More

  Wielka kumulacja w czwórce- Analizy i Prognozy

  Wczorajsza czwórka dnia nie była szczęśliwa dla faworyta- Gooaaal, który zaliczył drugi w karierze, a pierwszy od blisko półtora roku upadek i nie ukończył gonitwy. Mimo że wyścig wygrał typowany przez nasz portal do czwórki Bandero, drugie miejsce zajął liczony Black Boa, a trzecie prognozowany przez Trafnews na czwarte miejsce czeski Sternkranz, nikt nie trafił czwórki! Pula przeszła na dzisiejsze gonitwy, a jej wysokość prognozowana jest na 23 000 PLN!

  Innym interesującym dla nas wydarzeniem był start Plontiera na torze w Pau. Sześciolatek na dobre zaaklimatyzował się po powrocie do ojczyzny i stał się pożytecznym koniem handicapowym. Oczywiście oczekiwaliśmy więcej po Prix de Pau, gdzie zajął szóste miejsce, ale po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Gdyby na finiszu jeden z konkurentów nie zajechał mu drogi przy kanacie, z pewnością zająłby lepszą lokatę. Słowa uznania należą się też dosiadającej go amazonce- Anaelle Mekouche, która po raz kolejny zademonstrowała nienaganną jazdę. 

  Dzisiaj polscy kibice będą mogli się skupić na dopingowaniu Mang’Seko, która wystartuje o 18:45 na torze w Deauville. Klacz będąca własnością Andrzeja i Ryszarda Zielińskich (Stajnia Pegaz), trenowana przez Alicję Karkosę, poniesie w siodle swojego stałego jeźdźca- Ludovica Boisseau. Nie jest uwzględniana w prognozach Equidii, ale towarzystwo jest wyjątkowo wyrównane, a patrząc na notowania, jest w grupie koni, które powinny się znaleźć w rozgrywce.         

  Przejdźmy do analizy i prognozy czwórki dnia. 

  Wyrównana stawka spotyka się na starcie Prix du Kahl-Burg (13:58). Warunki gonitwy nie są korzystne dla równego Motorsport (1), który co prawda jest w doskonałej formie, ale w krótkim czasie przybyło mu 5,5 kg w handicapie! Ostatnio przegrał dość wyraźnie ze startującą tu Lady Arkadia (3). Nie nastąpiła zmiana wag, ale na Lady Arkadii jest zmiana jazdy w stosunku do tamtego wyścigu z mało znanego Yoanna Bonnefoya (trener klaczy) na zaliczającego się do najlepszych we Francji Theo Bachelota! Zwracając uwagę na jazdy, trzeba się liczyć z urodzoną w Irlandii Midgrey (2), której dosiądzie jeżdżący ostatnio jak natchniony Maxime Guyon. W grudniu klacz biegała bez sukcesów pod amazonką, ale już w styczniu, pod Anthonym Crastusem, zajęła trzecie miejsce. Wysoko w prognozach Equidii znajduje się Raise the Stakes (14). Niosąca jedną z niższych wag w polu klacz w ostatnich trzech startach nie wypadła poza premiowane lokaty, a za jej sterami był, podobnie jak dzisiaj, Christopher Grosbois. Nie można też lekceważyć: Dirty Dozen (7), Avec Laura (8), Roseires (4) i Beama (6), które 7 stycznia kończyły bardzo blisko siebie na dzisiejszym dystansie i torze. Wysoko są stawiane szanse Anonyme (10). Ostatnio wygrał wyścig, dość pewnie wyprzedzając Beleave You (13) i Mister Mario (15). Tym razem jednak różnice w wagach dają realną szansę na odwrócenie tego wyniku.    

  Nasi faworyci: Midgrey (2)- Lady Arkadia (3)- Beleave You (13)- Mister Mario (15)

  Na zdjęciu Plontier/Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły