More

  Czwórka dnia- Analizy i Prognozy

  Z bardzo dobrej strony pokazały się wczoraj: będący własnością Sławomira Pegzy Plontier i trenowana przez Alicję Karkosę, a należąca do braci Andrzeja i Ryszarda Zielińskich Mang’Seko. Oba konie zajęły czwarte lokaty, chociaż cięższy wymiar gatunkowy miał wynik Plontiera. Nie najszczęśliwiej przeprowadzony w Prix Bering, oddał dobry finisz i ukończył blisko trójki mocnych faworytów wyścigu. To daje nadzieję na udane starty nawet na poziomie Listed. Powoli można mówić, że Plontier staje się specjalistą od nawierzchni syntetycznej.

  Dzisiejsza czwórka dnia zostanie rozegrana w śródziemnomorskim Cagnes-Sur-Mer. W Prix du Var (15:15) “wypatrzyliśmy” trochę lekceważonego przez francuskich ekspertów Thunderspeeda. Czy spełni nasze oczekiwania?    

  Faworytem ekspertów Equidii, a drugim wyborem “syntezy prasy” jest Mika d’O (3), więc od niego wypada rozpocząć prezentację. Wysoką notę dostał za udany ostatni start, kiedy to mało liczony, zajął drugie miejsce w wyścigu na 2400m. Poradził sobie z wysoką wagą, co zapiszemy mu na plus, ale patrząc szerzej na jego niedawne osiągnięcia, nie wzbudza w nas takiego zaufania, jak kilka innych koni. Faworytem Trafnews będzie Thunderspeed (2), który ostatnio pokonał dobrze ocenianego przez nas Khochenko (1) o 1,25 długości. Dzisiaj pobiegną pod tymi samymi wagami, więc jest szansa, że kolejność się nie zmieni. Thunderspeed, od lipca, ma długie przerwy między startami. Tym większe uznanie dla wyniku ze stycznia. Dzisiaj powinien być w jeszcze lepszej formie. Khochenko jest jednym z najsolidniejszych koni w tej stawce. Dobrze radzi sobie z wysokimi wagami i wydaje się poważnym kandydatem do miejsca w czwórce. Pierwszy wybór “syntezy prasy”- Haviassor (6) zyskał również nasze uznanie. W połowie stycznia okazał się lepszy od Mika d’Ora na dzisiejszym dystansie i torze. Zmiana w siodle z Ioritza Mendizabala na Jean-Bernarda Eyquema nie musi być minusem. To jeździec, który nie ściga się tak często, ale co roku wygrywa 40-50 gonitw. Procentem zwycięstw (zazwyczaj ponad 20%) bije na głowę najlepszych we Francji. Ostatnim z koni “pierwszego wyboru” jest By The Way (14). Nieźle spisał się w ostatnim starcie, mimo że przegrał z Khochenko i Thunderspeedem. Wydaje się kandydatem do premiowanych lokat. Kolejna trójka znalazła się dość wysoko w prognozach francuskich dziennikarzy. W naszej ocenie to konie mogące powalczyć o premiowane lokaty, a uszeregujemy je następująco: Captain de Cerisy (12), Into Faith (7), Ilot Secret (9). Captain de Cerisy biega w kratkę. Ostatnio zajął 10. miejsce, ale trafił na mocną stawkę, a do drugiej lokaty stracił niewiele. Into Faith po 6. miejscu na trawie, wraca na nawierzchnię syntetyczną, na której wcześniej zwyciężył, a Ilot Secret nie zaliczy do udanych dwóch ostatnich startów na torze Cagnes-Sur-Mer. 

  Nasi faworyci: Thunderspeed (2)- Haviassor (6)- Khochenko (1)- Captain de Cerisy (12)

  Zdjęcie: LeParisien.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły