się poprawia i niewiele zabrakło mu do wygranej. Jego największym rywalem wydaje się być Edormana, która otrzymała 7 wskazań. Po jednym Typerze liczy na zwycięstwo: Cepuna, Orli-Gal, oy Madora i Kassara.

  IX: 3-letnie i starsze konie III grupy

  Wciąż bez sezonowego zwycięstwa jest Caresser, którego ambicje z pewnością były dużo większe. Tym razem według aż 16 typerów powinno się pięciolatkowi udać. W kontekście walki o wygraną brane są pod uwagę jeszcze Abelard F i Terre de Breizh (po 3 wskazania) oraz Zireael (1).

  X: 4-letnie i starsze konie wyłącznie IV grupy

  Oprócz pojedynczego wskazania na Terroubi na drugie miejsce, wszyscy Typerzy są zgodni, że gonitwę rozegrają Un Beso (14-8) i Showmeyourheaven (9-14). Więcej wskazań na pierwsze miejsce ma ogier, który za sprawą dosiadu praktykanta dżokejskiego poniesie korzystną wagę. Siwa siedmioletnia klacz pokazuje jednak, że można na nią liczyć i na pewno nie podda się bez walki.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły