More

  Najłatwiejsza septyma w sezonie? Jenny of Success i Hipop de Loire bitymi faworytami!

  W związku ze zmianą czasu na zimowy i bogatym programem gonitw wyścigi w najbliższy weekend rozpoczną się już o 10:00! O tej godzinie wystartuje również sobotnia skumulowana septyma, której pula gwarantowana przekracza 35 000 złotych! Gra jest warta świeczki, zwłaszcza że wyścigi mają zdecydowanych faworytów, a Jenny of Success i Hipop de Loire wyrastają na pewniaków!

  Wśród 20 gonitw znajdują się pozagrupowe nagrody Sac-a-Papier i Nemana, w których spotka się zaplecze czołówki w swoich kategoriach wiekowych.

  Najdłuższy bieg płaski na Służewcu- Sac-a-Papier

  Zwycięstwa sprzed dwunastu miesięcy będzie bronił chimeryczny Hipop de Loire, który wyśmienicie czuje się na najdłuższych dystansach. Kapitalnymi występami w Berlinie i St Leger wpisał się do ścisłej czołówki polskich stayerów i mimo trochę rozczarowującego występu w Wielkiej Warszawskiej będzie faworytem sobotniej gonitwy. Atutem dla jego konkurentów będzie trzykilogramowa ulga wagi za start grupę wyżej, ale pamiętając defiladę Hipopa sprzed 12 miesięcy, różnica w wagach może nie mieć znaczenia. W formie są Smashing i dwukrotnie pokonany przez niego ostatnio Neverland, których występ, jako przedstawicieli polskiej hodowli, jest podwójnie interesujący. Oba konie wydają się świetnie czuć w dystansie, chociaż dotąd najdłuższym, na jakim się ścigały, było 2600m.

  Jenny of Success z walkowerem w Nagrodzie Upsali?

  Kapitalnie prezentująca się Jenny od Success trafiła na raczej średnią konkurencję w Nagrodzie Upsali. Trenowana i dosiadana przez Wiaczesława Szymczuka klacz dwukrotnie pierwsza minęła celownik, ale w Nagrodzie Cardei została przesunięta na drugie miejsce. Córka Rio de La Plata wydaje się obok Moonu, Dakini i Westminster Cat czołową klaczą rocznika, więc jej porażka byłaby sensacją dużego kalibru. Spośród pozostałych klaczy tylko Zarine i Kena mają na koncie wygrane. Obie sprawiły dobre wrażenie i przynajmniej na papierze, powinny rozegrać między sobą walkę o drugą lokatę.

  Don Kasters zdecydowanym faworytem Nagordy Nemana

  Opierając się na prognozach uczestników Ligi Ekspertów, Don Kasters “już wisi” w Nagrodzie Nemana. Trenowany przez Janusza Kozłowskiego dwulatek uskrzydlony wygraną w Nagrodzie Jaguara, gdzie po walce ograł utalentowanego Taymoura i zaliczającego się do czołówki rocznika Marvelous Stama, będzie musiał zmierzyć się z rolą faworyta. Jak powiedział trener Janusz Kozłowski w Prosto ze Stajni: “będzie faworytem wyścigu, ale rywali ma zagadkowych”. Trudno jest ocenić klasę wrocławskich Akurata i Roc’h Breizh. Pierwszy z nich rozbił konkurentów w wyścigu na 1600m, drugi w debiucie pokonał m.in. Jolly Jumpera, który później był bliski wygrania Nagrody Mokotowskiej. Pozostająca bez wygranej Scarlett Jive rywalizowała w mocnych stawkach i nie wypadła dotąd poza trójkę, a Kaneshya w drugim starcie łatwo pokonał zdecydowanie bardziej doświadczonych konkurentów. Zapowiada się niezwykle emocjonujący wyścig!

  Na zdjęciu Hipop de Loire/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły