More

    Pierwsze notowanie na Derby 2022. Moonu przed Kaneshyą, Zarine i Jolly Jumper

    Za nami pierwsze wiosenne sprawdziany dla trzylatków – nagrody Strzegomia, Memoriał Dula, Andersa i Dżamajki. Pokusiliśmy się o zrobienie pierwszego notowania szans koni na Westminster Derby 2022, do którego zostały zgłoszone w pierwszym zapisie aż 63 konie. Notowania są zrobione na podstawie dotychczasowych osiągnięć koni, oceny ich rodowodów pod względem klasy i zwłaszcza szans na dobre bieganie w dystansie na 2400 m, spodziewanej progresji, poziomu trenera, a także budowy koni. Kolejne notowanie po najbliższym weekendzie, zwłaszcza po Nagrodzie Irandy na 2000 m.

    Dzień 18 – niedziela, 3 lipca      Gala Derby

    Westminster Derby – G1 POL (kat. A)

    227500 zł (130000-52000-26000-13000-6500)

    Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich ogierów i klaczy. (2400m)

    Nagrody dodatkowe w wysokości 72500 zł funduje partner sezonu 2022 Westminster Unternehmensgruppe

    Opłata za zapis 3900 zł (650, 1300, 1950). Zapis 20.04.2022 do godziny 12:00,

    I skreślenie 1.06.2022 do godziny 12:00, II skreślenie 22.06.2022 do godziny 8:00.

    W terminie II skreślenia dopuszcza się możliwość dodatkowego zapisu – 26000 zł.

    W sumie: 63 konie

    Moonu wygrała Nagrodę Ministra Rolnictwa o szyję przed Matt Machine, wczesniej pokonała go o 5,5 długości w Nagrodzie Skarba

    NOTOWANIE 1 (27 kwietnia 2022)

    5:1 klacz MOONU (GB), trener Maciej Janikowski

    7:1 ogier KANESHYA (FR), Krzysztof Ziemiański

    8:1 klacz ZARINE (IRE), Salih Plavac

    8:1 ogier JOLLY JUMPER (IRE), Maciej Jodłowski

    9:1 ogier MATT MACHINE (IRE), Maciej Jodłowski

    Jolly Jumper wygrał w znakomitym stylu Nagrodę Andersa, w Mokotowskiej był drugi za Matt Machine

    15:1 klacz WESTMINSTER CAT (IRE), Maciej Jodłowski

     18:1 ogier MAGIC, Maciej Janikowski

    18:1 ogier FAMOUS MOON (GER), Roland Dzubasz

    18:1 ogier TAJFUN (IRE), Andrzej Walicki

    19:1 ogier SYRIUSZ (IRE), Maciej Janikowski

    Magic wygrał Memoriał Dula przed El Corazone, Serpention i Shy Boyem

    20:1 klacz JENNY OF SUCCESS (FR), Wiaczesław Szymczuk

    20:1ogier CONSPIRATIONIST (FR), Lubos Urbanek

    22:1 klacz DOMINANTA (IRE), Maciej Jodłowski

    22:1 ogier TAYMOUR (FR), Andrzej Walicki

    24:1 ogier ROCK ME AMADEUS (FR), Małgorzata Łojek

    24:1ogier AKURAT (CZE), Łukasz Such

    25:1 klacz PRETTY GIRL (GER), Roland Dzubasz

    Akurat kończył Nagrodę Strzegomia na szóstym miejscu w towarzystwie innych koni polskiej hodowli, tuż przed nim była Dakini, za nim Dacinni

    30:1 ogier ROC’H BREIZH (FR), Robert Świątek

    30:1 ogier GOOD GIFT (FR), Krzysztof Ziemiański

    30:1 klacz IVA GREY (CZE), Krzysztof Ziemiański

    33:1 ogier PRZYSTOJNYKAŹMIERZ, Natalia Szelągowska

    33:1 ogier EL CORAZONE (IRE), Wiaczesław Szymczuk

    33:1 ogier JOHNNY DOUBLE (GB), Adam Wyrzyk

    35:1 ogier SANTO ELMO, Małgorzata Łojek

    38:1 ogier I’PIPO, Salih Plavac

    38:1 klacz SCARLETT JIVE (IRE), Wojciech Olkowski

    38:1 ogier SIGISMUNDUS REX (IRE), Adam Wyrzyk

    Na drugim miejscu w Nagrodzie Andersa kończyła Singers Star przed Lucky fate

    40:1 klacz AUSTRALIAN REEF (IRE), Michał Borkowski

    40:1 ogier LE DESTRIER (IRE), Michał Borkowski

    40:1 klacz LADY IWONA (IRE), Piotr Piątkowski

    40:1 ogier DON KASTERS (IRE), Janusz Kozłowski

    44:1 ogier DACINNI, Andrzej Walicki

    45:1 ogier INTER REEL (IRE), Michał Borkowski 

    45:1 ogier AMERICAN BASSETT (FR), Michał Borkowski

    45:1 ogier EMPIRE OF THE SUN, Wojciech Olkowski

    45:1 klacz WARSZAWA EXPRESS (IRE), Piotr Piątkowski

    45:1 klacz SAXON WAY (GB), Łukasz Such

    45:1 ogier THIRY TIME, Adam Wyrzyk  

    45:1 ogier SHY BOY, Andrzej Walicki

    45:1 ogier SERPENTION (IRE), Adam Wyrzyk

    45:1 ogier MODUS VIVENDI (CZE), Michał Borkowski

    45:1 ogier SNAJPER (IRE), Emil Zahariew

    45:1 ogier MARVELOUS STAM (FR), Krzysztof Ziemiański

    45:1 ogier CINAMOON (FR), Krzysztof Ziemiański

    Palm Club (na zdjęciu) i Amon de Great rozczarowały w Memoriale Dula, zajmując szóste i ósme miejsca

    50:1 klacz SINGERS STAR (IRE), Michał Borkowski

    50:1 ogier BURSCHI (GER), Salih Plavac

    50:1 ogier DARIYANGEL (FR), Krzysztof Ziemiański

    50:1 ogier KRISSH (IRE), Andrzej Walicki

    50:1 ogier NOMEN OMEN (FR), Krzysztof Ziemiański

    60:1 klacz FAVOURABLE SPIRIT (IRE), Michał Borkowski

    60:1 ogier PALM CLUB (FR), Krzysztof Ziemiański

    60:1 ogier MAGGIORE, Maciej Jodłowski

    60:1 ogier AMON THE GREAT (FR), Krzysztof Ziemiański

    60:1 ogier DOMINDAR, Wiaczesław Szymczuk

    60:1 ogier RESPECT (FR), Andrzej Walicki

    Borgo jako dwulatek pokazał się z niezłej strony, ale w Memoriale Tomasza Dula, mimo wagi 46,5 kg, był dopiero siódmy

    70:1 ogier LUCKY FATE (IRE), Claudia Pawlak

    70:1 ogier CHANDALAR (FR), Krzysztof Ziemiański

    70:1 ogier UROBOROS, Robert Świątek

    70:1 ogier FEOTHAN (IRE), Wojciech Olkowski

    75:1 klacz GRANDE PLAINE (FR), Claudia Pawlak

    100:1 ogier IMPAS, Małgorzata Łojek

    500:1ogier BORGO, Kazimierz Rogowski
    500:1 klacz DUSZKA, Kazimierz Rogowski

    Linki do adresów, pod którymi można sprawdzić kariery i rodowody koni zgłoszonych do Derby:
    https://www.pkwk.pl/language/pl/wyszukiwarka/

    https://koniewyscigowe.pl/
    https://www.pedigreequery.com/

    Robert Zieliński, ekspert Służewiec iTV

    Na zdjęciu tytułowym – finisz w Nagrodzie Strzegomia. Wygrywa Matt Machine, przed Groszkiem i Kaneshyą

    Udostępnij

    Powiązane artykuły

    Zbliżające się wydarzenia

    Najnowsze artykuły

    Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

    Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.