More

  Vivid Wise As i Etonnant w starciu tytanów. Analizy i Prognozy

  Mityng na torze Enghien będzie zdecydowanie największym dzisiejszym wydarzeniem na antenie Trafonline.pl. Na podparyskim hipodromie rozegrana zostanie Prix de l’Atlantique (G1), w której zmierzą się kłusaki z absolutnej czołówki z Etonnantem i Vivid Wise As na czele. Niemałe emocje wzbudza też przeznaczona dla czterolatków Prix de Tonnac-Villeneuve (G2). Tu będziemy się emocjonować kolejnym pojedynkiem między fenomenami swojego rocznika: Izoard Vedaquais i Idao de Tillard. Nie zabraknie też czwórki dnia, która zostanie rozegrana o 15:15 w interesującym wyścigu dla koni starszych.

  Prix de l’Atlantique rewanżem między Etonnantem a Vivid Wise As

  Nagroda Atlantyku (17:37) to jeden z klasyków sezonu wiosennego. Wyścig co roku wzbudza szczególne emocje, a gdy dochodzi do rewanżu między najlepszymi końmi globu, temperatura sięga zenitu. Nie inaczej będzie w tym roku. Mocno faworyzowany ostatnio Vivid Wise As musiał uznać wyższość Etonnanta w Criterium de Vitesse Cote d’Azur (G1). Dzisiaj te dwa zjawiskowe konie będą wyrównywać rachunki. Vivid Wise As uznawany jest za króla szybkości i konia niezwykle trudnego do pokonania na dystansach do 2200 metrów. Tym bardziej zaskakująca była jego ostatnia porażka. Etonnant natomiast jest jednym z najbardziej niezwykłych koni ścigających się w ostatnim dziesięcioleciu. Niewiele było koni w historii wyścigów kłusaków mogących równać się z nim uniwersalnością! Wygrywał gonitwy najwyższej kategorii zarówno w sprincie (1600m), jak i na ultradługim dystansie 4150m! Ma na koncie również fantastyczne wyniki w monte (kłus dosiadany), a jego rekord z Prix de L’Ile-de-France to jedno z najlepszych osiągnięć w historii tej dyscypliny.

  Gdy spotykają się dwie tak wielkie indywidualności, pozostałe konie, mimo że znakomite, są w cieniu.

  Nasi faworyci: Vivid Wise As (6)- Etonnant (5)- Delia du Pommereux (3)- Vitruvio (1)    

  Prix de Tonnac-Villeneuve (16:25) wielkim testem dla przyszłych gwiazd

  Tegoroczna Prix de Tonnac-Villeneuve zgromadziła znakomite czterolatki, wśród których znalazły się dwa konie wybitne, które z pewnością będą celowały za kilka miesięcy w Prix d’Amerique. Mowa oczywiście o Izoard Vedequais (11) i Idao de Tillard (10). Mimo że są to młode konie, to ich pojedynki urastają do rangi klasyków. W naszej opinii na wyższą ocenę zasługuje Izoard, ale doceniamy też klasę Idao, który w parze z młodym, ale niezwykle utalentowanym Clementem Duvaldestinem potrafi pokonać każdego. Z pozostałych koni wyróżnimy Inoubliable (8), która posiada ogromny potencjał i jeżeli nawet nie powalczy z ogierami, to powinna być blisko.

  Nasi faworyci: Izoard Vedequais (11)- Idao de Tillard (10)- Inoubliable (8)- Inmarosa (6)

  Czwórka dnia w Prix de la Porte d’Auteuil

  Zawsze lubimy czwórki dnia, gdy w stawce znajduje się mocny faworyt. Tak będzie dzisiaj. Enzo d’Essarts (1) jest zdecydowanie najmocniej liczonym koniem przez francuskich ekspetów i dziennikarzy. Francois Lagadeuc mówi, że ośmiolatek jeszcze poprawił się od czasu zwycięskiego biegu w marcu, kiedy pokonał ośmiu dzisiejszych rywali. Trudno go nie liczyć! Francuzi są również zgodni, kto powinien rozegrać walkę o drugie-trzecie miejsce. Są to: Eileen (6) i Heading Reference (15). Trener Derieux mówi, że Eileen udowodniła wysoką formę na Vincennes, a dzisiaj powinna to potwierdzić. Liczy na podium. Nicolas Bazire zdaje sobie sprawę z niekorzystnej pozycji na starcie, ale uważa, że Heading Reference da z siebie wszystko i odegra ważną rolę w tej gonitwie. Kolejne dwa wybory francuskich mediów to: Eadshot Josselyn (2) i Flaya Kalouma (14). Eadshot ma świetną pozycję na starcie, jego udany wyścig z połowy marca na dzisiejszym torze i dystansie, każe upatrywać w nim kandydata do czołowych lokat. Trener trochę studzi emocje, zapowiadając walkę o miejsce w piątce. Gabriel Pou Pou nie potrafi wytłumaczyć ostatnich trzech dyskwalifikacji Flayi Kalouma, ustępuje jednak miejsca w sulce Alexandrowi Abrivard i liczy, że w końcu pokaże, na co ją stać. W naszej opinii to bardzo dobra klacz, miewająca problemy na zakrętach, ale z potencjałem pozwalającym jej walczyć o wygraną w takich stawkach. Poprawy można oczekiwać od Fly Speed (8), którego ostatnie dwa starty (po przerwie) służyły zbudowaniu formy. Dzisiaj pobiegnie w aluminiowych podkowach i mimo niewielkiego doświadczenia na tak krótkim dystansie, spróbuje powalczyć o premię.

  Nasi faworyci: Enzo d’Essarts (1)- Eileen (6)- Eadshot Josselyn (2)- Heading Reference (15)

  Zdjęcie-Letrot.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły