More

  Koń Andrzeja i Rzyszarda Zielińskich pobiegnie dzisiaj w Deauville! Analizy i prognozy

   Program Trafonline.pl na przedświąteczny czwartek jest wyjątkowo bogaty. 21 gonitw i pule gwarantowane na poziomie 30 000 zł! Dla polskich kibiców dodatkową atrakcją będzie start Mang’Seko, której relacje z polskimi wyścigami są dobrze znane. Zapraszamy do analizy i prognoz wybranych gonitw.  

  Gonitwa 12– Deauville 15:35

  W wyścigu z udziałem należącej do braci Andrzeja i Ryszarda Zielińskich Mang’Seko (2) dziennikarze zgodnie faworyzują startującego pod amazonką Aude Duporte Chubasco (1). Czteroletni wałach jest w dobrej formie i prezentuje równy poziom. W ostatnich trzech startach zwyciężył i dwukrotnie był trzeci w gonitwach na zbliżonym poziomie do dzisiejszej. Trenowana przez Alicję Karkosę Mang’Seko wydaje się naturalną kandydatką do zagrożenia faworytowi. Para ta spotkała się na dzisiejszym torze i dystansie 1 grudnia. Wówczas Chubasco był trzeci, a Mang’Seko siódma, ok. 2,5 długości za rywalem. Tym razem wagi zmieniły się na korzyść wałacha, natomiast dosiad ze świetnego Mickaela Barzalony na amazonkę to poważna przesłanka by kwestionować jego pozycję. 

  Z koni startującymi pod niższymi wagami liczone są: stabilny Man Or (12) i kończący ostatnio 2 długości za nim Diwan Senora (13), a jako ten, którego trzeba obserwować wskazywany jest Gugus des Brieres (14), który będzie startował pierwszy raz po czteromiesięcznej przerwie.

  Zwycięzca sprzed półtora miesiąca Bering Palace (5) startował na syntetycznym torze w Deauville dwukrotnie i nie były to udane występu (11 i 12 miejsce).  

  Nasi faworyci: Mang’Seko (2)- Chubasco (1)- Man Or (12)- Diwan Senora (13)

  Gonitwa 13– Meslay-du-Maine 15:52

  Gonitwa kłusaków z autostartu, więc numery startowe będą miały znaczenie. Stąd wysokie notowania Franklin Park (4), któremu niektórzy dziennikarze dają pierwszeństwo przed nieustępującymi mu talentem, ale mającymi mniej korzystne pozycje startowe Ergue Gaberic (11), Forbach (13) i Eveil du Lupin (15). Świetnie na papierze wyglądają wyniki Fleuron D’Iroise (14), ale to koń, który nie startował od maja, a trener negatywnie wypowiada się na temat jego szans. Inne konie, których trenerzy nie byli nastawieni optymistycznie to: Diego du Canter (1) i Cosmos Perrine (10). 

  Po nieudanym ostatnim starcie Diktat du Vivier (7) powróci do ścigania się bez podków. Pod koniec października z takim balansem zajął drugie miejsce na torze Cavaillon. Mało liczony jest tym razem Eric Raffin, który będzie powoził mającego za sobą dwa słabsze wyścigi Echo de Larre (5). Niezły numer startowy pozwala mu przyznać szansę na sprawienie niespodzianki. 

  Nas faworyci: Franklin Park (4)- Echo de Larre (5)- Diktat du Vivier (7)- Forbach (13)

  Gonitwa 14– Deauville 16:10

  Kolejne nawiązanie do polskich wyścigów. Z pozycji umiarkowanego faworyta pobiegnie Royal Right (3), którego dosiądzie Vendula Koreckova. Amazonkę możemy kojarzyć z udanego występu na Służewcu, kiedy z mniej liczoną Mary Elizabeth zajęła drugie miejsce w gonitwie International Women Power Cup. Dotychczas Royal Right był przygotowywany przez samego Andre Fabre’a, ale po zmianie właściciela, zmienił też trenera na Ingrid Janackovą Koplikovą. Czeska trenerka nieźle radzi sobie na francuskich torach. W sezonie 2021 jej konie wygrały dwie gonitwy w 27 startach. 

  Wśród faworytów wskazywane są też inne konie biegnące z niskimi numerami: Alpino (1), Hariq (2) i Persian Prince (4). Wyniki Hariqa i Persian Prince’a nie wyglądają imponująco, ale pierwszy z nich jest dopiero na początku kariery i stać go na więcej, a drugi reprezentuje będącą w formie stajnie Vaclva Luki. 

  Czarnym koniem może się okazać Manzano (7), któremu ostatnio ewidentnie nie złożył się wyścig pod debiutującą wówczas Zoe Rives. To wyścigowe przetarcie powinno mieć odzwierciedlenie w postawie amazonki. Stawka nie jest szczególnie wymagająca, więc może debiutująca I Call You (16) zaliczy udaną inaugurację kariery? Jej niewątpliwym atutem będzie dosiad wśród startujących tu jeźdźców Anthonego Crastusa. 

  Nasi faworyci: Royal Right (3)- Manzano (7)- Alpino (1)- I Call You (16) 

  Na zdjęciu: Mang’Seko w zwycięskim starcie w Deauville/canalturf.com      

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły