More

  Klacz faworytką Prix de la Foret de Chantilly. Analizy i Prognozy

  Wtorkowy program Trafonline, oprócz gonitw z Francji, będzie obejmował dzień inauguracji sezonu na wrocławskich Partynicach. Kibice końskiego totka będą mieli wyjątkowo szeroką ofertę. 

  W dzisiejszych Analizach zajmiemy się stayerskim handicapem rozgrywanym na torze Chantilly- Prix de la Foret de Chantilly (13:50). Będzie to jedna trzech gonitw czwórkowych zaplanowanych na dzisiaj. Ci, którzy uważnie śledzą francuskie programy gonitw, na pewno zauważyli, że ostatnia z czwórek (18:15) zostanie rozegrana na “najmocniej granym” w Trafonline francuskim torze- Vincennes

  Prix de la Foret de Chantilly

  Spróbujmy uporządkować faworytów w tym bardzo interesującym wyścigu na 3000m. Francuscy dziennikarze i eksperci są podzieleni, ale my dość jednoznacznie jako faworytkę wskażemy jedyną klacz w stawce- La Templiere (11). Stan toru (dobry) jest dla niej korzystny, poniesie umiarkowaną wagę, jest specjalistką od długich dystansów i pokazała się z bardzo dobrej strony w pierwszym starcie po pięciomiesięcznej przerwie. Trener mówi, że to późna klacz, która pobiegnie z szansami, a eksperci PMU przyznają jej kluczową rolę. Przed miesiącem, przegrała co prawda o pół długości z bardzo solidnym Belgian Princem (3), ale tym razem powinny zamienić się miejscami. Sam Belgian Prince zalicza się do najsolidniejszych koni w tej stawce i powinien się liczyć w walce o top 3. Trener ma tylko nadzieję, że tor nie będzie zbyt lekki. Do wysokich lokat aspirują też pokonane przez tę dwójkę: Goya Senora (4), Port Deauville (6) i Mac la Tambouille (16). W przypadku Port Deauville i Mac la Tembouille trenerzy narzekają na zbyt lekki tor, ale zaznaczają, że to ambitne konie, które dadzą z siebie wszystko. Podążający inną ścieżką Almacado Gree (5) będzie miał na pokładzie Christophe’a Soumillona. To bardzo solidny wyścigowiec, który co prawda nie wygrał jeszcze na tak długim dystansie, ale na 2800m radził sobie znakomicie. Trener Audouin uważa, że “wszystkie światła są zielone”, więc i my musimy uwzględnić go w naszej prognozie. Wydłużenie dystansu i lżejszy tor niż w ostatnim starcie są korzystne wg trenera dla Kamssio (8). Z pozostałych koni pozytywną ocenę od trenera otrzymał niosący jedną z najwyższych wag w polu  Berkane (2). W ostatnim starcie miał kolizję przy wyjściu na prostą, a mimo to pokazał się z dobrej strony.

  Nasi faworyci: Le Templiere (11)- Belgian Prince (3)- Almacado Gree (5)- Berkane (2)

  Zdjęcie-Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły