More

  Tkliwy Nihilista faworytem Prix Agitato. Analizy i Prognozy

  Jednym z najbardziej interesujących nas wydarzeń niedzieli będzie występ wyhodowanego przez Joannę i Jarosława Zalewskich Tkliwego Nihilisty na słynnym Auteuil. Ten utalentowany skoczek znalazł uznanie w oczach francuskich ekspertów i wskazywany jest na faworyta transmitowanej na antenie Trafonline.pl stiplowej Prix Agitato (18:10). Syn derbisty Rutena bardzo dobrze radzi sobie zarówno w gonitwach płotowych, jak i stiplowych. W niespełna rok od debiutu zarobił na torze dla swoich właścicieli ponad 67 tysięcy Euro. Dzisiaj stanie przed szansą na poprawienie tego bilansu. Zwycięzca gonitwy dopisze do swojego konta blisko 25 000 Euro!

  Transmisja Trafonline rusza o 12:05. Oprócz wspomnianej już Prix Agitato emocje z pewnością będą budziły trzy zaplanowane na dzisiaj “gonitwy czwórkowe”, w których będzie do podzielenia rosnąca pula kumulacji: 13:40, 14:15 i 15:15. Pierwszy z tych wyścigów omówiliśmy poniżej. 

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zwycięstwo Hermes Angela (17) w “czwórkowej” Prix Hippodrome D’Agen (13:40). Odkąd przeszedł do stajni trenera Denisa Brossarda, startował cztery razy. Trzy gonitwy wygrał, a raz był drugi (pierwszy start po zmianie otoczenia). W sulce zobaczymy samego trenera, który w tym towarzystwie zalicza się do powożących zdecydowanie wyróżniających się doświadczeniem i osiągnięciami. Hermes Angel pokonał w styczniu bardzo wyraźnie takie konie jak: Hermes de Gironde (11), Hoarn du Meleuc (14) i Hashtag Victory (1). Pierwsze dwa są tu liczone przez francuskich ekspertów jako poważni kandydaci do premiowanych lokat. Hermes de Gironde ostatnio bez powodzenia rywalizował na Vincennes. To solidny i równy koń, ale oceniając po czasach, będzie tu raczej kandydatem do niższego miejsca w czwórce, niż zagrożeniem dla faworyta. Hoarn du Meleuc jest jedynym koniem, który pokonał Hermes Angela, ale później faworyt dzisiejszej gonitwy zrewanżował mu się z nawiązką. Hoarn du Meleuc jest w formie i powinien się znaleźć w końcowej rozgrywce. Ostatnio wyraźnie pokonał startującego tu Hamirala Nelsona (15), a wcześniej Herosa de Beaucamp (4). Dwa konie wystawia trener Julien Foin. Na papierze solidniejszy wydaje się Happy du Valon (3), ale powożący nim w ostatnich startach doświadczony Manuel Criado wybrał Honorine des Pres (5). Klacz biega w kratkę, ale ostatnio, “niewypuszczona z ręki” pokonała liczonego dzisiaj przez ekspertów Hermesa de Gironde (11). Powinna być wysoko! Na Happy du Valon pojedzie nabierający doświadczenia uczeń. Drugi w prognozach Equidii Harkonnen (7) ostatnio przegrał z Happy du Valon (3), ale dawał mu 25m handicapu, co nie będzie miało miejsca dzisiaj. Pod koniec stycznie przegrał z Hamiralem Nelsonem (15), a pokonał Helectrika de Suce (13) i Hashtaga Victory (1). Hermes d’Airou (2) ostatnio po raz pierwszy biegł bez podków i od razu wygrał. Mogła się podobać jego reakcja na prostej, gdy powożący poprosił go o wysiłek. To ambitny koń. Jako czarnego konia wskażemy Horateura (8), który posiada duży potencjał, ale w sulce będzie miał nowicjusza mającego na koncie tylko 21 wyścigów i jedną wygraną. Jeżeli młody powożący poradzi sobie z presją, może tu sprawić niespodziankę. 

  Nasi faworyci: Hermes Angel (17)- Honorine des Pres (5)- Hoarn du Meleuc (14)- Horateur (8)        

  Zdjęcie gsph24.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły