More

  Podwójne zamknięcie sezonu 2021

  Ostatni weekend sezonu 2021 zapowiada rywalizację na najwyższym poziomie i spore emocje w totalizatorze. Pula sobotniej septymy została podniesiona do blisko 37 000 złotych!  Interesująco zapowiada się rywalizacja w Nagrodzie Pawinemta oraz dwóch gonitwach zamknięcia sezonu. W pierwszej spotka się czołówka kłusaków, a faworyzowany Factoriel powalczy o trzecią wygraną z rzędu. W tradycyjnej Nagrodzie Zamknięcia Sezonu pierwszoplanową rolę powinien odegrać wyśmienity Petit.   

  Blizbor faworytem w Nagrodzie Pawimenta

  Po wycofaniu dzielnego Crazy Bulla i nieobliczalnej Dame Gladys rosną szanse na wygraną dzielnego Blizbora, który drugim miejscem w Criterium zmazał  nie najlepsze wrażenie, jakie sprawił w Nagrodzie Dżudo. Trener pięciolatka- zmierzający po kolejny tytuł czempiona Adam Wyrzyk, będzie miał jeszcze jednego reprezentanta w tej gonitwie- mającą za sobą znakomity sezon Mazovię Queen. Oba konie sprawiły dobre wrażenie przed trzema tygodniami, a rozdzielił je trzyletni It’s a Green Thing.   

  Trener Wyrzyk zaznacza, że dla Mazovii Queen będzie to ostatni start w karierze, natomiast Blizborowi przyznaje duże szanse, zwłaszcza jeżeli tor nie będzie miękki. Optymistą jest również Natalia Szelągowska, która wierzy w swojego konia: “wydaje się być w niezłej formie, choć od dawna ma zimowy włos. Jeżeli niekorzystny ostatni numer startowy mu nie zaszkodzi, to powinien powalczyć o czołowe miejsce”.

  Nagroda Zamknięcia Sezonu Kłusaczego 

  W wyśmienitej dyspozycji jest Factoriel, który w ostatnich dwóch startach odniósł łatwe zwycięstwa nad dzisiejszymi konkurentami i to jemu przypadnie rola faworyta w wyścigu podsumowującym rywalizację kłusaków w sezonie 2021. Przed tygodniem, na dystansie krótszym o 800 metrów, przypomniał o sobie Fend d’Ukraine, ogrywając w końcówce będącą w formie Furnikę. Posiadająca chyba najwięcej klasy spośród wszystkich polskich kłusaków Goteborg chyba odczuwa już trudy sezonu. Mimo że cały czas melduje się w czołówce, to nie ma już tego błysku co wiosną i latem. 

  Wyścig zgromadził najlepsze kłusaki w Polsce, z których część zapewne będzie rywalizować zimą  na niemieckich torach. 

  Petit dużym faworytem Nagrody Zamknięcia Sezonu

  Gwiazdą Nagrody Zamknięcia Sezonu i całej niedzieli będzie Petit. Czteroletni ogier, trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego, zrobił w tym roku więcej, niż od niego oczekiwano. Wygrana nad derbistą Night Thunderem w Nagrodzie Widzowa i drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej sprawiły, że Petit jest czwartym najwyżej sklasyfikowanym folblutem w polskim treningu!  W tej sytuacji będzie zdecydowanym faworytem gonitwy, chociaż rywale poniosą zdecydowanie niższe wagi, a forma Virago Westminster i Un Beso muszą budzić respekt.

  Początek gonitw w sobotę i niedzielę zaplanowany został na godzinę 10:00. O tej samej godzinie rozpocznie się septyma, której sobotnia pula gwarantowana wynosi blisko 37 000 zł. 

  Na zdjęciu Petit finiszuje na drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły