More

  Czy Ideal du Chenet i Iban Roque ponownie będą rozgrywać wyścig? Analizy i Prognozy

  Wtorek będzie stał pod znakiem gonitw skakanych. Świetny mityng z Compiegne będzie gościł z nami przez cały dzień, a dodatkowymi atrakcjami będą wyścigi płaskie w Lyonie i mityng kłusków. Do naszych codziennych Analiz i Prognoz wybraliśmy płotowy handicap rangi Listed- Prix Gaston Branere (13:50). 

  Zaciętą walkę w handicapie na poziomie Listed stoczyły ostatnio Ideal du Chenet (12) i Iban Roque (3), które zostawiły z tyłu kilku dzisiejszych rywali. Iban Roque miał przewagę sezonowego startu nad Idealem, dzisiaj w nieco korzystniejszej pozycji wydaje się Ideal du Chenet. Trener Ideala uważa, że jego koń poprawił się od ostatniego startu i dobrze czuje się na torze w Compiegne. Z dużym optymizmem do sezonu podchodzi Yann Lerner, który wystawia tu niosącą najwyższą wagę Flash Davier (1). Klacz typowana przez francuskich ekspertów na miejsce do trójki/czwórki wg trenera jest wyrośnięta i silna, więc nie powinna bać się wagi. Lerner byłby rozczarowany, gdyby w tym roku nie wygrała Quinte +. Niezaliczana do faworytów Missed Cue (2) również została pozytywnie oceniona przez trenera. Hugo Merienne mówi, że jego klacz preferuje ciężki tor (w Compiegne zmierzono 4,4) i ma nadzieję, że sprawi niespodziankę, zajmując miejsce w trójce. Znajdująca się w prognozach Equidii na trzecim miejscu Baronne du Brizais (6) zaliczyła kontrolny start w sezonowym debiucie. Teraz trener uważa, że jest w topowej dyspozycji i ma duże szanse w tej gonitwie. Spisuje się dobrze niezależnie od stanu toru. Na ciężką nawierzchnię i opady deszczu liczy Jehan Bertran de Balada, którego Iratzederrea (7) zazwyczaj kończy blisko czołówki, ale nie ma wystarczająco dużo szybkości, żeby wygrać. 

  Podsumowując, kluczową gonitwą do typowania dzisiejszej czwórki dnia może się okazać bieg z 27 marca, w którym Iban Roque (2) i Ideal du Chenet (12) wyraźnie pokonały Iratzederreę (7). Na niższych miejscach kończyły: Gracieux du Logis (10) i Paint Prince (5), które nie są łatwe do jazdy. Paint Prince wg trenera Gralla preferuje lżejszy tor. 

  Nasi faworyci: Ideal du Chenet (12)- Iban Roque (3)-Flash Davier (1)- Missed Cue (2)

  Na zdjęciu Ideal du Chenet/Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły