More

  Analizy i prognozy na 27 grudnia

  Zapraszamy na codzienne analizy i prognozy gonitw z Francji. Dzisiaj wybraliśmy trzy wyścigi z trzech różnych torów. Zachęcamy do zamieszczania propozycji wyścigów, którymi powinniśmy się zająć na profilu facebookowym Trafonline. 

  Gonitwa 6 -Argentan 15:52

  Najwięcej zwolenników ma Editeur le Ravelle (12), który “zrobił defiladę” przed miesiącem na hipodromie w Bordeaux. Koń ten przed dwunastoma miesiącami był kontuzjowany, ale dwa lata temu zaliczył znakomity przełom grudnia i stycznia wygrywając trzy rzędowe gonitwy. W sulce faworyta zobaczymy niezbyt doświadczonego (216 wyścigów), ale skutecznego (24 zwycięstwa) Thibault Rousseleta. Para ta mu już na koncie dwie wspólne wygrane. W ocenach trenerskich dwa konie w tym wyścigu dostały zielone światło do wygranej. Pierwszym z nich jest właśnie Editeur, a drugim mniej liczony Eleven Shapter (8). W przypadku Elevena jest to o tyle zaskakujące, że w od końca września siedmiolatek biegał na słabym poziomie. Wałach między czerwcem a początkiem września wygrał trzy gonitwy i to zapewne jest fundamentem do optymizmu trenera. Optymizm poparty jest też doborem powożącego. Po kilku wyścigach z trenerem w sulce tym razem zobaczymy zdecydowanie bardziej utytułowanego drivera- Yoanna Lebourgeoisa! Eksperci Equidii mają jednak inne zdanie, ponieważ wskazują go dopiero na piąte miejsce, a wyżej liczą Dream Together (11), En Toi J’Espere (6) i Diabolo Castelets (5). Ostatni z tej trójki jest “porannym liderem rynku” i chyba rzeczywiście przemawia za nim najwięcej. W przypadku Dream Together trzeba odnotować zmianę powożącego z Pierra na Maryne Sorais, która nie wyróżniała się dotąd skutecznością (zaledwie 11 zwycięstw w 319 startach). Z koni startujących z drugiej linii (+ 25m) największe szanse będzie miał trenowany przez Szweda Tomasa Malmqvista- Crack Atout (15), który co prawda ma na koncie wiele dyskwalifikacji, ale w dwóch ostatnich startach kłusował bezbłędnie. 

  Nasi faworyci: Editeur la Ravelle (12)- Eleven Shapter (8)- Crack Atout (15)- Diabolo Castelets (5)    

  Gonitwa 7– Deauville 16:10

  Wyścig handicapowy na 1500m, w którym spotkają się “starzy znajomi”. Liczony jest biegnący pod najwyższą wagą w polu Samagace du Vivien (2), który 16 grudnia pokonał o 1 długość na tym samym torze i dystansie Inseo (1) i Reponse Exacte (5). Na Samagace nastąpi jednak istotna zmiana jazdy. Regularnie utrzymującego się we francuskim top 3 dżokejów Theo Bachelota zastąpi klasyfikowany w czwartej dziesiątce Christopher Grosbois. To może, ale nie musi mieć przełożenie na końcowy wynik. W tym miejscu wypada zaznaczyć, że w wyniku sprzed 11 dni nie było przypadku, ponieważ Samagace był zdecydowanie mocniej liczony od konkurentów. Wyżej wymieniona trójka jest też wyborem dziennikarzy kanału Equidia. Na niespodziankę stać trzyletniego Amandero (11), który dobrze czuje się na syntetycznej nawierzchni toru Deauville (dwa trzecie miejsca w analogicznych gonitwach) i dystansach w okolicach mili. W jego przypadku warto odnotować jeden minus, jakim jest waga. W najlepszych występach niósł 52,5 kg, tym razem aż 58 kg. Biorąc pod uwagę czynnik, jakim jest waga, więcej można oczekiwać od niedocenianego Danarosy (15), który co prawda ma dołożone 2 kg w stosunku do zwycięskiego startu sprzed dziesięciu dni, ale to cały czas jest niska waga- 55,5 kg! To właśnie ten ostatni jest fuksem Trafnews na dzisiejszy wyścig. 

  Nasi faworyci: Danarosa (15)- Samagace du Vivien (2)- Reponse Exacte (5)- Amandero (11)

  Gonitwa 8– Cagnes-Sur-Mer 16:27

  Wyścig dla trzyletnich, dość doświadczonych kłusaków, rywalizujących w sulkach. Gonitwa będzie rozegrana z autostartu, więc numery będą miały znaczenie. Korzystanie wylosowały: Ice Star (1) i Ipsos d’Ariane (2), ale to konie mocno eksploatowane, które (zwłaszcza Ipsos) odczuwają już trudy sezonu. Ice Star wydaje się posiadać naprawdę duży potencjał- w czerwcu wygrał wyścig na 2850 m w tempie 1.14.7, a to bardzo wartościowy wynik, jak na tę kategorię. Przy korzystnym złożeniu gonitwy stać go na sprawienie niespodzianki. Mocniej liczone są jednak: Iru Fushi (4), Impulsif d’Avenir (5) i In America (6). Oceniając po powożących, największe szanse należy przyznać partnerującemu jednemu z najlepszych driverów z południa Francji Nicolasowi Ensch- Iru Fushi. Swoich zwolenników mają też: powożony przez Erica Raffina Ibrahic (9) i syn Ready Casha ze stajni Martensów- Iron Cash (10). Oba zostały zdyskwalifikowane w ostatnich startach, ale po diametralnie różnych występach. Iron Cash cały dystans bardzo źle kłusował i w końcu zagalopował, natomiast Ibrahic nieźle wyglądał gonitwie, a galop był chyba bardziej przypadkowy. Ibrahic nie startował od października, a Iron Cash od sierpnia. Niezły Imbrin Burois (7), to specjalista od dłuższych dystansów. 

  Nasi faworyci: Ibrahic (9)- Iru Fushi (4)- Ice Star (1)- Imbrin Burois (7)

  Zdjęcie: Deauville/actu.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły