More

  Prix du Bourbonnais. Analiza i prognoza

  Tegoroczna edycja drugiej kwalifikacji do Prix d’Amerique (30 stycznia)- Prix du Bourbonnais nie należy do skomplikowanych. To wszystko za sprawą zmiany planów niesamowitego Face Time Bourbona (17), który pierwotnie miał inną ścieżkę przygotowawczą do najważniejszej gonitwy sezonu zimowego. Pod obecność trenowanego przez Sebastiena Guarato, a powożonego przez Erika Raffina ogiera, pozostali uczestnicy schodzą na drugi plan. 

  Czy faworytowi zdarzały się wpadki? Naturalnie, ale miały miejsce na krótszych dystansach! Wyścigiem, do którego nie miał dotąd szczęścia, była Prix de France (2100m, autostart). W 2020 przegrał z Davidsonem du Pont (15), a w lutym bieżącego roku z Delią du Pommereux (14). Ta druga wpadka kosztowała najlepszego szwedzkiego powożącego- Bjorna Goopa utratę miejsca w sulce Face Timea. Od tego czasu powozi nim francuski czempion- Eric Raffin, który zdążył już wziąć rewanż na jednym z koni. Mowa oczywiście o Zacon Gio (13), z którym Face Time przegrał w finale Gran Premio Lotteria (1600m, autostart) w 2020 roku. Rok później to Face Time Bourbon pierwszy minął celownik tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów we Włoszech. 

  Delia w sezonie letnim skupiła się na wyścigach na północy kontynentu. Wygrała prestiżowy Paralympiatravet w Goteborgu i zajęła drugie miejsce w Kymi Grand Prix na fińskim torze Kouvola. Ostatnie dwa nieudane starty we Francji trzeba traktować jako formę rozgrzewki przed trudnym sezonem zimowym. Tu powinna walczyć o miejsce w trójce dające gwarancję udziału w Prix d’Amerique.

  Davidson du Pont i Zacon Gio to duet ze stajni Jean-Michela Bazire’a, którego reprezentuje też Rebella Matters. Na pierwszym pojedzie syn legendy kłusa- Nicolas, a drugiego przetestuje sam mistrz. O ile przed trzema tygodniami można było odpuścić Zacona Gio w prognozach, to tym razem możemy być niemal pewni, że jest to twardy test, który ma dać odpowiedź dotyczącą dalszej kariery tego konia. Klasa Davidsona we francuskich wyścigach jest uznana i dobrze znana. To koń mogący walczyć z najlepszymi i jedna z opcji jazdy Jean-Michela w Prix d’Amerique. Czyżby więc tym razem miał być przeprowadzony ulgowo?

  W stawce są przynajmniej dwa inne konie z olbrzymim potencjał, a równocześnie stosunkowo niedużą sumą wygranych, co zmusza je do zakwalifikowania się do Prix d’Amerique miejscem. Tu możemy być pewni, że powożący pojadą na 100%. Mowa o Rebella Matters (1) i Violetto Jet (5). Para ta musi być brana pod uwagę, ponieważ w ostatnim teście kapitalnie finiszowała i tylko brak złożenia się wyścigu sprawił, że nie mają jeszcze kwalifikacji do Nagrody Ameryki.

  W stawce mamy też dwa konie, których trenerzy negatywnie wypowiedzieli się o ich szansach. Są to specjaliści od wyścigów monte (kłus dosiadany): Bilibili (16) i Etoile du Bruyere (9). 

  Gonitwa odbędzie się w niedzielę 12 grudnia o 15:15. Transmisja na żywo tradycyjnie na Trafonline.pl!

  Nasi faworyci: Face Time Bourbon (17)-Rebella Matters (1)-Violetto Jet (5)-Delia du Pommereux (14)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły