More

  Rasmy i Wasmy Al Khalediah powalczą we Włoszech!

  W niedzielę 5 grudnia, na dobrze znanym polskim kibicom wyścigów konnych torze w Pizie, wystartuje dwójka wyśmienitych wyścigowców ze stajni Al Khalediah: Rasmy i Wasmy. Tower of Pisa Cup (Listed), bo tak nazywa się wyścig, jest celem regularnie obieranym przez reprezentantów stajni Al Khalediah. Przed rokiem trzecie miejsce zajęła Amwaj Al Khalediah, a czwarta była Anood Al Khalediah. W sezonie 2019 trzecie miejsce zajął Shadwan, a czwarte Anood Al Khalediah.

  Kandydat do tytułu arabskiego konia roku 2021- Rasmy Al Khalediah ma za sobą świetny sezon, podczas którego wygrał dwie gonitwy rangi Listed w Szwecji oraz pobił rekord warszawskiego toru na 1600m! Dodatkowym atutem dla gwiazdy ze stajni Janusza Kozłowskiego jest znajomość Hippodromo San Rossore, na którym wygrał przed 12 miesiącami gonitwę dla trzylatków. 

  Drugi z naszych reprezentantów- Wasmy Al Khalediah (tr Bartosz Głowacki) miał długą przerwę w sezonie letnim, po której chyba nie zaprezentował pełni swoich możliwości. Oblał najpoważniejszy test w Nagrodzie Porównawczej, gdzie stracił do Rasmiego ponad 15 długości!

  Obu koni dosiądą miejscowi dżokeje: Carlo Fiocchi i Federico Bossa.

  Do gonitwy zostało zapisanych 10 koni, wśród których znajdują się takie znakomitości jak: zwycięzca Kahayla Classic G1 2021 z Dubaju- Deryan, czy czwarty z tego samego wyścigu, urodzony w Tunezji Hajres

  Zadanie nie będzie łatwe, więc tym mocniej trzymajmy kciuki za naszych!

  Na zdjęciu Rasmy Al Khalediah wygrywa w rekordowym czasie Al Khaledian Poland Cup/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły