More

  Celebryk najlepszy w gonitwie o Nagrodę Kurozwęk

  Jedyna rozgrywana w niedzielę gonitwa imienna, o Nagrodę Kurozwęk, dla czteroletnich i starszych koni czystej krwi arabskiej, padła łupem Celebryka, który po zaciętej walce do samego celownika, o krótki łeb pokonał Got de Lagarde’a. W gonitwach dla trzyletnich folblutów z dobrej strony zaprezentowały się Good Gift i Dariyangel.

  Pierwszą niedzielną gonitwę dla kłusaków wygrała Elka Ludoetka, trenowana i powożona przez Monikę Melinger

  W rekordowo wolnym tempie rozegrana została tegoroczna odsłona gonitwy o Nagrodę Kurozwęk. Pokonanie pierwszej ćwiartki zajęło uczestnikom niemal 45 sekund! Wraz z pokonywanym dystansem konie przyspieszały. Prowadzący od startu Got de Lagarde usiłował odskoczyć na początku prostej, ale biegnący za nim Celebryk, pod Aleksandrem Reznikovem, szybko się z nim zrównał. Ta dwójka do celownika galopowała niemal łeb w łeb. Ostatecznie, po pasjonującej walce, zwyciężył pięciolatek trenowany przez Pawła Talarka. Bliski sensacyjnego sukcesu był też zbliżający się do liderów Hamal. W pewnym momencie był już nawet pierwszy, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce, o szyję za rywalami.

  Dekoracja zwycięzców po Nagrodzie Kurozwęk

  Właścicielem Celebryka jest A. Talarek, a hodowcą Robert Talarek

  Dwa zwycięstwa trzylatków Krzysztofa Ziemiańskiego

  W niedzielę dwa punkty w czempionacie trenerskim zdobył trener Ziemiański, dla którego punktowały trzylatki Good Gift i Dariyangel.

  Good Gift wygrał wyścig III grupy na 2000 m pod Kamilem Grzybowskim

  Zwycięstwa obu były bardzo przekonujące: Good Gift popisał się kapitalnym finiszem, natomiast Dariyangel wygrał z miejsca do miejsca na dystansie 2000 metrów, pokonując Maggiore i dobrze finiszującego Santo Elmo. Czwarty kończył Tajfun. Warto dodać, że cała czwórka pozostaje w zapisie do Derby, a Dariyangel, jeśli stanie na starcie gonitwy o błękitną wstęgę, to ocena jego możliwości będzie nie lada wyzwaniem.

  Dariyangel wygrał wyścig II grupy na 2000 metrów pod Siergiejem Wasiutowem

  W innej niedzielnej gonitwie, zwyciężyła reprezentująca te same barwy co Good Gift Freya Z, kontynuując świetne wyniki stajni Westminster z dnia poprzedniego.

  Freyza Z wygrała wyścig III grupy na 1400 m pod Bolotem Kalysbekiem

  Septyma „nieuchwytna”

  Pomimo kolejnej kumulacji i wielu próbujących, w niedzielę także nie udało się nikomu trafić septymy. Wpłynęły na to porażki faworytów w większości gonitw.

  Gensik wygrał wyścig dla czteroletnich koni arabskich III grupy na 2000 m pod Sanżarem Abajewem

  Oprócz wspomnianych (Celebryk, Good Gift i Freya Z były liczone w dalszej kolejności), mniej liczone były też: Elka Ludoetka i Gensik. W najbliższą sobotę kumulacja przekroczy 200 tysięcy złotych!

  Estatura wygrała wyścig dla trzyletnich arabów eksterierowych pod Dastanem Sabatbekowem
  So Good Malpic wygrał wyścig III grupy na 1800 m pod Aleksandrem Reznikowem
  W drugim wyścigu dla kłusaków triumfował Hello Bill, trenowany i powożony przez Magdalenę Kieniksmann
  Ostatnią niedzielną gonitwę, dla koni arabskich III grupy na dystansie 1600 m, wygrała Aliat Al Khalediah pod Antonem Turgajewem

  Na zdjęciu tytułowym Celebryk wygrywa Nagrodę Kurozwęk przed Got de Lagarde i Hamalem. Foto: Monika Metza-Jodłowska

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły