More

  Kumulacja w czwórce przed derbowym weekendem. Analizy i Prognozy

  Zbliża się derbowy weekend w Anglii i Francji. Dzisiaj zostanie rozegrany pierwszy w sezonie angielski wyścig rangi G1 dla koni starszych- Coronation Cup oraz Oaks, a już jutro słynne Epsom Derby, które w tym roku zostanie poświęcone upamiętnieniu zmarłego w ostatnich dniach Lestera Piggotta. W niedzielę natomiast przeniesiemy się na podparyskie Chantilly, gdzie w Prix du Jockey Club (Derby Francji) godolphinowski Modern Games będzie walczył o drugie klasyczne zwycięstwo. Na antenie Trafonline.pl zostanie przeprowadzona obszerna relacja z niedzielnego mityngu w Chantilly.

  Do dzisiejszej analizy i prognozy wybraliśmy pierwszy z trzech wyścigów czwórkowych- Prix de Bastia (14:10), w którym do podzielenia będzie skumulowana pula, która powinna przekroczyć 5 tysięcy złotych.

  Analiza

  Faworytką Prix de Bastia wg ekspertów Equidii i „społeczności typerskiej” jest Inidille (1), a na jej najgroźniejszego rywala wskazywany jest Irocco de Vietie (8). Inieille jest pozytywnie oceniana przez swojego powożącego i trenera Domiminika Locqueneux, który z klaczą jeździ praktycznie po całej Francji. Ostatnio Inidille zanotowała wygraną w Chateubriant, a w połowie kwietnia odniosła łatwe zwycięstwo na torze La Capelle, gdzie na długim dystansie uzyskała wartościowy wynik. Irocco de Viete jest bardziej zagadkowy. Ma zdecydowanie gorszy numer startowy, notowane czasy nie powalają na kolana, ale za to ma bardzo dobry bilans- trzy zwycięstwa w siedmiu startach. W naszej hierarchii wysoko będą stały notowania trochę niżej ocenianej przez Francuzów Idry de Beylev (4), której trener Junior Guelpa ściga się dzisiaj na Vincennes. Guelpa do sulki zaprosił doświadczonego Jean Christophe Sorela, a ten wybrał Idrę zamiast niezłego Ipsos d’Ariane (13), którego od pewnego czasy był podstawowym powożącym.  To każe upatrywać w Idrze kandydatkę do czołowych lokat, chociaż zmiana jazdy na Ipsosie z Sorela na rozdającego karty na południu Francji Nicolasa Encha nie pozwala lekceważyć wałacha. Interesującym wyścigowcem jest reprezentujący Ecurie des Charmes Indian Danehill (2). Kevin Devienne jeździ na nim dość „miękko”, a forma wydaje się rosnąć. Francuzi w prognozach wysoko umieszczają ogiera Imuvrini (14), argumentując to zdjęciem po raz pierwszy podków. Zwracamy uwagę na tego typu zmiany, ale oceniając szerszy kontekst (forma, wyniki, numer startowy, powożący), przyznamy mu dzisiaj mniejsze szanse.  W naszej ocenie rozkucie może przynieść więcej korzyści wałachowi In That Case (3), który ostatnio startował po dwumiesięcznej przerwie, ma dobry numer startowy, a w sulce będzie miał bardziej doświadczonego drivera niż w poprzednim starcie.  Nie lekceważymy również Indeskaya Bird (7), która świetnie zna ten tor, prezentuje równą formę, a ostatnio zanotowała bardzo dobry (jak na tą stawkę) rezultat- 1.15,4 na 3000m.

  Prognoza: Inidille (1)- Idra de Beylev (4)- In That Case (3)- Indeskaya Bird (7)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły