More

  Night Tornado zmierzy się z mocną konkurencją we Francji

  Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Night Tornado wystartuje na torze w Lyonie w Prix du Grand Camp-Atlantic (Listed, 2400m). Do gonitwy zostało zapisanych tylko osiem koni, ale znajdziemy wśród nich prawdziwą perełkę- godolphinowskiego trzylatka Botanika

  Trenowany przez Andre Fabre’a syn Golden Horna wygrał dopiero trzeci start w wieku dwuletnim, ale sezon zakończył bliskim drugim miejscem (o szyję) w słynnym Criterium de Saint-Cloud (G1). Po tym wyścigu miał jedenastomiesięczną przerwę, po której powrócił dwoma wygranymi w gonitwach z warunkami. Ostatni wyścig pokazał, że jego forma rośnie i podobnie jak w poprzednich startach powinien być mocnym faworytem gonitwy. 

  Dobrze dysponowane są również: specjalizujący się w trochę krótszych dystansach Hurricane Dream i mający na koncie trzy wygrane w ostatnich czterech startach Mutabahi

  Na starcie zobaczymy też Narcosa, który na początku września przegrał z parą, z którą mierzył się również Night Tornado: Brokeback Mountain-Nagano Gold. Różnice na celowniku i styl rozgrywki nieznacznie przemawiają za polskim reprezentantem. 

  Night Tornado, dosiadany tym razem przez swojego etatowego jeźdźca- Stefano Murę, ma za sobą znakomity sezon. Na krajowym podwórku nie znalazł sobie równych, wygrywając nagrody: Golejewka, Prezesa Totalizatora Sportowego, St Leger i Wielką Warszawską. Do tego zapisał piękną kartę występami za granicą. Na wiosnę, w Bratysławie, przegrał pechowo o nos z lokalną gwiazdą Opasanem, który w kolejnym starcie zwyciężył we francuskim Listed. 

  Drugi zagraniczny sprawdzian Night Tornado miał miejsce we Francji na torze Deauville. W gonitwie rangi Listed, na stayerskim dystansie 3000m, zajął trzecie miejsce w dwunastokonnej stawce. Wygrał Brokeback Mountain przed Nagano Gold. Dosiadany przez Iortiza Mendizabala Tornado przegrał z rywalami o pół długości i nos. 

  Star Prix du Grand Camp-Atlantic zaplanowany na poniedziałek 8 listopada o 14:07. Zapraszamy na transmisję live w Trafonline.pl!

  Nasi faworyci: Botanik (8)-Night Tornado (3)-Hurricane Dream (2)-Mutabahi (6)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły