More

  Wrocławskie otwarcie sezonu: Cosmic Magic kontra Haad Rin

  Wtorek, 3 maja 2022, godz. 17:25 – gon. 6
  Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego
  Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.
  Dystans 4300 m

  1. Cosmic Magic

  Trenowana przez Radima Bodlaka w Czechach 7-letnia Cosmic Magic (po Kamsin) była gwiazdą sezonu 2020 we Wrocławiu, kiedy wygrała Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup, a także dwie pozostałe gonitwy, w których startowała na Partynicach: Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i Wrocławska Trial.

  Na początku poprzedniego sezonu doznała kontuzji, ale kiedy jesienią wróciła na wrocławski tor, znów zwyciężała – w Nagrodzie Masiniego, w której była wyraźnie lepsza od Nebo (czwarty) i Kinga Artura (piąty), oraz w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, w której pokonała o szyję Nicka.

  Cosmic Magic słynie z mocnej końcówki, którą zademonstrowała w Crystal Cup 2020, kiedy rozstrzygnęła gonitwę na swoją korzyść praktycznie na ostatnich metrach, pokonując Haad Rina. W tym roku jej celem ponownie będą obie największe gonitwy z przeszkodami rozgrywane we Wrocławiu.

  Cosmic Magic, fot. Agata Władyczka

  2. Nick

  Nick (po Jape) trenerki Elwiry Porębnej, już 11-letni, lepsze występy w poprzednim sezonie przeplatał ze słabszymi. Potrafił zmusić do maksymalnego wysiłku Cosmic Magic w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, ulegając jej niemal w samym celowniku o szyję, czy zająć bliskie trzecie miejsce w 11-konnej Nagrodzie Tiumena. Ale zdarzyło mu się także dwukrotnie nie ukończyć gonitwy, w tym Crystal Cup.

  W 2020 r. był drugi o jedną długość za Her Himem w Nagrodzie Tiumena i trzeci w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu ze znaczną stratą do zwycięskiego Haad Rina. Ma w dorobku jedno zwycięstwo na Partynicach – w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu w 2019 roku, kiedy zajął też trzecie miejsce w Wielkiej Wrocławskiej.

  3. Haad Rin

  Ośmioletni Haad Rin (po Samum), którego na Partynicach trenuje Robert Świątek, wygrał w sezonie 2019 Crystal Cup we Wrocławiu, a rok wcześniej – kiedy został przeszkodowym czempionem czterolatków i wygrał płotową Wielką Partynicką – przybiegł drugi o krótki łeb w gonitwie Listed we francuskim Compiegne.

  Był bliski powtórzenia triumfu w Crystal Cup w sezonie 2020, kiedy w końcówce z czwórki walczących o zwycięstwo koni o dwie długości wyprzedziła go Cosmic Magic i o krótki łeb Larizano, zaś o szyję za nim finiszował Reki. Larizano wygrał Crystal Cup rok później, a Reki triumfował w tej gonitwie w sezonie 2017.

  Atutem Haad Rina będzie czeski dżokej Pavel Slozil mł., który w poprzednim sezonie zdobył tytuł czempiona jeźdźców przeszkodowych na Partynicach.

  Haad Rin, fot. Agata Władyczka

  4. Nebo

  Drugi koń trenera Roberta Świątka, 7-letni Nebo (po Needham’s Fort), został najlepszym przeszkodowym czterolatkiem sezonu 2019, wygrywając Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w której trzecie miejsce ze stratą dwóch długości zajęła Cosmic Magic.

  W poprzednim sezonie był m.in. czwarty w Nagrodzie Masiniego, ze znaczną stratą do zwycięskiej Cosmic Magic i pięć długości przed piątym na celowniku Kingiem Arturem.

  5. King Artur

  Kolejny uczestnik z Czech, 9-letni King Artur (po Belenus) trenera Pavla Polesa, wygrał we Wrocławiu dwie przeszkodowe gonitwy w sezonie 2017. W ubiegłym roku startował na Partynicach raz, zajmując piąte miejsce w Nagrodzie Masiniego, z dużą stratą do zwycięskiej Cosmic Magic i pięć długości za czwartym na celowniku Nebo. Trzy kolejne starty miał na torach włoskich, zajmując miejsca czwarte i piąte w Treviso oraz czwarte w Pizie.

  6. Her Him

  Trenujący w Czechach pod okiem Ivany Porkatovej 7-letni Her Him (po Kendargent) bardzo dobrze radzi sobie na wrocławskim torze, na którym zanotował trzy zwycięstwa. W ubiegłorocznej nagrodzie Wrocławska Trial pokonał samego Larizano, późniejszego triumfatora Crystal Cup, a w 2020 r. wygrał Nagrodę Tiumena, bijąc o jedną długość Nicka.

  W tym roku startował już dwukrotnie – w marcu we włoskim Treviso zajął drugie miejsce w krosowej gonitwie na dystansie 3900 m, ze sporą przewagą nad czwartym na celowniku Godsalino, a w kwietniu był dziesiąty (ostatni) w stiplu na 4200 m we francuskim Strasbourgu.

  7. Godsalino

  Sześcioletni Godsalino (po Timos) czeskiego trenera Zdenka Semenki biegał już w tym sezonie, zajmując czwarte miejsce w krosowej gonitwie na dystansie 3900 m we włoskim Treviso, ze znaczną stratą do drugiego na celowniku Her Hima.

  W sezonie 2021 startował głównie we włoskim Merano, zajmując niżej płatne miejsca – w czerwcu był m.in. czwarty w krosie na 4100 m, tracąc cztery i pół długości do Talenta, który w październiku tego samego roku wygrał Wielką Pardubicką.

  Piotr Pękala, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.