More

  12 000 zł kary dla Pavla Slozila

  Do niecodziennej sytuacji doszło w pierwszej gonitwie czwartkowego mityngu we Wrocławiu. Zmierzający po zwycięstwo na Kontrargumencie Pavel Slozil zbyt wcześnie się „złożył”, co wykorzystał Marcel Novak na klaczy Speedy Girl i, konsekwentną jazdą, przed celownikiem odebrał mu zwycięstwo.

  Doszło do tego w rozpoczynającej dzień wyścigowy gonitwie przeszkodowej dla czterolatków. Na prostej liczyły się tylko dwa konie: prowadzący od dłuższego czasu Kontrargument oraz ścigająca go Speedy Girl. Po pokonaniu ostatniego płotu lepiej galopował wałach. W pewnym momencie dosiadający go Pavel Slozil obejrzał się przez ramię i uznał, że jego przewaga nad rywalką jest bezpieczna. Zaprzestał aktywnej jazdy, w przeciwieństwie do jadącego na klaczy Marcela Novaka. Nie poganiany Kontrargument wyraźnie zwolnił i dynamicznie galopująca rywalka tuż przed metą wyraźnie go wyprzedziła, po zbyt późnej reakcji Slozila.

  Po gonitwie Komisja Techniczna postanowiła nałożyć na czeskiego jeźdźca karę w wysokości aż 12 000 zł! Warto dodać, że Pavel Slozil jest czempionem jeźdźców płotowych na Partynicach z ub. sezonu.

  Zdjęcie- Tor Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły