More

  Barwy polskiej stajni we Francji. Analizy i Prognozy

  Dzisiejszy program na Trafonline.pl będzie obfitował w interesujące wydarzenia.

  Z perspektywy Polski ważny będzie drugi start w karierze klaczy trenowanej przez Alicję Karkosę – Calliepie. Należąca do Andrzeja i Ryszarda Zielińskich trzylatka ma za sobą udany debiut na torze Chantilly, w którym zajęła trzecie miejsce na 2000m. Tym razem wystartuje w Prix Camille Saint-Saens na torze w nadmorskim Dieppe na dystansie o 200m dłuższym. Francuscy dziennikarze typują ją na czwarte miejsce, ale my tradycyjnie liczymy na więcej. W siodle Calliepie, podobnie jak w inauguracyjnym starcie, zobaczymy solidnego Ludovica Boisseau. Start wyścigu zaplanowany jest na 16:27.

  Tradycyjnie też omówimy „czwórkę dnia” , która dzisiaj zostanie rozegrana w wyjątkowo nielicznej, bo tylko 13-konnej stawce.

  Analiza

  Faworytem Prix du Vivarais (13:50) wg Equidii jest pięcioletni Heart od Glass (3), ale dziennikarze z innych tytułów, do których zdania się przyłączamy, mocniej liczą o rok młodszego Ibis Quick (4). Heart of Glass ma na koncie dwa nieudane starty w ostatnim czasie, ale w opinii trenera i dziennikarzy nie jest to problemem. Większe wątpliwości Christophe Martens (powożący) ma co do kierunku rozgrywania gonitwy. Na treningach radzi sobie z zakrętami na prawą rękę dobrze, ale wyścig to co innego. Ibis Quick ostatnio wygrał na torze w Vichy, a w sulce będzie miał cenionego Matthieu Abrivarda. Kolejne dwa wybory to Imhotep Madrik (5) i Into the Mystic (13). Imhotep wylosował dobry numer startowy, a w sulce ma Erika Raffina. Trener uważa, że w ostatnich startach miał pecha i liczy dzisiaj na miejsce w trójce-czwórce. Into the Mystic jest w kapitalnej formie i mimo odległego numeru startowego oraz trochę zbyt krótkiego dystansu, trener liczy na miejsce na podium. Dwa konie wystawia trener Sebastien Guarato: In Love de Blary (1) i Hera d’Atout (10). Powożący tą drugą Romain Hue charakteryzuje je następująco: „In Love de Blary startuje z ryzykiem zamknięcia po starcie (pierwszy numer). Klacz lepiej czuje się w monte (kłus dosiadany) i jej głównym celem jest przygotowanie się do biegu w tej dyscyplinie zaplanowanym na koniec miesiąca. Hera d’Atout ostatnio była trochę za daleko przy wyjściu na prostą. Musi biec za koniem, dlatego numer z drugiego rzędu nie jest dla niej jakimś handicapem. Nie ma większych szans na wygraną, ale płatna lokata jest w jej zasięgu”. Dobrze wylosowała powożona przez Jean-Michela Bazire’a Isla Mujeres (2). Trener Van Eeckhaute liczy na premiowaną lokatę. Hakim des Champs (11) po trzech dyskwalifikacjach w wolty powraca do wyścigu z autostartu. W przeszłości notował dobre wyniki w gonitwach rozgrywanych w ten sposób. „Podliczana” Isola Farnese (12) pauzowała od listopada do kwietnia i dopiero odzyskuje dawną dyspozycję. Ostatnio zajęła szóste miejsce w wyścigu wygranym przez Ibis Quick.

  Prognoza: Ibis Quick (4)- Into the Mystic (13)- Hakim des Champs (11)- Imhotep Madrik (5)

  Na zdjęciu Calliepie przed stajnią/Alicja Karkosa  

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły