More

  Cała nadzieja w Maximie Guyon … – Analizy i Prognozy

  Złe wieści są takie, że ponownie nie została trafiona czwórka. Dobre, że kumulacja bije kolejne rekordy i dzisiaj do rozegrania będzie grubo ponad 40 tysięcy PLN, a przy dobrych wiatrach kwota może nawet przebić 50 tysięcy! W programie Trafonline.pl na wtorek znajdą się trzy gonitwy objęte zakładem czwórki: 13:50, 15:00 i 16:10. Bez niepotrzebnego przedłużania przejdźmy do analizy i prognozy pierwszego wyścigu czwórkowego: Prix du Lavandou!

  Forma konia i jeźdźca każe upatrywać faworyta w godolphinowskiej Danilovej (11). Maxime Guyon przewodzi w czempionacie dżokejów i jeździ z niesamowitą skutecznością. Ostatnio, gdy odwiedził Cagnes-Sur-Mer, wywiózł 9 zwycięstw z trzech dni wyścigowych na przełomie stycznia i lutego. W połowie stycznia Danilova pewnie pokonała startujące tu: Doctora Carla (5), Total Knockouta (13), Quartillę (7), Marrakech Moon (16) i Ameerę (9). W tej sytuacji klacz biegająca w charakterystycznych barwach dubajskich szejków musi być wskazywana wśród najpoważniejszych kandydatów do wygranej, ale francuscy eksperci zwracają też uwagę na inne konie. W “syntezie prasy” tyle samo punktów co Danilova zdobył pokonany przez nią ostatnio Doctor Carl, który w dystansie podążał za klaczą, na prostej zaatakował, ale reprezentantka Godolphin odparła tę szarżę. Czynnikiem przemawiającym za Doctor Carlem jest syntetyczna nawierzchnia (ostatnio konie rywalizowały na trawie), na której czuje się wyśmienicie. Eksperci Equidii wynaleźli jednak jeszcze innego konia- kolegę treningowego Doctora Carla- Hatoona (6). Trudno jest wyciągać daleko idące wnioski po doborze jeźdźców. Trener Vermeulen częściej współpracuje z Sylvainem Ruisem, którego statystyki z ostatnich sezonów wyglądają trochę lepiej niż Mickaela Foresta. Ten drugi ma jednak na koncie wygraną z Doctorem Carlem, co mogło być przyczyną posadzenia go w siodle tego konia. W przypadku Hatoona zwrócono uwagę na zdjęcie kilku kg w handicapie, co przełożyło się na lepszy wynik w ostatnim starcie i dało nadzieję na powrót do rezultatów sprzed roku. Dość wysoko stoją notowania Quartilli (7), co tylko utwierdza w wysokiej ocenie lepszych od niej ostatnio: Danilovej i Doctora Carla.  Z koni podążających inną ścieżką na uwagę zasługuje niosący najwyższą wagę Dantes (1). Dosiądzie go jeżdżący na zbliżonym procencie zwycięstw do Guyona Cristian Demuro. 60 kg na grzbiecie nie jest jednak okolicznością sprzyjającą, zwłaszcza że pobiegną tu konie, które lubią dyktować mocne tempo.

  Nasi faworyci: Danilova (11)- Doctor Carl (5)- Hatoon (6)- Total Knockout (13)

  Kandydaci do zwycięstwa: Doctor Carl (5), Danilova (11)

  Kandydaci do miejsca w czwórce: Dantes (1), Air Beauty (3), Hotton (6), Quartilla (7), Shyamala (10), Total Knockout (13), Marrakech Moon (16)

  Na zdjęciu Maxime Guyon/Kenneth Chan

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły