More

  Bieshan drugi w Holandii

  W niedzielę, 10 kwietnia, Bieshan i Got de Lagarde rywalizowały na leżącym na obrzeżach Hagi torze Duindigt. Holenderski klimat zdecydowanie lepiej służył Bieshanowi, który pod Dastanem Sabatbekovem zajął drugie miejsce w gonitwie z cyklu Emirates Breeders Program (1900m, 5000 Euro).

  Bieshan pod Dastanem Sabatbekovem/Remon Stroomer Fotografie

  Przegrał tylko z bardzo dobrym Freddy Py, który może pochwalić się m.in. startem w Qatar Arabian World Cup na paryskim Longchamp. Można powiedzieć, że w gonitwie liczyły się tylko te dwa konie, ponieważ trzeci na celowniku Tex D.A. stracił do Bieshana ponad 6 długości. Got de Lagarde (tr E.Zahariev) z Bolotem Kalysbekiem ukończył wyścig na ósmym miejscu.

  Got de Lagarde i Bolot Kalysbek/Remon Stroomer Fotografie

  Cornelia Fraisl podsumowała start następująco: “Bieshan ma za sobą pierwszy poważny sprawdzian. Wiemy już, na co go stać i że dobrze znosi długie podróże. Mamy za dużo koni w tych samych grupach, więc szukamy też gonitw za granicą. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na kolejne starty Bieshana, ale przeglądamy kalendarze, nie wykluczamy startów w Polsce, bierzemy jednak na poważnie pod uwagę wyścigi zagraniczne”.

  Wynik gonitwy

  Witold Sudoł

  Zdjęcie tytułowe- Bieshan finiszuje na drugie miejsce na Duindigt/Remon Stroomer Fotografieik

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły