More

  Dystansowy egzamin przed Derby i starcie na szczycie dla koni arabskich. Zapowiedź weekendu na Torze Służewiec

  Sezon dopiero co się rozpoczął, a już na dobre rozkręciła się karuzela pod szyldem Derby! Podczas inauguracji sezonu mieliśmy okazję zobaczyć przegląd czołówki rocznika trzylatków, a w najbliższy weekend sprawdzą się konie próbujące dołączyć do najlepszych.

  Nie zabraknie też konfrontacji na najwyższym poziomie dla koni arabskich oraz pierwszych gonitw w sezonie dla kłusaków. Weekendowe mityngi ruszają o 15:00!

  Nagroda Irandy bez zdecydowanego faworyta

  Zaplanowana na niedzielę Nagroda Irandy będzie kluczowa pod kątem planowania dalszej kariery dla siódemki zapisanych trzylatków. Te, które się sprawdzą, powędrują przez Memoriał Jerzego Jednaszewskiego, lub przez najważniejsze gonitwy przygotowawcze: Soliny-Iwna do biegu o błękitną wstęgę. 

  Jak to często bywa na początku sezonu, trudno jest wskazać zdecydowanych faworytów. Mające na koncie po dwie wygrane w ubiegłym roku Don Kasters i Przystojnykaźmierz wystartują pod wagą wieku i będą dawały rywalom trzykilogramową ulgę. Trener Janusz Kozłowski, w naszej rubryce Prosto ze Stajni, pozytywnie ocenia postępy, jakie Don Kasters zrobił przez zimę, natomiast Natalia Szelągowska uważa, że Przystojnykaźmierz będzie potrzebował trochę czasu, żeby osiągnąć szczytową formę. 

  Lista chętnych do zdetronizowania wyżej wymienionej pary jest długa, a największe szanse na sukces wydaje się mieć przygotowywany przez nestora polskich trenerów- Andrzeja Walickiego Taymour. Dla lubiących ryzyko interesującym wyborem będzie wysoko oceniana w stajni, ale biegnąca po raz pierwszy po kontuzji Dominanta, a liczni kibice trenera Adama Wyrzyka będą trzymali kciuki za robiącego postępy Johnny Double. 

  Kapitalna stawka w Nagrodzie Cometa

  Pierwszy poważny sprawdzian dla czołówki koni arabskich zgromadził niemal wszystkie najlepsze wyścigowce w Polsce. Po raz kolejny będziemy mogli się emocjonować zmaganiami fantastycznych koni ze stajni Al Khalediah urodzonych w 2017 roku: Rasmiego i Mayara z weteranami służewieckich wyścigów: Wielkim Dakrisem i Dragonem. Historia uczy, że w tej konfrontacji może się wydarzyć absolutnie wszystko.

  Tu nie będzie miękkiej gry! Trenerzy, praktycznie w komplecie, zapowiadają dobrą formę i chęć walki o najwyższe cele. My czekamy na kolejną odsłonę rywalizację, którą możemy nazwać Al Khalediah, kontra reszta świata. 

  Inauguracja sezonu dla kłusaków

  W nadchodzący weekend zobaczymy trzy wyścigi przeznaczone dla kłusaków francuskich. Tym najważniejszym jest oczywiście sobotnia Nagroda Otwarcia Sezonu Kłusaczego, w której na starcie stawiły się najlepsze konie poprzednich lat. Czy Eden Pierji i Fend d’Ukraine wykorzystają przetarcie w Berlinie i pokonają wyżej oceniane Goteborg i Kłusaka Roku 2021- Factoriela? A może nieobliczalna Furnika pokaże, na co ją stać! Zachęcamy, żeby zaufać intuicji, a tych, którzy lubią się wspomagać opinią innych, zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka Podcastu Wyścigowego, w którym Krzysztof Romaniuk liczy w tym wyścigu na Fenda d’Ukraine i Goteborg, a Witold Sudoł na Factoriela i Goteborg. 

  XYZ      

  Zdjęcie- Tor Służewiec  

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły