More

  Bazire kontra Bazire w rewanżu za Prix d’Amerique. Analizy i Prognozy

  Takie czwórki dnia, jak dzisiejsza Grand Prix Angers Loire Metropole (13:50) chcielibyśmy oglądać codziennie. Na starcie staną wyśmienite wyścigowce z uczestnikami Prix d’Amerique włącznie. 

  Zdecydowanym faworytem jest Feydeau Seven (16), którego wybrał sam Jean-Michel Bazire. Co prawda nie dotarliśmy do wypowiedzi trenera, ale jest opinia syna Jean-Michela- Nicolasa, który sam pojedzie na drugim koni ze stajni- dysponującej kapitalnym finiszem Rebelli Matters (15). Najmłodszy zwycięzca Prix d’Amerique tak charakteryzuje konie:
  Feudeau Seven jest w doskonałej kondycji. To specjalista od torów lewoskrętnych, na prawą rękę nie ma zbyt wiele doświadczenia, chociaż wygrał swój debiutancki start w Vichy. Wypada zaufać trenerowi, że dokonał właściwego wyboru. Rebella Matters powinna skorzystać na zmianie toru. Nie ma problemu z bieganiem na prawą rękę. Wszystko zależy od przebiegu gonitwy. To klacz, która musi mieć “plecy”. Jeżeli przy wyjściu na prostą ma dobrą pozycję, to potrafi wygrać z każdym”. Głównymi konkurentami koni Bazire’ów na papierze i według opinii francuskich dziennikarzy, jest duet ze stajni Jeana Michela Baudouina: Epsom d’Herfraie (9)- Decoloration (12). Eric Raffin zmienił ostatnio taktykę na Epsomie i zamiast forsować tempo, ustawił się blisko czoła, ale w koniach. Przyniosło to świetny efekt i powrót do wyników z najlepszych startów. Decoloration to niezwykle dzielna klacz, która na tym poziomie zazwyczaj kończy z miejscem. Świetnie rozumie się z Gabim Gelorminim. Trener Baudouin uważa, że tor na prawą rękę nie powinien stanowić problemu dla Epsoma i podkreśla jego powrót na szczyt. Decoloration natomiast ma już za sobą dobry występ na dzisiejszym torze i powinna się tu czuć nawet lepiej niż w Laval, czy w Paryżu. Na płatne miejsce typowany jest Carnaval du Vivier (10) urzędującego czempiona trenerów- Thierrego Duvaldestina. Weteran nie ma tyle klasy co główni pretendenci do zwycięstwa, ale jest niezwykle solidny i czwórka bez niego byłaby ryzykowna. Trener uważa, że przy ekonomicznym przeprowadzeniu może powalczyć nawet o podium. W ostatnich dwóch startach równie dobrze co Carnaval spisał się Cash du Rib (13). Jego trener jest nieco mniejszym optymistą i wspomina o miejscu w piątce. Wszystkie wymienione konie startują z drugiego rzędu, 25 metrów za końmi z numerami 1-8. Spośród tych drugich, tylko Elvis d’Evron (6) jest brany na poważnie przez francuskich ekspertów jako potencjalny kandydat do premiowanej lokaty. 

  Podsumowując, na starcie zobaczymy dwa konie, które biegły w tegorocznej Prix d’Amerique z szansami na premię- Feydeau Seven i Rebella Matters. Klasą przewyższają konkurentów i mimo wątpliwości dotyczących kierunku rozgrywania gonitwy w przypadku Feydeau i klasy powożącego u Rebelli, trzeba przyznać im role faworytów, Epsom i Decoloration to dobre konie, ale jednak z niższej półki. Mają za to przewagę klasy nad pozostałymi konkurentami.

  Nasi faworyci: Feydeau Seven (16)- Rebella Matters (15)- Decoloration (12)- Epsom d’Herfraie (9)

  Zdjęcie: Letrot.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły