More

  Hanna des Molles już wisi? Analizy i Prognozy

  Szósty etap popularnego cyklu Grand National du Trot zgromadził na torze w Laval wyjątkowo silną stawkę. Piekielnie mocna jest faworyzowana Hanna des Molles, ale nie ona jedna powinna liczyć się w końcowej rozgrywce. W wyścigu zobaczymy wiele koni świetnie znanych z anteny Trafonline.

  Analiza

  Rozgrywany w ramach Quinte + Grand National du Trot (13:50) ma zdecydowaną faworytkę- Hannę des Molles (12). Klacz świetnie kłusowała w ostatnim starcie, ale zagalopowała na końcowym zakręcie. Powożący nią Alex Abrivard nie potrafi wytłumaczyć przyczyny tamtego potknięcia. „Być może zbyt gwałtownie ją wyciągnąłem na zakręcie? Czułem, że ma jeszcze spore rezerwy. Dzisiaj musi się zrehabilitować. Tylko pierwsze, ewentualnie drugie miejsce nas usatysfakcjonuje”.

  Po kilku słabszych występach do swojej topowej formy wróciła Freyja du Pont (11), która wykorzystała galop Hanny i wywalczyła drugą lokatę w poprzednim etapie Grand National du Trot. Pokonała wówczas startujące tu: Eire d’Helios (7) i Fragonard Delo (2).  Młody Bazire, jak zawsze w przypadku Freyji, zaznacza, że kluczowa będzie rozgrzewka i uspokojenie klaczy. Jeżeli to przebiegnie po jego myśli, zapewnia, że skończą na podium. Eire d’Helios jest liderką całego cyklu, a trener chwali ją za charakter i uważa, że jej miejsce jest w czołówce. Fragonard Delo sprawił ostatnio sporą niespodziankę, ale dla trenera nie było to zaskoczeniem i ponownie liczy na niższą płatną lokatę.

  Wysoko w prognozach ekspertów znajduje się Epsom d’Herfraie (10), który nie jest już tak pewny, jak w ubiegłym roku, ale nadal pozostaje poważnym graczem na długich dystansach. To jednostronny koń, który najlepiej czuje się na froncie wyścigu, dyktując warunki. Nie ustępuje mu koleżanka stajenna- Decoloration (14), która jednak tym razem pobiegnie podkuta, co sugeruje ulgowy wyścig. Potwierdzają to słowa syna trenera- Louisa Baudouina, który informuje, że Epsom jest w dobrej formie, a Decoloration pobiegnie treningowo, by przygotować się do gonitw z korzystniejszymi dla niej warunkami (tu startuje z podwójnym handicapem).

  W górę idzie forma Echo de Chanlecy (9), który ostatnio pokazał się z dobrej strony, rozdzielając Decoloration i Epsoma. Trener podkreśla, że mimo zmiany balansu na nieco cięższy, będzie walczył. Gabi Gelormini dostał wolne na Decoloration i spróbuje pomóc innemu uczestnikowi w uzyskaniu dobrego wyniku- El Greco Bello (3). Sam powożący wypowiada się, że cieszy się z „dosiadu” na El Greco. Koń ma za sobą dwa wyścigi na rozbieganie i dzisiaj powinien być w dobrej formie.

  Prognoza: Hanna des Molles (12)- Freyja du Pont (11)- Eire d’Helios (7)- Echo de Chanlecy (9)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły