More

  Prix de Thury Harcourt. Analizy i Prognozy

  Za nami weekend na Służewcu i wielkie emocje związane zarówno z najważniejszymi sprawdzianami przed Derby, jak i niezwykłą kumulacją septymy, która w najbliższą sobotę ma szansę przekroczenia 200 000 zł! Zanim to nastąpi, warto potrenować na gonitwach z Francji, które tradycyjnie możemy oglądać za pośrednictwem Trafonline.

  Do dzisiejszej analizy wybraliśmy wyścig dla kłusaków, które wygrały sumę nagród nieprzekraczającą ćwierć miliona Euro. Jak zwykle w gonitwach z cyklu Quinte + stawka jest liczna, ale mamy dużą dawkę informacji na temat uczestników, co może pomóc w wybraniu swoich faworytów.

  Analiza

  Francuscy eksperci na pierwsze miejsce w Prix de Thury Harcourt (13:50) wskazują Gaz d’Occagnes (6), który po przerwie trwającej od listopada do marca zdążył już wrócić do szczytowej formy. Trener Curens uważa, że koń lepiej czuje się, atakując „zza pleców”, ale w razie potrzeby może też pójść na front. Przyznaje mu pierwszą szansę w wyścigu i zaznacza, że bardzo dobrze się czuje na torach prawoskrętnych.

  Za jego głównych rywali uważane są: bardzo solidny w ostatnim czasie Gaspard (7) i startująca z 25m handicapem Fiesta du Belver (14). Powożący Gasparda- David Thomain ujawnia, że koń dobrze pracuje na treningach. W opinii Davida stawka jest mocna, ale jego koń jest zaprawiony w bojach na tym poziomie i nie powinno go zabraknąć w piątce. Benjamin Rochard, który poprowadzi Fiestę, na plus zalicza świetny ostatni wyścig i pełne rozkucie (po raz pierwszy od dłuższego czasu). Klacz najlepiej czuje się, gdy w dystansie jest schowana za końmi.

  Kolejne dwa wybory to: Get Up des Plaines (8) i French Man (13). Get Up ma dobre doświadczenia na torze w Caen. Ostatnio rywalizował na trawie i na plaży, a dzisiaj wraca na swój ulubiony hipodrom. Trenerka Moquet przyznaje mu duże szanse. French Man jest przeciwieństwem wyżej wymienionych koni. Ma duże możliwości, ale ostatnio mocno rozczarowywał. Co na to jego ostatnio powożący- Sylvian Dieudonne? „Na treningach raz spisuje się lepiej, innym razem gorzej. Pobiegnie na tym samym torze i dystansie, co podczas ostatniej wygranej (w marcu). Trzeba go spokojnie przeprowadzić w dystansie i spróbować powalczyć na finiszu”.

  Szybko odbudowała się po półrocznej przerwie w startach Frozen Queen (5). Ostatnio wygrała na 3000m w bardzo solidnym czasie. Warunki gonitwy są dla niej sprzyjające i trzeba się z nią liczyć przy typowaniu czwórki. Ostatnią parę wśród koni liczonych przez francuskich dziennikarzy i ekspertów tworzą: Garde a Vous (1) i Frilouz de Kernas (15). Trener Garde  Vous zaznacza, że ostatnie dwa starty odbyły się na torach trawiastych, które, jak się okazało, nie bardzo mu pasują. Teraz wraca na zdecydowanie bardziej sprzyjającą bieżnię. Również Frilouz startował ostatnio na trawie (w prestiżowym Trophee Vert). Trener Terry ostrożnie ocenia szanse Frilouza, zaznaczając, że tym razem musiał go podkuć.

  Prognoza: Gaz d’Occagnes (6)- Get Up des Plaines (8)- Frozen Queen (5)- Gaspard (7)

  XYZ

  Zdjęcie- Letrot.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły