More

  Świetny Cleangame wielkim faworytem finału Grand National du Trot

  Przed nami pasjonująca niedziela na torze Vincennes. Oprócz rysującego się na wydarzenie weekendu finału Grand National du Trot zobaczymy też finały cyklu GNT dla amatorów i jeźdźców oraz inne wysokiej rangi gonitwy.

  Czy Cleangame powtórzy sukces z 2019 roku?

  Pomimo 50-metrowego handicapu rola faworyta finału Grand National du Trot przypadnie dziewięcioletniemu Cleangame. Wałach trenowany i powożony przez samego Jean-Michela Bazire’a wygrał już 41 gonitw w karierze, a w przeszłości radził sobie z tak dużymi handicapami. W finale 2019 roku wygrał, mając stratę 50m do startującego również w tegorocznej edycji Eclat de Glorie. Tym razem różnica między nimi zmalała do 25 metrów. Finał Grand National du Trot, gdzie do podziału jest niebagatelna suma 130 000 Euro, wydaje się idealnym wyścigiem dla asa ze stajni Bazire’a. 

  Nic dwa razy się nie zdarza? 

  Ostatni etap cyklu niespodziewanie wygrał Bad Julry z Ecurie Danover. Trener Stephane Provoost z optymizmem podchodzi do niedzielnego startu, ale oceniając realnie, Bad Jurly będzie miał duży problem z wyżej wymienioną parą, a niedawni rywale będą żądni rewanżu. Największe szanse z grupy, która rywalizowała w transmitowanym na antenie Trafonline.pl biegu z 24 listopada, ma drugi na celowniku, a uważany za faworyta tamtego wyścigu Gout Baroque. \Pięciolatek powożony przez Alexandre’a Abrivarda przez długi czas na prostej finiszowej był zamknięty i mimo kapitalnego finiszu nie zdążył złapać mającego dużo korzystniejszy przebieg gonitwy rywala. Z dobrej strony pokazał się Clark Sotho (trzeci), który nie powinien być poza rywalizacją o premiowane lokaty. Na sprawienie niespodzianki stać liczone ostatnio, a zdyskwalifikowane: Express Jet i Eddy du Vivier. Start gonitwy przewidziany na 15:15 w niedzielę 5 grudnia.    

  Nasi faworyci: Cleangame (18)-Gout Baroque (6)-Eclat de Glorie (17)-Eddy du Vivier (1)

  Końcowa klasyfikacja

  Matematyczne szanse na wygraną w całym cyklu mają cztery konie. Prowadzi Crack Money z 71 punktami przed Deganawidah (69), Bad Julry (56), Fire Cracker (42) i Gout Baroque (37). Zwycięzca finału zyska 30 punktów, drugi na celowniku 20 itd. Wydaje się, że największe szanse na triumf w końcowej klasyfikacji ma Deganawidah, który jest w lepszej dyspozycji od lidera, a równocześnie ma sporą przewagę nad kolejnymi końmi. 

  W klasyfikacjach powożących i jeźdźców na czele znajduje się niezwykle skuteczny Eric Raffin, a wśród trenerów prowadzi Pascal Terry.

  Na zdjęciu Cleangame/audebutdelalignedroite.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.