More

  Wrocławskie otwarcie sezonu: Cosmic Magic kontra Haad Rin

  Wtorek, 3 maja 2022, godz. 17:25 – gon. 6
  Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego
  Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.
  Dystans 4300 m

  1. Cosmic Magic

  Trenowana przez Radima Bodlaka w Czechach 7-letnia Cosmic Magic (po Kamsin) była gwiazdą sezonu 2020 we Wrocławiu, kiedy wygrała Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia i Crystal Cup, a także dwie pozostałe gonitwy, w których startowała na Partynicach: Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i Wrocławska Trial.

  Na początku poprzedniego sezonu doznała kontuzji, ale kiedy jesienią wróciła na wrocławski tor, znów zwyciężała – w Nagrodzie Masiniego, w której była wyraźnie lepsza od Nebo (czwarty) i Kinga Artura (piąty), oraz w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, w której pokonała o szyję Nicka.

  Cosmic Magic słynie z mocnej końcówki, którą zademonstrowała w Crystal Cup 2020, kiedy rozstrzygnęła gonitwę na swoją korzyść praktycznie na ostatnich metrach, pokonując Haad Rina. W tym roku jej celem ponownie będą obie największe gonitwy z przeszkodami rozgrywane we Wrocławiu.

  Cosmic Magic, fot. Agata Władyczka

  2. Nick

  Nick (po Jape) trenerki Elwiry Porębnej, już 11-letni, lepsze występy w poprzednim sezonie przeplatał ze słabszymi. Potrafił zmusić do maksymalnego wysiłku Cosmic Magic w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu, ulegając jej niemal w samym celowniku o szyję, czy zająć bliskie trzecie miejsce w 11-konnej Nagrodzie Tiumena. Ale zdarzyło mu się także dwukrotnie nie ukończyć gonitwy, w tym Crystal Cup.

  W 2020 r. był drugi o jedną długość za Her Himem w Nagrodzie Tiumena i trzeci w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu ze znaczną stratą do zwycięskiego Haad Rina. Ma w dorobku jedno zwycięstwo na Partynicach – w Nagrodzie Zamknięcia Sezonu w 2019 roku, kiedy zajął też trzecie miejsce w Wielkiej Wrocławskiej.

  3. Haad Rin

  Ośmioletni Haad Rin (po Samum), którego na Partynicach trenuje Robert Świątek, wygrał w sezonie 2019 Crystal Cup we Wrocławiu, a rok wcześniej – kiedy został przeszkodowym czempionem czterolatków i wygrał płotową Wielką Partynicką – przybiegł drugi o krótki łeb w gonitwie Listed we francuskim Compiegne.

  Był bliski powtórzenia triumfu w Crystal Cup w sezonie 2020, kiedy w końcówce z czwórki walczących o zwycięstwo koni o dwie długości wyprzedziła go Cosmic Magic i o krótki łeb Larizano, zaś o szyję za nim finiszował Reki. Larizano wygrał Crystal Cup rok później, a Reki triumfował w tej gonitwie w sezonie 2017.

  Atutem Haad Rina będzie czeski dżokej Pavel Slozil mł., który w poprzednim sezonie zdobył tytuł czempiona jeźdźców przeszkodowych na Partynicach.

  Haad Rin, fot. Agata Władyczka

  4. Nebo

  Drugi koń trenera Roberta Świątka, 7-letni Nebo (po Needham’s Fort), został najlepszym przeszkodowym czterolatkiem sezonu 2019, wygrywając Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w której trzecie miejsce ze stratą dwóch długości zajęła Cosmic Magic.

  W poprzednim sezonie był m.in. czwarty w Nagrodzie Masiniego, ze znaczną stratą do zwycięskiej Cosmic Magic i pięć długości przed piątym na celowniku Kingiem Arturem.

  5. King Artur

  Kolejny uczestnik z Czech, 9-letni King Artur (po Belenus) trenera Pavla Polesa, wygrał we Wrocławiu dwie przeszkodowe gonitwy w sezonie 2017. W ubiegłym roku startował na Partynicach raz, zajmując piąte miejsce w Nagrodzie Masiniego, z dużą stratą do zwycięskiej Cosmic Magic i pięć długości za czwartym na celowniku Nebo. Trzy kolejne starty miał na torach włoskich, zajmując miejsca czwarte i piąte w Treviso oraz czwarte w Pizie.

  6. Her Him

  Trenujący w Czechach pod okiem Ivany Porkatovej 7-letni Her Him (po Kendargent) bardzo dobrze radzi sobie na wrocławskim torze, na którym zanotował trzy zwycięstwa. W ubiegłorocznej nagrodzie Wrocławska Trial pokonał samego Larizano, późniejszego triumfatora Crystal Cup, a w 2020 r. wygrał Nagrodę Tiumena, bijąc o jedną długość Nicka.

  W tym roku startował już dwukrotnie – w marcu we włoskim Treviso zajął drugie miejsce w krosowej gonitwie na dystansie 3900 m, ze sporą przewagą nad czwartym na celowniku Godsalino, a w kwietniu był dziesiąty (ostatni) w stiplu na 4200 m we francuskim Strasbourgu.

  7. Godsalino

  Sześcioletni Godsalino (po Timos) czeskiego trenera Zdenka Semenki biegał już w tym sezonie, zajmując czwarte miejsce w krosowej gonitwie na dystansie 3900 m we włoskim Treviso, ze znaczną stratą do drugiego na celowniku Her Hima.

  W sezonie 2021 startował głównie we włoskim Merano, zajmując niżej płatne miejsca – w czerwcu był m.in. czwarty w krosie na 4100 m, tracąc cztery i pół długości do Talenta, który w październiku tego samego roku wygrał Wielką Pardubicką.

  Piotr Pękala, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły