More

  Rywale Night Tornado spotkają się w Saint-Cloud. Analizy i Prognozy

  Kolejny mityng na torze Saint-Cloud będzie miał swój punkt kulminacyjny w postaci Prix de la Porte de Madrid (Listed)(start o 16:45), w której na starcie zobaczymy dwa konie, z którymi walczył Night Tornado we Francji. Mowa oczywiście o weteranie biegów stayerskich- Brokeback Mountain i odkryciu ostatnich miesięcy- Mutabahi. Para ta jest najmocniej liczona przez ekspertów Equidii i trudno się dziwić. Brokeback Mountain nieźle rozpoczął sezon (zajął drugie miejsce w wyścigu, w którym Plontier był czwarty) we Francji, a Mutabahi kapitalnie zaprezentował się w Katarze, gdzie za drugie miejsce w gonitwie rangi Listed zarobił blisko 200 000 Euro! 

  Przypomnijmy, że Brokeback Mountain pokonał naszego Night Tornado o pół długości w sierpniu ubiegłego roku na torze w Deauville, a Mutabahi uległ Koniowi Roku 2021 po walce na torze w Lyonie. Obie gonitwy były rangi Listed. 

  Do dokładniejszego omówienia wybraliśmy dzisiaj “czwórkową” Prix de la Provence (13:50). Dziennikarze, w syntezie prasy jednoznacznie opowiedzieli się za zwycięstwem bardzo solidnego Berkane (1), który znakomicie radził sobie w ubiegłym roku i dobrze rozpoczął bieżący sezon. Wydaje się, że faworyt dobrze czuje się na szybkim torze, a taki zapowiadany jest na dzisiaj. Wydaje się, że eksperci Equidii próbują “mylić tropy”, ponieważ jako jedni z nielicznych ogrywają Berkane i wstawiają na pierwsze miejsce Mika d’O (2). Czterolatek rzeczywiście prezentuje się nieźle. W lutym zaliczył dwa udane starty w Cagnes-Sur-Mer (piasek), a w przeszłości udowodnił, że radzi sobie z każdą nawierzchnią. Rozczarował mocno liczony ostatnio Haviassor (3). Przegrał m.in. z Mika d’O, którego pokonał miesiąc wcześniej. Ścigał się głównie na dystansach ok 2000m. Dobrze w niżej dotowanych gonitwach radził sobie Paper Trophy (5), ale w analogicznej do dzisiejszej Quinte + zajął 11 miejsce. Trenowany w przeszłości przez Vaclava Lukę Kamssio (7) od dwóch startów przygotowywany jest przez Stephane’a Gouyette. Ostatnio był sprawcą sensacji, wygrywając z notowaniem 90/1! Zobaczymy czy jest w stanie powtórzyć ten wynik. Bardzo intensywnie eksploatowany Glacier Peak (4) całą zimę ścigał się na torach syntetycznych. Jedyny start na trawie był słaby. Tibbett (8) ostatnio rywalizował tylko na piasku, ale ma też na koncie wygraną na trawie w Saint-Cloud. W przeszłości wydawało się, że jest specjalistą od dystansów do 2000m, ale ostatnio zaliczył dwa udane starty na 2500m. Pozytywnie sprawdzony na trawie Barc (9) ma na koncie słaby sezonowy debiut na nawierzchni syntetycznej. Dzisiaj będzie czarnym koniem Trafnews, zwłaszcza że po kilku startach z amazonką w siodle dzisiaj poprowadzi go Cristian Demuro. Niosące niskie wagi: Legend (14) i Avellaneda (15) dopiero rozpoczynają sezon. Legend miał udaną końcówkę ubiegłego roku, a Avellaneda jest najmniej doświadczona w tej stawce. Ma na koncie tylko trzy starty, ale nigdy nie wypadła z trójki. 

  Nasi faworyci: Berkane (1)- Barc (9)- Mika d’O (2)- Tibbett (8)    

  Zdjęcie Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły