More

  “Zły chłopiec” angielskich wyścigów znowu zawieszony

  Trzykrotny czempion dżokejów na Wyspach- Oisin Murphy został zawieszony na 14 miesięcy za naruszenie przepisów covidowych i udział w wyścigach pod wpływem alkoholu. 

  Murphy, we wrześniu 2020, wybrał się na wakacje do Grecji. Po powrocie postanowił nie poddawać się obligatoryjnej izolacji, tylko od razu zaczął brać udział w wyścigach. Całość została określona przez sędziów, jako “sieć kłamstw stworzona przez Oisina Murphiego”.

  Do problemów związanych z nieprzestrzeganiem przepisów covidowych doszły zarzuty za udział w wyścigach pod wpływem alkoholu. Za jazdę na “podwójnym gazie” Murphy dostał 100 dni zawieszenia licencji, co w połączeniu z pozostałymi karami dało łącznie 14-miesięczne spieszenie. To nie wszystkie konsekwencje, bo oprócz zawieszenia licencji ukarano go jeszcze karą pieniężną w wysokości 31 111 funtów. 

  Na surowy wyrok na pewno miały wpływ wcześniejsze przewinienia tego niezwykle utalentowanego, ale też mającego problemy z dyscypliną jeźdźca. Pod koniec 2020 roku  podczas badania we Francji wykryto u niego obecność kokainy. Za to przewinienie dostał trzymiesięczne spieszenie. 

  Oszustwo Murphiego miało również inne konsekwencje. W okresie, w którym powinien przebywać na izolacji, wygrał 11 gonitw. Nie pozostało to bez wpływu na końcowy wynik czempionatu jeźdźców, ponieważ wyprzedził drugiego w rankingu Williama Buicka tylko o 8 zwycięstw. 

  Już po wyroku Murphy powiedział: “ Nie mogę cofnąć czasu. Jedno kłamstwo na początku, pociągnęło za sobą kolejne. Teraz jestem trzeźwy i nie sądzę, że ponownie powtórzę te błędy”.    

  Po zatwierdzeniu zawieszenia Oisina Murphiego pewniakiem do zdobycia tytułu czempiona jeźdźców w sezonie 2022 jest urodzony w Norwegii William Buick. Za jednego funta postawionego na Buicka można wygrać półtora.

  Na zdjęciu Oisin Murphy/skysports.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły