More

  Prosto ze stajni (13-14. listopada)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w ostatni weekend sezonu 2021.

  Maciej Janikowski   

  Lady Jaguar – Pochodzeniem pod względem startów w wieku dwóch lat się nie wyróżnia. Startuje późno, bo miała swoje drobne problemy zdrowotne. Nie ma predyspozycji do biegania z sukcesami w wieku dwóch lat. Myślę, że w przyszłym roku może okazać się dobrą klaczą. Stara się i nieźle galopuje, ale nie ma szybkości. Nie wiem, czy uda jej się zabrać od startu z szybkimi końmi.

  Cis – Wszystko o nim wiadomo. To fajny konik, który się stara w każdym wyścigu. Może wreszcie uda się poprawić to drugie miejsce. Wszystkie konie, które go pokonywały w ostatnich startach mają już na swoich kontach zwycięstwa, więc czas i na niego. Oby tym razem był szczęśliwcem.

  Kaszi – Po ostatnim słabym występie trochę zaczyna poprawiać, ale nie jest w swojej standardowej dyspozycji. Potrzebuje na nowo się dotrzeć w ściganiu. Powinien pokazać się lepiej, ale na ile to wystarczy – ciężko powiedzieć.

  Javan Eagle – Miał długą przerwę spowodowaną problemami zdrowotnymi, co na szczęście już minęło. W ostatnim starcie nie był jeszcze w pełni gotowy. Nie jest łatwy do jazdy i liczę, że Martin sobie z nim poradzi. Jeśli dobrze będą współpracować, oczekuję zdecydowanej poprawy.

  Syriusz – Odstaje od przeciwników doświadczeniem. Musi się nauczyć spokojnego ścigania, a jest dość nerwowy i trudny do jazdy. Postaramy się go z głową przeprowadzić. Jeśli chodzi o samo galopowanie i możliwości to zdecydowanie stać go na rozgrywanie tego wyścigu. Bardzo ważne dla mnie będzie nauczenie go biegania w wyścigu przy koniach, bo to jeszcze źrebak. Odziedziczył od ojca nie najlepszy charakter i jest bardzo energiczny.

  Atlas – Właściwie to jestem zadowolony z poprzedniego wyścigu. Trochę mu nie wyszło, bo za bardzo się rozpędził. Wiesiek pozwolił mu ruszyć, a na lekkim torze, jak widać, potrafił pokonać 500 m w 32 sek. Gdyby było trochę wolniej, to walczyłby o lepsze miejsce. Szczupło wygląda, ale brakuje mu chyba jeszcze trochę siły.

  Philbert – O tym to nic kompletnie nie muszę mówić. Każdy, kto chciał, to widział. Nawet nie wiem z kim on biega, ale jeśli poradził sobie w pierwszym wyścigu, to teraz nic tylko czekać na kolejny udany start. Pokazał dużo szybkości oraz chęci, a po wyścigu nic się nie zmieniło, dalej super pracuje.

  Midnight Hero – W ostatnim występie biegł po zniszczonej nawierzchni przy samym kanacie, wpadł w kilka dziur i się całkowicie zniechęcił. Dobrze, że Bolot dał mu spokój, bo gonienie go wtedy byłoby już bezsensowne. Ten start kosztował go trochę chęci i nie jesteśmy pewni, czy wystartuje w najbliższą niedzielę. To ciężkie konisko i nie wiem jeszcze, czy jest sens go dalej ganiać. Zostaje w treningu na następny sezon, a w tym nieźle się spisał, odnosząc dwa zwycięstwa.

  Tudiana – W jej przypadku od ostatniego tygodnia za dużo się nie zmieniło. Niegroźne odnowienie lekkiej kontuzji i w dalszym ciągu nie mamy pewności, czy wystartuje. Chcemy żeby biegała całkiem zdrowa. W każdym razie, jej możliwości są średnie.

  Lyudochka – Ona na pewno ma większe szanse od koleżanki stajennej. W poprzednim starcie mieliśmy miłą niespodziankę, bo nie spodziewaliśmy się aż tak dobrego startu po przewie. Teraz jednak ma inne konie, do tego większą wagę. Czuje się dobrze, a dystans 1800m nie powinien jej przeszkadzać. Jeśli uda się ją przeprowadzić odpowiednio w dystansie, to może znowu pokazać błyskotliwy finisz. To jeszcze trochę surowa kobyłka, mało biegała i dalej się rozwija. Z czasem powinna iść do przodu.

  Scuti i Virago Westminster – Obydwie są w dobrej dyspozycji. Problem był z dobraniem jeźdźców przez wzgląd na niskie wagi. Nie wiem na ile się wyważą, bo na pewno nie pojadą pod podanymi w programie. W żadnym wypadku nie są na straconej pozycji. Na ten moment chyba odrobinę większe szanse na udany występ dałbym Virago Westminster.

  Krzysztof Ziemiański

  Chandalar i Indefinately – W wyścigu dla debiutantów wiele może się wydarzyć. Ta dwójka raczej nie jest jeszcze na tyle dojrzała, żeby pokazać 100% możliwości.

  Wellman – Powinien być widoczny w tym wyścigu.

  Machir JR – Jeśli bieżnia będzie sucha, to również może się pokazać.

  Montjeu Star – Nie udał jej się debiutancki wyścig. Liczę, że pobiegnie lepiej.

  Alnnajm – Jest w dobrej formie, jednak rywale są mocni.

  Bright Amber – Na swoim stabilnym poziomie.

  Dancing Riko – Jest już nieco zmęczony sezonem. Nie będzie mu łatwo.

  Asrar Al Khalediah – Czuje się znakomicie. Zobaczymy, czy skorzysta z ulgi wagi za dosiad uczennicy.

  Palm Club – Robi postępy, powinien pokazać się z dobrej strony.

  Amon the Great – Trafiał na mocne wyścigi, rozgrywane bardzo ostro. Trudno przewidzieć, jak będzie tym razem.

  Fadwa Al Khalediah i Hermes – Ich możliwości są doskonale znane.

  Cinamoon – Może pobiec lepiej niż w debiucie.

  Terroubi – Tydzień temu zgubił podkowę podczas wyścigu i mogło to go kosztować zwycięstwo. Wydaje się jednak, że ma tym razem mocniejszych przeciwników.

  Petit i Mala Czarna – Preferują suchą bieżnię. Na takiej powinny dobrze wypaść. Większe możliwości ma oczywiście ogier, ale klacz wystartuje pod korzystną wagą.

  Adam Wyrzyk

  Mazovia Queen – To jej pożegnalny występ. Ma za sobą naprawdę udany sezon i także ostatnio świetnie się spisała. Nadal jest w dobrej formie.

  Blizbor – Pobiegnie ze sporymi szansami, jeśli tor nie będzie grząski.

  Cannacore – Biega całkiem sporo, jak na dwulatkę, jednak zaczęła wcześnie i ma odpowiednie odstępy między wyścigami. Z uwagi na solidność jej wyników, zasłużyła na zwycięstwo, ale zobaczymy, czy to się uda.

  Zireael – Nie przyciskam jej jakoś szczególnie, bo ciągle się rozwija i rośnie. Będzie biegała w przyszłym roku, więc nie ma wielkiej presji na sukcesy już teraz.

  Monte Carlo – Rozczarowuje. Trudno powiedzieć, jak będzie tym razem.

  Sileroy – Jest nieobliczalny. Jeśli będzie miał ochotę się ścigać, to rywale nie wydają się być poza jego zasięgiem.

  Groszek – Ma za sobą niezły występ w mocnym biegu. Głównych konkurentów przewyższa doświadczeniem, więc mam nadzieję, że to wykorzysta.

  Limlight – Rozpędza się. Zgodnie z tą zasadą, powinien walczyć o zwycięstwo.

  Orginal – Zmienimy mu jazdę. Pojedzie Aslan Kardanov, może on go zmusi do większego wysiłku.

  Gloria F – Dobrze się czuje, nie jest bez szans.

  Marysin – Jestem bardzo dumny z jego wyników. To była długa i pracowita droga, żeby doprowadzić go do punktu, w którym jest. Trafił na wymagającą stawkę, ale wierzę, że będzie blisko.

  The Kid Bobby B – W tym roku nie jest sobą. Może musi odpocząć i zregenerować się mentalnie przed kolejnym sezonem, bo fizycznie nic mu nie przeszkadza.

  Betfan  -Myślę, że stać go na nieco więcej, niż zaprezentował w poprzednim starcie, ale generalnie nie był to zły sezon w jego wykonaniu.

  Snow Storm – Trudno mi go ocenić, bo w ostatnich biegach nie najlepiej współpracował z jeźdźcami. Spróbujemy tym razem spokojniejszą jazdę.

  Michał Borkowski

  Favourable Spirit – To dość sprytna, nieduża klaczka, ale późno debiutuje. Wszystkie startujące tu konie są w podobnej sytuacji.

  Mary Queen – Też jest nieduża. Spodziewałem się, że bardziej powinny odpowiadać jej krótsze dystanse, jednak we Wrocławiu nieźle wypadła na 1600 m. Zobaczymy, jak pójdzie jej w Warszawie.

  Singers Star – Ona z kolei w pierwszym starcie w Warszawie rozkręciła się dopiero w końcówce. Liczę, że tym razem spisze się lepiej.

  Hadjar – Nie do końca udał jej się poprzedni start. Powinna powalczyć.

  Aliat Al Khalediah – Swoje w tym roku zrobiła. Nie będzie jej łatwo.

  Hasem Al Khalediah – Wiele będzie zależało od jego chęci.

  Subiectum – Przy dobrym układzie gonitwy może powalczyć o dobre miejsce. To jego pożegnalny występ.

  Awrad Al Khalediah – Na swoim, dobrym poziomie.

  Madiba Movie – Dwa ostatnie starty miał udane. Liczę, że nie wypadnie gorzej.

  Anwar Al AKheldiah – Lepszy byłby dla niej krótszy dystans.

  Herbatka – Startując po przerwie zaprezentowała się trochę bezbarwnie. Może być jej ciężko poprawić się jeszcze w tym roku.

  Terre de Breizh – Biega solidnie. Do tej pory lepiej wypadała w konfrontacji z rówieśnikami.

  Zhaker Muscat, Dioriska i Gensik – Chyba największe szanse ma ten ostatni.

  Wojciech Olkowski

  Province Of Frost – Jest w formie. Tor będzie jej sprzyjał, powinna być w rozgrywce.

  Najem du Soleil – Zawsze biega wysoko. Nie jest na straconej pozycji, ale będzie się mierzył z dobrymi końmi. Łatwo nie będzie.

  Heredia – Na podobnym poziomie do kolegi stajennego, ale ona może jeszcze trochę poprawić.

  Khamsin Rmp – Tutaj mamy dość ciężką sprawę. To kawał konia. Na robocie się świetnie pokazuje, ale na torze wyścigowym sprawia wrażenie, jakby było dla niego za szybko.

  Bint Marshal – Mokry tor będzie dla niej korzystny, ale pobiegną z nią niezłe konie.

  Heliades Armor – Powinien jeszcze się poprawić i być widoczny. W ostatnim wyścigu go bardziej liczyłem i trochę mnie rozczarował. Zobaczymy, jak sobie poradzi pod Martinem Srnecem.

  Huawei – Jak będzie mocny wyścig, to ma szanse być w czubie. Nie ma dodania na finiszu i szybkie końcówki znacznie utrudniają mu zaistnienie.

  Feothan – Jak dla mnie, to powinien rozgrywać ten wyścig.

  Calmir – Przy miękkim torze może być w rozgrywce.

  Magor HB – Trzeba będzie zmienić taktykę na jego wyścig. Po ostatnim biegu wrócił do stajni kompletnie nie zmęczony.

  Un Beso – W takiej stawce ciężko liczyć o sukcesach, ale w ostatnim wyścigu miał spory zapas sił i na pewno może jeszcze lepiej się pokazać.

  Natalia Szelągowska

  It’s a Green Thing: wydaje się być w niezłej formie,choć od dawna ma zimowy włos. Jeżeli niekorzystny ostatni numer startowy mu nie zaszkodzi to powinien powalczyć o czołowe miejsce.

  Louisville: czuje sie bardzo dobrze i uważam, że wyższe płatne miejsce jest w jego zasięgu.

  Theskyisnolimit: ostatni wyścig kompletnie jej nie wyszedł. Licze na to, że tym razem pokaże się z lepszej strony tymbardziej ze jest w formie.

  Invincible Gunner: przed tygodniem zajął trzecie miejsce ale nie widać było w nim błysku. Po wyścigu czuje sie wspaniale i jezeli tylko bedzie chcial sie scigac może namieszać w stawce teoretycznie lepszych jak ostatnio koni.

  Showmeyourheaven: zdecydowanie preferuje lżejszy tor( do elastycznego). Jeżeli na taki trafi ma szanse zaistnieć w wyścigu bo jest w formie.

  Alex Dream: podobal mi sie w ostatnim starcie gdzie zajął trzecie miejsce do niezłych koni. Mysle ze nie jest bez szans i w tym wyścigu.

  Tomasz Pastuszka

  Arkano – Dobrze się czuje. Ostatnio wygrał i powinno znowu być pozytywnie.

  Jumeirah Beach – Miała nieudany wyścig, ale zobaczymy, co będzie tym razem.

  Om Marakesh – Ciągle się poprawia, powinien pozytywnie wypaść.

  Pressus – Stawki nie da się oszukać, ale jest w dobrej formie.

  Ujoor – Ostatnio nie ułożył jej się wyścig, teraz powinno być lepiej.

  Sayif Shadad – Dobrze się czuje, zobaczymy, co z tego będzie.

  Małgorzata Łojek

  Eldas – Utrzymuje się w dobrej formie. Ostatnie starty pod uczniem bez bata nie kosztowały go zbyt wiele, więc liczę na udany występ.

  Szarotka – Zrobiła w tym sezonie swoje i znalazła się dość wysoko, także w handikapie. Nie będzie jej łatwo, ale nie poddajemy się.

  Ehssana – Jest w formie i biega dobrze, jednak konkurencja jest bardzo mocna.

  Santo Elmo – Nieźle spisywał się w rywalizacji z końmi polskiej hodowli. Jestem zadowolona z jego postawy, ale na ile to wystarczy w tej stawce, trudno mi powiedzieć.

  Rock Me Amadeus – W debiucie zabrakło mu doświadczenia. W teorii, teraz powinno być mu łatwiej się pokazać.

  Kasmina Royal – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Janusz Kozłowski

  Mc Gregorsky – Prezentuje średnie możliwości.

  Kerch i First d’Isos – Powinny być widoczna w tym biegu. Dla tej drugiej korzystniejszy byłby nieco krótszy dystans.

  Giulia – Konkurencja wydaje się bardzo mocna.

  Voyage Voyage – Nie jest bez szans.

  Jaunty – Stawka jest liczba i wyrównana. Z płatnego miejsca będę zadowolony.

  Piotr Piątkowski

  Sowa Matylda – Będzie wycofana.

  Warszawa Express – Nie jest łatwo do przeprowadzenia w wyścigu, ale już pokazała, że trochę talentu ma.

  Freya Z – Nie wyszedł jej ostatni występ. Mam nadzieję, iż pokaże się z lepszej strony.

  Dobra Dynastia – Stawka jest bardzo mocna, czeka ją trudne zadanie.

  Lord Invictus – Może powalczy o płatne miejsce.

  Paweł Talarek

  Ceo – Będzie mu ciężko w tym wyścigu zaistnieć.

  Cepun – Powinien być w rozgrywce o najwyższe pozycje. .

  Celebryk – Ma szansę powalczyć o płatne miejsce.

  Małgorzata Pilipczuk

  Artysta – To będzie dla niego sprawdzian. Dobrze się czuje i chcę sprawdzić, czy krótki dystans mu podpasuje. W gonitwach długodystansowych wypada pozytywnie, o ile musi skakać przez płoty, w płaskich biegach jest trochę gorzej.

  Dasoudi – To będzie jej drugi start. Dalej startuje po doświadczenie, ale liczę na poprawę. W debiucie była w szoku, że trzeba tak szybko biegać na wyścigach. Nie sądzę żeby rozgrywała tę gonitwę, ale mam nadzieję, że pokaże umiejętność przebierania nogami.

  Mola – Chciałam dla niej dłuższy dystans, ale ostatnio lekarz musiał ją wycofać z wyścigu przez przeziębienie. Musi biegać na 1800 metrów i zobaczymy, na ile będzie ją stać.

  Bartosz Głowacki

  Reem Al Khalediah – Raczej nie pokaże się dużo lepiej niż w ostatnich startach. Prawdopodobnie będzie to jej ostatni wyścig w karierze, ale nie spodziewam się fajerwerków.

  Claudia Pawlak

  Lucky Fate – Lucky to duży, ciężki koń. Fajnie się rusza, ale on potrzebuje jeszcze czasu i zdecydowanie większego dystansu. Biega po doświadczenie.


  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły