More

  Silna stawka ze zwycięzcą Wielkiej Wrocławskiej na czele

  Czwartek, 16 czerwca 2022, godz. 16:20 – gon. 5

  Nagroda 20000 zł

  Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych.

  Dystans 3400 m

  1. Necheska

  Pięcioletnia Necheska (po Ruten) trenera Pawła Pałczyńskiego ma jeszcze mało doświadczenia w gonitwach z przeszkodami. Startowała w nich dwukrotnie, oba występy miały miejsce w tym roku. W stiplowym debiucie podczas inauguracji sezonu przybiegła dziewiąta (ostatnia) ze znaczną stratą do przedostatniego miejsca. Kolejnego występu nie ukończyła z powodu upadku pod koniec wyścigu.

  Necheska, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  2. Nick

  Trenowany przez Elwirę Porębną Nick (po Jape), doświadczony 11-letni stipler, bardzo dobrze zaprezentował się w Nagrodzie Tiumena, w której tylko o półtorej długości przegrał z Haad Rinem, a wyraźnie pokonał znakomitą Cosmic Magic. W Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego stracił dżokeja na przeszkodzie wodnej, po tym jak  drogę przeciął mu koń bez jeźdźca. Ubiegłoroczną Nagrodę Zamknięcia Sezonu przegrał niemal w samym celowniku o szyję ze wspomnianą Cosmic Magic. Na Partynicach zwyciężył raz, w 2019 roku, wygrywając Nagrodę Zamknięcia Sezonu, był też trzeci w Wielkiej Wrocławskiej, którą wygrał Reki, tracąc do niego dwie i pół długości.

  Nick, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  3. Noranda

  Noranda, pięcioletnia klacz (po Ruten) w treningu Wiesława Kryszyłowicza z dwóch tegorocznych startów w gonitwach z przeszkodami lepszy miała na otwarcie sezonu we Wrocławiu. Była wówczas piąta, z dużą stratą do zwycięskiego Ministra Wojny oraz trzeciej na celowniku Babilonii i czwartego Sophista, o cztery długości wyprzedzając Feliksa. W kolejnym występie przybiegła ósma, tym razem o 1¼ dł. za Feliksem oraz 6¼ dł. za Sea of Silence i daleko za Sophistem.

  Noranda, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  4. Sophist

  Dwa dobre występy w tym roku na Partynicach zaliczył 5-letni Sophist (po The Bogberry) z Czech, gdzie jego trenerem jest Pavel Poles. Podczas inauguracji sezonu przybiegł czwarty siedem długości za zwycięskim Ministrem Wojny oraz dwie i pół długości za trzecią na celowniku Babilonią, zostawiając daleko za sobą Norandę i Feliksa. Jeszcze lepiej spisał się w kolejnym starcie, finiszując drugi ze stratą 1¼ dł. do zwycięzcy oraz z dużą przewagą nad Sea of Silence, Feliksem i Norandą. W ubiegłorocznym cyklu gonitw z przeszkodami dla czterolatków raz wygrał, pokonując Ministra Wojny.

  Sophist, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  5. Minister Wojny

  Kolejny pięciolatek w stawce, trenowany przez Michała Borkowskiego Minister Wojny (po Indy Champ) odniósł zwycięstwo na otwarcie sezonu we Wrocławiu, pokonując m.in. Babilonię (trzecia) i Sophista (czwarty). W Nagrodzie Tiumena galopując ze znaczną stratą do czołowej trójki, ominął w końcówce chorągiewkę obowiązkowego przejazdu i wyścigu nie ukończył. W poprzednim sezonie, w cyklu gonitw z przeszkodami dla czteroletnich koni, raz zwyciężył i był drugi w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w której pokonał Norandę, Sea of Silence i Sophista.

  Minister Wojny, fot. W. Rzeżuchowski

  6. Babilonia

  Podopieczna czeskiej trenerki Veroniki Lempochnerovej, 9-letnia Babilonia (po Diktat), dobrze rozpoczęła swoje tegoroczne starty na Partynicach, zajmując trzecie miejsce podczas inauguracji sezonu. Do zwycięskiego Ministra Wojny straciła cztery i pół długości, a o dwie i pół długości wyprzedziła Sophista. W poprzednim sezonie wygrała stipl V kat. w Slusovicach, podczas ostatniego zeszłorocznego mityngu we Wrocławiu zajęła czwarte miejsce w gonitwie, którą wygrał King Heart, tracąc do niego pięć i pół długości.

  7. King Heart

  Siedmioletni King Heart (po Nathaniel) trenowany w Czechach przez Radima Bodlaka od zwycięstwa rozpoczął tegoroczne starty, pewnie wygrywając gonitwę II kat. w Slusovicach. W poprzednim sezonie ścigał się na Partynicach trzykrotnie, za każdym razem na dyst. 3400 m. Był drugi o szyję i ponownie drugi w Nagrodzie Galeriusa pół długości za niespodziewanym zwycięzcą Feliksem, a w ostatnim dniu wyścigowym zwyciężył w walce, skutecznie odpierając ataki rywali.

  King Heart, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  8. Felix

  Felix (po Belenus) trenera Kazimierza Rogowskiego mimo dziewięciu lat nie ma dużego doświadczenia w przeszkodowej rywalizacji. W dwóch tegorocznych startach w gonitwach z przeszkodami zajmował dalsze miejsca. Najpierw był szósty cztery długości za piątą na celowniku Norandą, ale ze znaczną stratą do Ministra Wojny, Babilonii i Sophista. W kolejnym występie przybiegł siódmy, tym razem 1¼ dł. przed Norandą, a 5 dł. za Sea of Silence i z dużą stratą do drugiego na celowniku Sophista. W ubiegłym roku nie ukończył trzech przeszkodowych startów, ale niespodziewanie wygrał Nagrodę Galeriusa na dyst. 3400 m, pokonując o pół długości King Hearta.

  Felix, źródło: koniewyscigowe.pl

  9. Reki

  Trenowany w Czechach przez Hanę Kabelkovą 10-letni Reki (po Look Honey), syn dwukrotnej triumfatorki Wielkiej Pardubickiej Registany, to najbardziej utytułowany i doświadczony uczestnik gonitwy, zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej i Crystal Cup. W tym sezonie jeszcze nie startował. W poprzednim był trzeci w Grande Steeple-Chase D’Europa w Merano (G1), w Crystal Cup na Partynicach i w stiplu III kat. w Pardubicach. Stały uczestnik największych gonitw we Wrocławiu, oprócz wygrania Wielkiej Wrocławskiej zajmował w niej też drugie i trzecie miejsce. Na Partynicach ściga się regularnie od 2016 roku, z czterech przeszkodowych zwycięstw w karierze trzy odniósł właśnie na tym torze.

  Reki, fot. A.Pyzara (źródło: koniewyscigowe.pl)

  10. Sea of Silence

  Sea of Silence (po Enjoy The Silence), pięciolatek trenera Łukasza Sucha, zaliczył w tym sezonie jeden przeszkodowy start, który ukończył na szóstym miejscu. Do drugiego na celowniku Sophista stracił ponad 20 długości, o pięć wyprzedził Feliksa, o 6¼ Norandę. W cyklu gonitw dla czterolatków raz był trzeci, nieznacznie pokonując Sophista i Ministra Wojny, w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego zajął czwarte miejsce, za Ministrem Wojny i Norandą, a przed Sophistem.

  Sea of Silence, źródło: koniewyscigowe.pl

  Piotr Pękala, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły