More

  Prosto ze stajni (11 i 12 czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Krzysztof Ziemiański

  Mala Czarna – Utrzymuje dobrą dyspozycję. Miewa problemy z ruszaniem z maszyny, ale na dystansie 2200 m nie powinno mieć to większego znaczenia.

  Abelard F – Poprzedni wyścig mu się nie ułożył. Powinien zaprezentować się lepiej, chociaż stawka jest liczniejsza i silniejsza.

  Timemaster – Trzyma wysoki poziom. Myślę, że ma spore szanse.

  Zanzily Passion – Trochę eksperymentujemy, ponieważ dawno nie startował na dystansie sprinterskim. To dość szybki i sprytny koń, więc jestem dobrej myśli.

  Egalitaire – Powinien się poprawiać. Ma mało doświadczenia, podobnie jak zapisana na niego amazonka, więc nie będzie łatwo, ale o płatne miejsce z pewnością mogą powalczyć.

  Kena – Poprzeczka zawieszona jest dla niej dość wysoko. W Wiosennej gonitwa nie ułożyła się dla niej najlepiej, stać ją na więcej, jednak do rozgrywki trudno będzie się jej włączyć, bo trochę brakuje jej warunków fizycznych.

  Iva Grey – Też nie miała ostatnio szczęścia, ale zdołała się pokazać z niezłej strony. Liczę na udany występ, wydłużenie dystansu jej posłuży.

  Chandalar – Jest trudny do oceny. Odczuwa starty, dlatego jest rzadziej zapisywany. Wydaje mi się, że na krócej będzie mu łatwiej się pokazać.

  Night Tornado – W lutym miał przerwę w pracy treningowej w wyniku urazu, wrócił do treningów z pełnym obciążeniem w kwietniu. Z tego powodu nieco później wychodzi do startu. Jest przygotowany na tyle, na ile to było możliwe. Liczę, że klasą nadrobi ewentualne braki na tym etapie sezonu.

  Petit – Ma za sobą niezłe wejście w sezon. Czuje się bardzo dobrze i powinien być widoczny.

  Kaneshya – Jeszcze nie osiągnął takiej formy, jakiej od niego oczekuję, jednak spodziewam się po nim dobrej postawy.

  Machir JR – Na swoim, przyzwoitym poziomie. Jego możliwości i forma są stabilne.

  Amon The Great – Jeszcze raz próbujemy go w dystansie. W III grupie powinno mu był łatwiej się pokazać.

  Good Gift – Jak na razie nie spełnia moich oczekiwań, ale nie jest jeszcze w pełni dojrzały. Zakładam, że będzie się poprawiał. Zmieniłem też jeźdźca, zobaczymy, jak to na niego wpłynie.

  West Side Glory – Zagadkowa. Trafiła do Polski za niewielkie pieniądze, w niezbyt dobrej kondycji. Teraz czuje się lepiej. Ma trochę szybkości, więc krótki dystans powinien jej odpowiadać. Trafiła jednak na liczną i solidną stawkę, więc trudno przewidzieć jej postawę

  Adam Wyrzyk

  Pilecki – Sprawia wrażenie, jakby nie dawał z siebie wszystkiego w ostatnich występach, dlatego właścicielka w końcu zdecydowała się na zmianę jazdy. Mocniejsza ręka może mu pomóc w pokazaniu swoich możliwości.

  Blizbor – Jest w wysokiej formie, liczę, że powalczy. Ewentualną przeszkodą mogłaby być grząska bieżnia, bo za taką nie przepada.

  Gloria F – Wygrała ostatnio w bardzo dobrym stylu, widać było, że posiada spore rezerwy. Poniesie korzystną wagę, pojedzie na niej Dastan Sabatbekov. Może sprawić niespodziankę.

  Cannacore – Ostatnio wypadła dość blado na tle rywalek. Pozostaje nam liczyć, że wydłużenie dystansu zadziała wyraźnie na jej korzyść.

  Limlight – Fajnie się zaprezentował, chociaż nadal się rozwija i nie jest w pełni dojrzały. W licznej stawce wiele może się wydarzyć, jednak powinien być widoczny.

  Serpention – Wygląda na to, że bardziej mu będą odpowiadały krótsze dystanse. To sprytny i szybki koń, jest też trochę ostry. Zobaczymy, czy sprawdzi się na 1400 m.

  Guitar Man – Wydłużenie dystansu i elastyczna bieżnia będą działały na jego korzyść. Liczę, że zaprezentuje się lepiej niż ostatnio.

  Tres Amour – Oby wywiązała się z roli liderki lepiej niż poprzednio.

  Thiry Time – Pierwszy raz będzie miał okazję rywalizować z tak mocnymi końmi. Mam jednak powody do optymizmu, bo bardzo dobrze pracuje na treningach, a ostatnio wygrał łatwo. Może nawiąże do osiągnięć ojca, który najpierw wygrał Nagrodę Iwna, a następnie Derby?

  Sigismundus Rex – To późny koń, ale pozostawiliśmy go w zapisie derbowym. Liczymy, że jeszcze zdąży się przebudzić, chociaż bardziej prawdopodobne, że rozkręci się w nieco dalszej przyszłości.

  Alis Gloriae – Jest na chodzi. Dystanse poniżej mili jej odpowiadają. Jest ambitna i waleczna, więc liczmy na udany występ.

  The Kid Bobby B – Pokazał, że potrafi się odnaleźć na krótszych dystansach. Kontynuujemy tą ścieżkę w nadziei na kolejne dobre wyniki.

  Betfan – Radzi sobie solidnie. Wysoka waga nie ułatwi mu zadania, szczególnie jeśli bieżnia będzie miękka.

  Cornelia Fraisl

  Saadya di Castagnoli – Wyrośnięta klacz. Ciekawie się zapowiada i nieźle rusza. Powinna być widoczna już w pierwszym starcie.

  Nesmah – Ma nad rywalkami przewagę doświadczenia. Pokazała się z dobrej strony. Nie powinna biegać gorzej.

  Ivory de Bozouls – Na swoim średnim poziomie.

  Ideale de Bozouls – Drugi start na Służewcu nie był dla niej udany. Stać ją na więcej, a na ile to wystarczy – zobaczymy.

  Purhib – Jego możliwości są dobrze znane. Wygląda na to, że ma szanse na udział w rozgrywce.

  Inouk de Bozouls – Rozkręca się. Tym razem poprzeczkę ma zawieszoną wyżej niż ostatnio.

  Idelin de Bozouls – Dobrze współpracuje z Temurem Kumarbekiem. Powinien dobrze pobiec.

  Hudjel de Bozouls – Ustabilizował formę na niezłym poziomie. Nie jest bez szans.

  Parhess – Nie pokazywał dotąd pełni swojego potencjału. Czekamy aż się przebudzi.

  Michał Borkowski

  Abiyh Al Khalediah – Będzie wycofana.

  Jabha de Faust i Amoreah Al Khalediah – To ciekawie zapowiadające się klacze. W stawce jest tylko jeden „biegany” koń, dlatego brak doświadczenia nie powinien im jakoś bardzo przeszkadzać. Liczę na udany występ.

  Sopot – Podobał mi się w pierwszym tegorocznym starcie. Z właścicielem zdecydowaliśmy się spróbować go na krócej, stąd nieco dłuższa przerwa w startach. Powinien być widoczny.

  Dioriska – Na treningach prezentuje się lepiej niż w wyścigach. Tym razem stawka chyba jest trochę mniej wymagająca, więc może powalczy o płatne miejsce.

  Singers Star – Nie biega źle, jednak ciągle trafia na dobrze dysponowanych przeciwników.

  Gensik – Ostatnio progi były dla niego zbyt wysokie, a wyścig zdecydowanie za szybki. Na poziomie grupowym powinno być mu łatwiej o dobre miejsce.

  El Pago Pago – Nieźle zaprezentował się po dłuższej przerwie. Myślę, że poszedł do przodu, jest bardziej wesoły i energiczny. Liczę, że powalczy.

  Aliat Al Khalediah – Z pewnością skrócenie dystansu działa na jej korzyść.

  Salih Plavac

  Tham Luang – W tym tej gonitwie będzie miał korzystną wagę, dystans mu odpowiada, więc to dla niego sprawdzian. Jeśli nie osiągnie satysfakcjonującego wyniku, to prawdopodobnie zmienimy mu dyscyplinę, czyli przygotujemy do gonitw skakanych.

  Blue Connoisseur – Jest sklasyfikowany w kategorii B, więc podąża ścieżka dla koni pozagrupowych. To dobry, doświadczony koń, nigdy nie należy go skreślać.

  Dakini – Wybraliśmy dla niej ten wyścig, bo lepiej by niosła niską wagę, niż startowała pod nadwagą. Ostatnio zeszło jej siodło, więc rezultat z pewnością nie był miarodajny.

  La Vie – Bardzo późny. Cały czas rośnie i rozwija się, ale w pierwszym starcie nieźle sobie poradził. Myślę, że tym razem nie będzie gorzej i też się pokaże, mimo niewielkiego doświadczenia.

  Chou Pet i Qool Tirol – Pierwszemu kompletnie nie udał się tegoroczny start. Chyba miał gorszy dzień. Skrócenie dystansu powinno wyjść mu na dobre. Oba muszą jednak nabierać doświadczenia i więcej można się po nich spodziewać w drugiej części sezonu.

  Bat Eater – Zdaję sobie sprawę, że rywali ma bardzo, bardzo trudnych. Po prostu chcę, żeby utrzymał rytm startowy, a nie było szczególnej alternatywy. Dlatego nic od niego nie wymagam, jeśli chodzi o wynik. Pobiegnie na tyle, na ile będzie w stanie. Gdyby zająłby płatne miejsce, byłbym zadowolony.

  Tazra – Biegnie po doświadczenie. Jesienią się rozkręci.

  Tribunal – To doświadczony, dzielny koń. Pokazał się z dobrej strony i nie powinno być gorzej.

  Wojciech Olkowski

  Grossier – Będzie wycofany.

  Bint Marshal – Wystartuje pod niską wagą, ale jakoś nie pokazuje błysku w tym roku. Może być w rozgrywce o dalsze płatne miejsce.

  Sarayn – Ma trochę większe szanse. Jest przyzwyczajony do wyższej wagi, więc nie powinien się tym przejąć.

  Sofronia – Pokazała się ładnie pod Darią w ostatnim starcie. Ma duże szanse i nie przestaję w nią wierzyć.

  Anator – Tutaj wiadomo, jak jest. Liczę na lekką poprawę, jest przygotowany do zmagań na wysokim poziomie.

  Empire Of The Sun – Na pewno będzie widoczny, bo to dobry koń. Nie jest jeszcze idealnie przygotowany i to jego pierwszy start w sezonie, więc nie musi od razu pokazać się z najlepszej strony.

  Charlotte Rmp – Poszła wyżej na życzenie właściciela. Może być jej ciężko w tym towarzystwie.

  Muminek – Myślę, że nie jest bez szans na wywalczenie dobrego miejsca.

  Zoya Rmp – Trzeba ją ocenić nieco niżej niż Muminka, ale opady deszczu przybliżają ją do niezłego rezultatu.

  Janusz Kozłowski

  Leading Lion – Przez zimę zrobił postępy i w tym roku prezentuje się bardzo solidnie. Powinien utrzymać ten poziom.

  Al Ghariyah – Nie wyróżnia się w stawce moich arabów.

  Emperor’s Game – To rzetelny koń, ale w tym wyścigu trafił na liczną stawkę i fatalny numer startowy. Konkurencja jest wyrównana, łatwo mu nie będzie.

  Duke Caracan – Znów trafił na mocną stawkę.

  Toccatina – Powoli się wciąga w sezon. Tym razem pojedzie na niej mniej doświadczony jeździec, który jej nie zna, co nie przemawia na jej korzyść, ale potrzebna była ulga wagi.

  Hermes d’Etiolles – Nabiera doświadczenia. Krok po kroku powinien się poprawiać.

  Wiaczesław Szymczuk

  Jenny of Success – Jest w zapisie derbowym, więc musimy ją sprawdzić. Do jej formy nie mam zastrzeżeń. W takich wyścigach zależy od sposobu rozgrywki.

  Naiade des Sources – W debiucie jej trochę zabrakło sił. Skrócenie dystansu powinna działać na jej korzyść.

  El Corazone – Do faworytów się nie zalicza, ale wierzę, że stać go na udany występ. W tak mało licznej stawce istotna będzie taktyka.

  Nafea Al Khalediah – Nie zmienił się od poprzedniego startu.

  Momo – W gonitwach handikapowych łatwiej jest o dobry wynik, bo stawki nie są tak mocne. Uważam, że pobiegnie z dużymi szansami na udział w rozgrywce.

  Lily Rose – Ostatni występ nie był dla niej szczególnie udany. Znów poniesie korzystną wagę i powinna być bardziej widoczna.

  Piotr Piątkowski

  Jagga – Mimo szybkiego pochodzenia ze strony matki to późniejsza klacz. W tym roku powinna się rozkręcać i poprawiać. Rywalki mają nad nią przewagę tegorocznego startu.

  Lady Iwona – Została zapisana do tego biegu awansem, bo nie wygrała dotąd wyścigu, jednak w tegorocznych startach radziła sobie całkiem nieźle. Teraz poprzeczkę ma zawieszoną wysoko, ale jest w zapisie derbowym, więc musi nas przekonać do tego, że powinna w nim pozostać lub ewentualnego skreślenia.

  Hamal – Jego możliwości cały czas są spore, ale stracił chęć do ścigania się. W tegorocznym starcie było już nieco lepiej, więc może powoli się odbuduje. Stawka nie jest liczna, więc kto wie.

  Freya Z – Jak na razie brakuje jej trochę szczęścia. W tej licznej stawce jest kilka niezłych koni, jednak i ona potrafi szybko galopować. Liczę, że będzie widoczna.

  Małgorzata Łojek

  Edormana – Ostatnio pokazała się z lepszej strony. Mam nadzieję, że utrzyma tendencję zwyżkową.

  Estatura – Jej pierwszy start był średni. Tym razem stawka wydaje się słabsza, więc powinna się nieco lepiej pokazać.

  Santo Elmo – Jeszcze bym go nie skreślała. Brakuje mu błysku i szybkości, więc teoretycznie wydłużenie dystansu powinno mu odpowiadać. Zobaczymy, czy tak rzeczywiście będzie.

  Northern Poker – Ma jeszcze niewiele doświadczenia, ale całkiem nieźle galopował w końcówce poprzedniego biegu. Potomstwo Star Pokera zwykle lepiej spisywało się na krótszych dystansach, jednak co do niego nie mam jeszcze pewności. Po tym biegu będzie można nieco więcej o nim powiedzieć.

  Andrzej Walicki

  Power Barbarian – Jest w formie. Wydaje się być lepiej dysponowany niż przed pierwszym tegorocznym startem.

  Magic Universe – To generalnie mały, słaby koń. W słabiej obsadzonych wyścigach może mieć szansę. Wydaje się, że tutaj są lepsze konie od niego.

  Chibani – Poprawiła się w drugim biegu. Powinna się rozwijać, bo ma wyjątkowo dystansowy papier. Nie ma odpowiedniej drugiej grupy, bez konkurowania z innym koniem ze stajni, więc pobiegniemy tutaj. 

  Tajfun – Ma zły ruch. Staramy się rozgrzać mu partie mięśni, które wywołują problem. Ścierek nie można używać, więc korzystam ze swoich starych sposobów. Ciężko spekulować przez jego dolegliwości z kręgosłupem.

  Paweł Talarek

  Cecheja – Rozpoczyna ściganie, jest średnio przygotowana do debiutu. Wystartuje dwa razy, tylko żeby nie stracić handikapu.

  Cmok Cmok – Eksterierowy koń. Powinien się trochę poprawić, ale póki co te wyścigi średnio mu się składają i niczego się nie nauczył.

  Celebryk – Liczę, że pokaże się w tej gonitwie. Do tej pory słabo sobie radził pod nadwagą, dlatego zapisałem go do poważnego wyścigu, za to z mniejszym obciążeniem.

  Cesita – Powinna być blisko, ponieważ dobrze się czuła po debiucie i wygląda jakby miała pójść do przodu.

  Sergey Vasyutov

  Ahmed – Ma już za sobą całkiem niezły występ. W drugim starcie powinien się poprawić.

  Alexeja i Elgidia – Debiutują. Na ten moment bardziej gotowa wydaje się Elgidia, ale bieżnia to zweryfikuje.

  Andrzej Laskowski

  Neverland – Będzie rywalizował z czołówką koni starszych, więc łatwo nie będzie. Z płatnego miejsca będę zadowolony. Mam nadzieję, że bieżnia nie będzie szybka, bo wtedy ma mniejsze szanse na udany występ. Co do jego formy nie mam zastrzeżeń.

  Małgorzata Pilipczuk

  Amazing Love – Zakulała i będzie wycofana.

  Fuero Royal – Pracuje tak, jak pracował. Dobrze się czuje i może dalej iść do przodu.

  Zika – Ma wymagające towarzystwo. Ciężko trafić na podobnej klasy rywali, ale może tym razem się uda wywalczyć płatne miejsce.

  Mariusz Wnorowski

  Supra – To prawdopodobnie będzie szalony wyścig. Liczę ją mocniej ze swojej pary i powinna być z przodu tej gonitwy.

  Suryan – Ciężko wyczuć uczniom tempo wyścigu, jednak powinien załapać się na płatne miejsce.

  Kamila Urbańczyk

  Sukces – Ostatnio pokazał, że potrafi galopować. Mam jeszcze nadzieję na delikatną poprawę.

  Zenith – Zapowiada się na dosyć dobrego konia, ale przy pierwszym biegu byłabym ostrożna. Jest trochę nieśmiały, a z „bieganymi” końmi może być mu trudno rywalizować bez doświadczenia.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły