More

  Memoriał Stanisława Sałagaja ozdobą weekendu

  Memoriał Stanisława Sałagaja ozdobą weekendu

  Najbliższy weekend na Torze Służewiec będzie stał pod znakiem rywalizacji koni czystej krwi arabskiej, a kulminacyjnym punktem będzie zaplanowany na niedzielę Memoriał Stanisława Sałagaja. Innym ważnym wydarzeniem będą pierwsze w tym roku wyścigi dla koni arabskich najmłodszego rocznika. 

  Al Jassim zdecydowanym faworytem Memoriału Stanisława Sałagaja

  Doborowe towarzystwo zebrało się na starcie rozgrywanego wg zasad handicapu Memoriału Stanisława Sałagaja. Pozycji z absolutnego szczytu rankingu będzie bronił Al Jassim. Dosiadany przez prowadzącego w jeździeckim czempionacie Dastana Sabatbekova ogier w ubiegłym sezonie ścigał się z najlepszymi końmi swojej generacji. Zaprezentował ogromny talent i ambicję, co w połączeniu z bardzo dobrą formą koni trener Cornelii Fraisl każe upatrywać w nim zdecydowanego faworyta gonitwy upamiętniającej Stanisława Sałagaja. Większość jego rywali jest polskiej hodowlii, a to każe przypuszczać, że ich szczyt formy będzie przygotowywany na Derby Arabskie (24 lipca). W tej sytuacji wysoko trzeba ocenić szanse Athal Bint Gifary na eksponowaną lokatę. 

  Podwójna kumulacja septymy

  Ubiegły weekend nie był szczęśliwy dla kibiców końskiego totka, którzy polowali na septymę. Sobotnie wygrane Leading Liona i Islamabada oraz kilka niespodzianek w niedzielę, sprawiły, że nikt nie trafił wszystkich siedmiu gonitw, obejmujących ten gromadzący najwyższe obroty na Służewcu zakład. W związku z tym sobotę zaczynamy od kumulacji septymy, której pula prognozowana jest na 40 000 zł! Zachęcamy do wysłuchania naszego podcastu wyścigowego, w którym Witold Sudoł i Krzysztof Romaniuk przedstawiają swoje prognozy. 

  Trzyletnie konie arabskie inaugurują sezon

  Rywalizacja młodych roczników zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. Kibice i dziennikarze tradycyjnie już szukają nowych gwiazd, a hodowcy, po trzech długich latach oczekiwania, dostaną odpowiedź na ile trafne okazały się ich wybory i oczekiwania. 

  W sobotę zobaczymy rywalizację w międzynarodowej obsadzie. Zdecydowana większość koni urodziła się we Francji, ale jest też reprezentant niemieckiej hodowli. Nie oznacza to, że są to dla nas konie anonimowe. Faworyzowany w programie Speed Awam jest półbratem niepokonanej w Polsce Love Awam, Jocker de Bozouls jest bratem pożytecznego Hosco de Bozouls, a Salsabel Al Khalediah siostrą świetnych Salama Al Khalediah i Shadwana Al Khalediah. 

  W niedzielę natomiast zaprezentuje się stawka wpisana do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich. W żyłach tych koni również płynie “wyścigowa krew”, czego najlepszym dowodem jest udział Speed Gromalii, którego półsiostra – Shannon Queen była niepokonana w 12 pierwszych startach, wygrywając wszystko, co było do wygrania (m.in. Derby, Oaks, Nagroda Europy, Nagroda Porównawcza).

  XYZ

  Na zdjęciu Love Awam/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły