More

  Koń Agi Khana faworytem Prix du Futaies. Analizy i Prognozy

  Świetny okres ma stajnia Agi Khana, która pod okiem kilku trenerów notuje ostatnio wielkie sukcesy. Tym najważniejszym było wygranie przez Vadeniego francuskiego Derby (Prix du Jockey Club), ale w mniejszych wyścigach również konie w zielono-czerwonych barwach punktują. Najlepszym dowodem na to była wczorajsza wygrana trzyletniego Afadila, który w Craon w świetnym stylu wywiązał się z roli faworyta.

  Dzisiaj w jego ślady spróbuje pójść Ashghar (1), który jest pierwszym wyborem w Prix des Futaies (13:50). Trzylatek był w tym roku dwukrotnie drugi, ale przegrywał z naprawdę wyśmienitymi wyścigowcami. Ostatnio uległ Percy Shelley, który w kolejnym starcie zanotował łatwą wygraną na Longchamp i zdobył handicap na poziomie 45. Wyścig wcześniej jedynym koniem, który pokonał naszego dzisiejszego bohatera, był godolphinowski Tribalist, który w kolejnym starcie zajął trzecie miejsce we francuskim 2000 Guineas! Trener Dezanglez mówi, że tylko zbyt suchy tor mógłby przeszkodzić Ashgharowi. Stan bieżni podany we France Galop wynosi 3,9, więc powinien sprzyjać faworytowi.

  Przepaść w prognozach francuskich dziennikarzy dzieli Ashghara od kolejnej czwórki: Moneymana (3), Evermana (4), Lou Mana (10) i Ghost Spirita (13).  Moneyman pobiegnie swój pierwszy handicap i ma za zadanie porównać się z tymi końmi. Wydłużenie dystansu powinno mu sprzyjać. Everman jest dobrze oceniany za regularność i udany start na tym torze. Trener Wattel zaznacza, że Lou Man zdał test na trawie i pozytywnie podchodzi do dzisiejszego startu. W przypadku Ghost Spirita warto podkreślić duże doświadczenie z handicapami i bardzo solidną formę. Trener Jean de Mieulle jest przekonany, że dobrze sobie poradzi na torze Compiegne.

  Trener Henk Grewe zwraca uwagę na Great Rotation (2). W ostatnim wyścigu stracił na starcie, a na finiszu był zamknięty i skończył w niezwykle zgrupowanej grupie koni. Według niemieckiego trenera Great Rotation powinien zyskać na wydłużeniu dystansu, co powinno przełożyć się na miejsce w trójce. „Może nawet wygrać” zaznacza na końcu wypowiedzi.

  Ostatnią trójkę liczoną przez francuskie media tworzą: Fanfaro (6), Olympic Dream (7) i One More Night (8). Trenerka Soudan liczy, że Fanfaro skorzysta na wydłużeniu dystansu. Bohumil Nedorostek jest bardzo zadowolony z Olympic Dream, która już w pierwszym starcie pod jego okiem zwyciężyła. Na treningach spisuje się dobrze i mimo że tym razem stanie przed trudniejszym zadaniem, liczy na dobry wynik. One More Night to trzecia klacz z hiszpańskiego Oaks.  Na wyścig do Compiegne przyjedzie z San Sebastian, a trener ją liczy, podkreślając, że dobrze spisuje się niezależnie od terenu.

  Prognoza: Ashghar (1)- Great Rotation (2)- One More Night (8)- Ghost Spirit (13)

  XYZ

  Zdjęcie: Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły