More

  Analizy i Prognozy- 29 grudnia

  Dzisiaj wybraliśmy dwa wyścigi skakane (stiple i płoty) z Cagnes-Sur-Mer i jeden bieg kłusaków z Pontchateau.

  Gonitwa 8– Cagnes-Sur-Mer 15:35

  Po wycofaniu Bally Stone (9) na liście startowej pozostało 10 koni. Dobrze czujący się na stiplach Dindin (1) poniesie najwyższą wagę w polu- 71 kg i to chyba główny powód, dla którego francuscy dziennikarze nie upatrują w nim faworyta. Ostatnio co prawda przegrał bardzo wyraźnie z Coeur Nantais (4), ale było to na płotach. Dzisiaj większe szanse przyznawane są niosącemu 3 kg mniej Coeur Nantais, którego będzie dosiadał czołowy dżokej specjalizujący się w gonitwach skakanych- Clement Lefebvre. Wśród najmocniej faworyzowanej trójki nie znajdziemy jednak żadnego z wyżej wymienionych koni. Eksperci Equidii mocno liczą: Affortunato (6), As De Carpat (10) i Great du Large (2). O ile pierwsze dwa poniosą niskie wagi i utrzymują się w dobrej dyspozycji, to Great du Large niczym szczególnym się nie wyróżnił. Wygrał co prawda dwie gonitwy stiplerskie niższej rangi, ale trudno znaleźć więcej plusów przy nim.

  Nasi faworyci: Affortunato (6)- As De Carpat (10)- Coeur Nantais (4)- Dindin (1)

  Gonitwa 9– Pontchateau 15:52

  Faworyzowany Expresso Good (11) podobnie jak kilka innych liczonych koni pobiegnie z drugiej linii, z handicapem +25m do rywali startujących z numerami od 1 do 9. Siedmiolatek zwyciężył na początku listopada na tym torze, ale ostatnio bardzo wyraźnie przegrał ze startującym tu Divine Monceau (15). W przypadku tego drugiego nastąpiła istotna zmiana jazdy. Ostatnio powoził nim ceniony Francois Lagadeuc, tym razem pojedzie mający niespełna 50 wygranych Jules Leroulley. Znaczącą zmianę powożącego, tym razem na plus, mamy też w przypadku innego liczonego konia- Eusebio D’Heripre (13). Poprzednio był prowadzony przez Christophera Corbineau, a dzisiaj przez czempiona Erica Raffina. Co ciekawe Eusebio pokonał przed miesiącem Divine Monceau bardzo wyraźnie. Z koni, które wystartują 25m z przodu, wyróżniają się: El Loco (7), Eros du Ferron (8) i wysoko typowany Eaulympic Chere (9). Stabilnością formy wyróżnia się Eaulympic, a skutecznością i klasą powożącego Eros. Wyścig objęty jest zakładem czwórki.

  Nasi faworyci: Eusebio d’Heripre (13)- Expresso Good (11)- Eaulympic Chere (9)- Eros du Ferron (8) 

  Gonitwa 10– Cagnes-Sur-Mer 16:10

  Gonitwa handicapowa z płotami, w której spotkała się dość wyrównana stawka. Wystarczy powiedzieć, że różnica w handicapie między najwyżej, a najniżej wycenianym koniem wyniesie tylko 5 kg, a na ostateczne rozłożenie wag duże znaczenie będą miały kategorie jeźdźców. Eksperci Equidii najmocniej liczą dwa konie: Manxa (3) i Gold and Fire (10). Para ta spotkała się 13 grudnia, notując przeciętne wyniki. Gold and Fire zajął piąte, a Manx dopiero ósme miejsce. Wydaje się jednak, że zwłaszcza dla Manxa był to wypadek przy pracy, ponieważ w pozostałych dwóch startach na torze Cagnes-Sur-Mer tej zimy spisał się bardzo dobrze. W tym samym wyścigu startowały też liczone dzisiaj: Le Meteque (7)(zajął 7 miejsce), Godomar (1)(11-y) i Henry Brulard (2)(6-y). Nieco inną ścieżką podążał On Your Marks (5), który jest bardzo pewny na płotach i wydaje się pewniakiem do trójki!

  Nasi faworyci: On Your Marks (5)- Manx (3)- Gold and Fire (10)- Henry Brulard (2) 

  Zdjęcie- Jourdegalop.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły