More

  Rachael Blackmore zrobiła to!

  Rachael Blackmore zdobyła tytuł BBC World Sport Star podczas tegorocznej gali, która odbyła się w niedzielę, 19 grudnia podczas trwania programu BBC Sports Personality of the Year. Dla Rachael Blackmore jest to niesamowity rok i niebywałe ostatnie tygodnie, gdzie oprócz tytułu BBC World Sport Star zdobyła także inne 4 nagrody! W tym tytuł Irlandzkiego Bohatera Wyścigów podczas Horse Racing Ireland Awards w 2021 roku oraz sportowca roku w Irlandii.

  Jak sama zauważyła wygranie z takimi sportowcami jak: Saul ‘Canelo’ Alvarez, Tom Brady, Novak Djokovic, Elaine Thompson-Herah czy Max Verstappen, którzy też mieli fenomenalne dwanaście miesięcy, to coś niesamowitego. Już sama nominacja to było dla niej duże wyróżnienie, z którgo bardzo się cieszyła.

  Blackmore przeszła do historii w minionym sezonie, stając się pierwszą kobietą dżokejem, która zdobyła nagrodę dla najlepszego jeźdźca na Cheltenham Festival! Ale to nie wszystko. Wisienką na torcie, a zarazem zwieńczeniem jej dotychczasowej pracy było pobicie kolejnego rekordu. Tym, co najbardziej zwróciło uwagę wyścigowego świata na Rachael, była wygrana w słynnym Grand National na Minella Times. Tym samym została pierwszą kobietą, która wygrała w tym arcytrudnym wyścigu. W jej przemówieniu, po odebraniu nagrody znalazły się słowa podziękowania dla trenera. I słusznie zauważyła oraz doceniła, że dzięki pracy dla Henry’ego Bromheada jej umiejętności weszły na zupełnie inny poziom, a kariera nabrała niebywałego tempa.

  Zapytana przez prowadzących o najważniejsze wydarzenie w minionym roku wskazała właśnie Grand National – „to taki wyjątkowy wyścig, o którym marzyłam jako dziecko. Udział w nim to wielka sprawa, a wygranie, to coś niewyobrażalnego” – tymi słowami zakończyła swoje, krótkie wystąpienie Rachael Blackmore.

  Gratulujemy Rachael Blackmore fenomenalnego roku.

  Na zdjęciach: Rachael Blackmore. Źródło: materiały organizatora.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły