More

  Prix de Chambery- Analizy i Prognozy

  Pula czwórki zbliża się do 3 tysięcy złotych, więc tradycyjnie już przyjrzymy się najciekawszej gonitwie dnia, w której można obstawiać ten popularny zakład. Międzynarodowa obsada Prix de Chambery (start o 13:50) nie ułatwia typowania, ale są przesłanki, by jednego z uczestników wyróżnić bardziej od innych. Zmierzmy się więc z prognozami i francuskimi ekspertami. 

  Patrząc bardziej w przyszłość, warto odnotować opublikowanie list startowych do zaplanowanej na najbliższą niedzielę Prix de L’Ile-de-France (G1), w której specjaliści od monte (kłus dosiadany) będą mieli szansę na rewanż za niedawno rozegraną Prix de Cornulier.   

  Wielkim faworytem Prix de Chambery będzie Ginko du Roussoir (16), który po czteromiesięcznej przerwie i dwóch startach przygotowawczych, ostatnio pokazał się już z dobrej strony. Powożony przez czempiona Erika Raffina ogier, po raz pierwszy od maja ubiegłego roku pobiegnie bez podków. Ostatnio, gdy ścigał się “boso” wygrał na Vincennes, ustanawiając swój rekord (1.12,5 na 2700m)! Dziennikarze Equidii zaczynają jednak prezentację od szwedzkiego M.T.Oscar (14), który w swojej ojczyźnie nieźle sobie radził, ale nie miał szczęścia do dużych wyścigów. Jako trzylatek został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach do Criterium, a rok później z powodu choroby musiał być wycofany z kwalifikacji do Derby. To koń z zaplecza czołówki swojego rocznika, który w najlepszych startach potrafił ogrywać tak dobre konie, jak drugiego ze szwedzkiego Derby- Ferrari Sisu. Jak uczy doświadczenie, pierwsze starty we Francji koni ze Skandynawii są zawsze pewną niewiadomą. Koniem, któremu takie przenosiny udały się całkiem nieźle, jest trenowany i powożony przez Bjorna Goopa Mister Donald (10). 11 stycznia zajął drugie miejsce na torze Mauquenchy, ogrywając startujące tu: Jason Dragon (12) i zdyskwalifikowanego wówczas Gims du Plessis (15). Cała trójka we wspomnianym wyścigu miała zbliżone notowania i wydaje się, że każdy z nich może dzisiaj powalczyć o miejsce w czwórce. Wysoko notowany jest również Gourou (11), a przy rozczarowującym jak dotąd na francuskich torach Bordeaux S. (13) trzeba zaznaczyć zmianę trenera na umiejącego robić cuda Jerrego Riordana. 

  Nasi faworyci: Ginko du Roussoir (16)- Mister Donald (10)- Jason Dragon (12)- M.T.Oscar (14)

  Na zdjęciu Ginko du Roussoir/canalturf.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły