More

  Fantastyczna Cosmic Magic gwiazdą zamknięcia sezonu we Wrocławiu!

  W czwartek 11 listopada odbędzie się ostatni mityng sezonu 2021 na wrocławskich Partynicach. Podobnie jak w największe dni wyścigowe rywalizacja będzie przebiegała w międzynarodowym towarzystwie, a na bieżni pokażą się zarówno specjaliści od gonitw skakanych, jak i dystansów płaskich. Pierwszy wyścig rozpocznie się o 11:00.

  Konrad Mazur z szansami na tytuł dżokeja

  Mający na koncie 99 wygranych Konrad Mazur już w najbliższy czwartek będzie mógł świętować awans do najwyższej kategorii jeździeckiej! Wystarczy mu do tego jedna wygrana, a ma na to cztery szanse. Dwie w gonitwach płotowych i dwie w wyścigach płaskich. Dosiadane przez Konrada: Bailando w gonitwie trzeciej i Storm in the Stars w wyścigu szóstym będą zaliczały się do faworytów. Trzymamy kciuki za kolejny krok do wielkiej kariery.

  “Kosmiczna” obsada Nagrody Zamknięcia Sezonu

  Na gwiazdę mityngu wyrasta Cosmic Magic, która wystartuje z pozycji faworytki w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu. Klacz trenowana przez Radima Bodlaka miała fantastyczny poprzedni sezon, wygrywając wszystkie cztery starty na Partynicach. Tymi najważniejszymi zwycięstwami były najwyżej dotowane gonitwy we Wrocławiu: Wielka Wrocławska i Crystal Cup. W bieżącym roku wolno się rozkręcała, ale wygrana w stiplowej Nagrodzie Masiniego pokazała, że wraca do najlepszej dyspozycji. Za jej najgroźniejszych rywali uznawani są inni goście z Czech: czwarty z tegorocznego Crystal Cup Laverno i debiutujący w Polsce Mobilization. 

  Nasi faworyci: Cosmic Magic (4)-Laverno (2)-Mobilization (3)-Felix (1)

  Dwuletnie nadzieje 

  Fani wyścigów płaskich będą mieli możliwość kibicować licznej stawce koni dwuletnich (wyścig 6), w której wyróżnia się wycofany w ostatni weekend z gonitwy na Służewcu Storm in the Stars. Trener urodzonego we Francji ogiera- Łukasz Such ma za sobą świetny inauguracyjny sezon. W ostatnią sobotę trenowany przez niego Akurat zwyciężył w Nagrodzie Nemana, co pokazuje, że stawka młodzieży jest w wyśmienitej formie. 

  Storm in the Stars w debiucie bardzo wyraźnie przegrał z Akuratem, ale to z pewnością wstydu mu nie przynosi. Pozytywne wrażenie sprawiła również Księżna Nocy. Polskiej hodowli klacz trafiła w debiucie na bardzo dobrego Jolly Jumpera, który w kolejnym starcie był bliski zwycięstwa w Nagrodzie Mokotowskiej. 

  Nasi faworyci: Storm in the Stars (3)-Księżna Nocy (7)-Nebbiana (8)-Kessi (9) 

  Na zdjęciu: Cosmic Magic wygrywa Crystal Cup 2020/Tor Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły