More

  Kumulacja czwórki we Francji przekroczyła 10 000 zł! Analizy i Prognozy

  Aktualne kumulacje w Trafnews to nie tylko sobotnia septyma, której pula zapewne przekroczy 200 000 zł, ale też dzisiejsza czwórka rozgrywana we Francji, gdzie uzbierało się już grubo powyżej 10 000 zł! To właśnie francuskiej Prix des Ivoiries (17:05) poświęcimy dzisiejsze Analizy i Prognozy.

  Analiza

  Po wycofaniu Layaliny (6) na starcie stawi się 13 koni, co jak na francuskie wyścigi czwórkowe jest raczej skromną stawką. Faworytem ekspertów Equidii oraz społeczności typerskiej jest Glicourt (4), który mimo ośmiu lat, cały czas jest solidnym koniem handicapowym. Jak na tą niezbyt wymagającą stawkę jego wyniki robią wrażenie. W ostatnich startach pokonał wielu dzisiejszych konkurentów.

  Drugim wyborem Equidii jest Hur Cat (1), natomiast niezależni typerzy wyżej oceniają szanse Hy Dream (5) i Snoozy Sioux (14). Hy Cat świetnie radził sobie na początku roku, kiedy to wygrał wyścig i zajął dwa drugie miejsca w Cagnes-Sur-Mer. Po przenosinach ze stajnie trenera Boutina do Krebsa wyniki zdecydowanie się pogorszyły. Dobrze znana nam z wyścigów Quinte + Hy Dream ostatnio została praktycznie zatrzymana przez C.Soumillona już na ok.400m przed celownikiem. Jeździec wytłumaczył komisji, że klacz nie utrzymywała tempa rywali i nie było sensu dalej aktywnie jechać. Wcześniej Hy Dream biegała ze zmiennym szczęściem, ale w najlepszych startach prezentowała się naprawdę dobrze. Chyba warto dać jej dzisiaj kredyt zaufania. Snoozy Sioux po serii słabych występów ostatnio zajęła trzecie miejsce w Dieppe. Zobaczymy, czy to wystarczające referencje, by policzyć się również dzisiaj.

  Nieco niżej w hierarchii stoją: Arctico (2), Shams Brazilero (3) i Taramana (8). Arctico przegrał ostatnio ok.5,5 długości z dzisiejszym faworytem. Na dystansach sprinterskich to przepaść. Shams Brazilero bez powodzenia próbował sił na dystansie jednej mili, teraz powraca do sprintów, w których był bardzo solidnym i pożytecznym koniem. Taramana mimo czterech lat jest jeszcze niedoświadczona, a na dodatek wystartuje po raz pierwszy od października.

  Prognoza: Glicourt (4)- Hy Dream (5)- Shams Brazilero (3)- Arctico (2)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły