More

  Saint-Cloud areną rywalizacji dzisiejszej czwórki dnia! Analizy i Prognozy

  Po wczorajszych niezwykle emocjonujących zmaganiach najlepszych trzyletnich kłusaków na torze Vincennes dzisiaj przeniesiemy się na Saint-Cloud, gdzie w handicapie na 2000m- Prix Magic Night (13:50) zmierzy się szesnastka solidnych wyścigowców.

  Wracając do wczorajszych wydarzeń, nie sposób nie odnotować klęski lidera rocznika trzylatków- Just a Gigolo, który po galopie na starcie nie odegrał żadnej roli w Prix Kalmia (G2). Umarł król, niech żyje król, chciałoby się powiedzieć. Tym nowym królem jest Jakartas des Pres, który wraz z Erikiem Raffinem w sulce odniósł łatwe zwycięstwo i zgłosił najwyższe aspiracje.

  To był naprawdę świetny dzień dla czempiona Raffina, ponieważ nieco ponad pół godziny później triumfował wraz z bitą faworytką Jazzy Perine w odpowiedniku Prix Kalmia dla klaczy- Prix Ozo (G2).

  Przechodząc do dzisiejszej Prix Magic Night (13:50), wypada zacząć od faworytki wyścigu- Beautiful Aspen (4), za którą przemawia wiele, ale nie numer startowy. Ruszając z ostatniego boksu, trudno będzie jej zająć dobrą pozycję w dystansie. Trener Eric Libaud jako jedyny minus wymienia właśnie pozycję startową. W tej sytuacji rosną szanse korzystniej umiejscowionych w boksach: Belharry (2) i Pingo (14). Obu dosiądą jeźdźcy z absolutnej francuskiej czołówki: Guyon i Demuro, co dodatkowo przemawia za nimi. Trener Rohaut studzi nastroje, mówiąc, że Belharra została tu zapisana, ponieważ nie było innego pasującego wyścigu. Będzie to jej debiut w Quinte +, co wg szkoleniowca nigdy nie jest łatwym zadaniem.  Więcej optymizmu przemawia przez trenera Smagę, który pozytywnie ocenia Pingo. Klacz przegrała ostatnio nieznacznie z Beautifull Aspen. Wydaje się, że dzisiaj ma szansę na rewanż. Mocno eksploatowana Rue des Irlandais (5) jest zaprawiona w bojach na tym poziomie i ma na koncie dobre wyniki na Saint-Cloud. Stąd jej wysoka pozycja we francuskich prognozach i pozytywna opinia trenera. Wyżej wymieniona czwórka przewija się najczęściej, w różnych konfiguracjach, u francuskich dziennikarzy i ekspertów. Kolejne miejsca wydają się sprawą otwartą, a najczęściej pojawiające się imiona to: Legend (6), Grace Bere (8), Kristalina (9), Coeur Davier (13). Trenerzy Legend i Kristaliny woleliby dłuższy dystans dla swoich klaczy, ale uważają, że powinny się liczyć. Stephan Cerelius narzeka na niekorzystny boks startowy dla Grace Bere, a Norbert Leenders uważa, że stawka jest wyrównana, wydłużenie dystansu nie powinno stanowić problemu dla Coeur Davier, więc nie wyklucza, że zamiesza w czołówce.

  Nasi faworyci: Pingo (14)- Coueur Davier (13)- Beautiful Aspen (4)- Rue des Irlandais (5)

  Zdjęcie Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.