More

  Zwycięzca Wielkiej Warszawskiej startuje dzisiaj we Francji! Analiza i prognoza

  Nagano Gold, który po pamiętnym finiszu pokonał Night Tornad w Wielkiej Warszawskiej 2020, wystartuje dzisiaj na torze Deauville w gonitwie rangi Listed- Prix Arcangeus. Jest to wyścig stayerski, rozgrywany na sprzyjającym najlepszemu czeskiemu koniowi ostatniej dekady dystansie 2500m. Trenowany przez Vaclava Lukę, a dosiadany podobnie jak w Wielkiej Warszawskiej przez Vincenta Cheminaud Nagano Gold (7) jest wskazywany przez ekspertów Equidii na trzecie miejsce, ale biorąc pod uwagę rozczarowujący występ w Pradze, pojawia się sygnał ostrzegawczy przy jego formie!

  Faworytem wydaje się Brokeback Mountain (1), który na początku sierpnia pokonał w dobrym stylu (chociaż tylko o pół długości) Nagano Gold i Night Tornado na dystansie 3000m, by w kolejnym starcie zająć 5 miejsce w G2 i 4 w G3 (ponownie pokonał Nagano Gold). Przed 12 miesiącami Brokeback Mountain zajął w tym wyścigu trzecie miejsce. Jako ciekawostkę warto odnotować, że jest półbratem ścigającego się w Polsce Proletariusa (Planteur).

  Interesującym koniem jest niezwykle solidny syn Frankela Outbox (5), na którym pojedzie lubiana i ceniona amazonka Hollie Doyle. To zawodnik z pogranicza kategorii Listed a G3 w Anglii. W prognozach Equidii wskazywany jest dopiero na czwarte miejsce, a wydaje się kandydatem do walki o wygraną. Wyżej eksperci francuskiego kanału oceniają szanse czteroletniego Thirsty (4), który w połowie listopada zaliczył przetarcie po spowodowanej kontuzją przerwie trwającej od maja. Inny z francuskich portali zajmujących się tematyką wyścigową- Paris Turf uzasadnia wysokie notowania Thirstiego piaskową nawierzchnią, od której jest specjalista. 

  Kandydatem na sprawienie niespodzianki jest niedoceniany Qatar River (3), który w ostatnim starcie pokonał dzielnego Narcosa, ten z kolei nieznacznie przegrywał z Brokeback Mountain i Nagano Gold, ale też, zdecydowanie bardziej wyraźnie z naszym Night Tornado w Lyonie. 

  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dla Nagano Gold będzie to prawdopodobnie ostatni wyścig w karierze. Prowadzone są rozmowy na temat pozyskania tego ogiera do polskiej hodowli koni specjalizujących się w gonitwach skakanych. 

  Start gonitwy zaplanowany jest na 16:35, a warta odnotowania jest również kwinta, której pula urosła do blisko 8,5 tysiąca! Rozpoczęcie pierwszej z “kwintowych” gonitw o 15:07.

  Nasza Prognoza: Brokeback Mountain (1)- Outbox (5)- Qatar River (3)- Sleeping Lion (8)

  Prognoza Equidii: Brokeback Mountain (1)- Thirsty (4)- Nagano Gold (7)- Outbox (5)

  Na zdjęciu- Nagano Gold wygrywa z Night Tornado w Wielkiej Warszawskiej/Tor Służewiec 

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły