More

  Loves Only You triumfuje w Hong Kong Cup. Świetny rok potomstwa Deep Impacta

  Córka Deep Impacta- japońska Loves Onlu You zakończyła międzynarodową batalię roku 2021 zwycięstwem w Hong Kong Cup (2000m, G1). To był świetny sezon dla trenowanej przez Yoshito Yahagiego klaczy. Przypomnijmy, że mieliśmy możliwość już pisać o niej podczas relacjonowania mityngu Dubai World Cup w marcu bieżącego roku. Wówczas zajęła trzecie miejsce w Dubai Seema Classic (2400m, G1) za wyśmienitymi: Mishriffem i Chrono Genesis. Przegrała w wyrównanej walce na finiszu zaledwie o szyję-szyję. Karierę kontynuowała, zwyciężając w Hongkongu i zajmując drugie miejsce w Japonii, by jesienią ponownie wznieść się na wyżyny, Najpierw pokonała konkurencję podczas mityngu Breeders’ Cup w Filly and Mare Turf (G1), a następnie w zaciętej walce zwyciężyła opisywany Hong Kong Cup!

  To kolejny wielki sukces trenera Yoshito Yahagiego, który niedawno triumfował z innym potomkiem Deep Impacta w Japan Cup- Contrailem.  

  Dla potomstwa fenomenalnego Deep Impacta to był niesamowicie udany rok. Oprócz Loves Only You i Contraila reprezentowała go również Snowfall, która podbiła Europę w wielkim stylu zwyciężając w trzech Oaksach (Epsom, Irish, Yorkshire).

  Wracając do Hong Kong Cupu, drugie miejsce zajął inny “Japończyk” Hishi Iguazu, a trzeci na celowniku zameldował się lokalny zawodnik, mający jednak europejskie korzenie Russian Emperor, którego kibice wyścigów konnych mogą kojarzyć z ubiegłorocznego Epsom Derby (siódme miejsce).  

  Hong Kong Cup nie był jedynym wielkim wydarzeniem mityngu. Wiele emocji wzbudził Hong Kong Mile (1600m, G1), w którym niesamowity Golden Sixty podtrzymał niezwykłą passę zwycięstw. Był to 16. triumf z rzędu, a 19. w karierze, przy zaledwie jednej porażce.

  W Hong Kong Vase (2400, G1) kolejny syn Deep Impacta- Glory Vase pokonał europejskiego kopciuszka Pyledrivera, a podczas dramatycznego Hong Kong Sprint (1200m, G1) zwycięstwo odniósł mniej liczony Sky Field.   

  Na zdjęciu finisz Hong Kong Cup/Hong Kong Jockey Club

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły