More

  Rekordowy weekend na Torze Służewiec

  Chyba nie ma fana wyścigów konnych w Polsce, który nie szykowałby się na rozpoczynający się właśnie weekend na Torze Służewiec. Rekordowa kumulacja septymy, której gwarantowana pula została ustawiona na poziomie 200 000 zł, będzie magnesem, który przyciągnie na tor i przed ekrany nawet tych, którzy wcześniej rozpoczęli wakacje.

  Sobota bez zdecydowanych faworytów

  Sztuka wytypowania zwycięzców pierwszych siedmiu gonitw nie będzie łatwa, ponieważ brak tak zwanych „słupów”, „bankierów”, „pewniaków”, czyli po prostu koni, które byłyby zdecydowanymi faworytami w wyścigu. W tej sytuacji gracze są zmuszeni do wstawienia większej liczby koni w gonitwie lub podjęcia ryzyka. Bez tego drugiego nie ma wyścigów konnych, więc zamiast tradycyjnej zapowiedzi, prześledźmy na szybko, jak zaryzykowali nasi eksperci: Witold Sudoł i Krzysztof Romaniuk w Podcaście Wyścigowym”.

  Gonitwa 1

  Obaj panowie zgodni są, że wyróżniają się trzy konie: Iriska OV (1), Islayne d’Abomey (4) i Inoui de Boijaret (6). Krzysztof uważa, że Isalyne przegrała ostatnio wyraźnie z Iriską i Inoui, więc typuje bez niej. Witold podkreśla, że przy taktycznej rozgrywce, gdy Taras Salivonchyk i Magdalena Kieniksman skupią się na pojedynku między sobą, Isalyne może wykorzystać tę sytuację. Zagadkowym koniem jest Iron Alba Vel (5), którego stać na więcej niż pokazał w bieżącym roku.

  Prognoza Krzysztofa: 1,6 / Witold: 1,4,6

  Gonitwa 2

  Po wycofaniu Find The Queen nasi eksperci mają ból głowy. Obaj jako podstawę wstawiają Warszawę Express (5), a ubezpieczają się mającą za sobą jeden start Primaverą (6). Witold do tej dwójki dokłada Trellę (1), podkreślając przyzwoity debiut i interesujące pochodzenie.

  Krzysztof: 5,6 / Witold: 1,5,6

  Gonitwa 3

  Tu obaj panowie są zgodni. Podejmują ryzyko, odpuszczają konie, które debiutują, a skupiają się na tych, które pokazały się, chociaż ze zmiennym szczęściem na wyścigowej bieżni: Ormena (3), Kiki (5) i El Nadira (12).

  Krzysztof i Witold: 3,5,12

  Gonitwa 4

  Eksperci są zgodni, że tu zaczynają się schody. Obaj mocno liczą Conall Cernacha (10), podpierając się mniej doświadczonymi, ale nieźle zapowiadającymi się: Airy Top (4) i Krisshem (6). Witold w swojej propozycji uwzględnia również Nandię Morandi (2), która ostatnio pokonała kilku dzisiejszych rywali i zagadkową Tutulalę (5).

  Krzysztof: 4,6,10 / Witold: 2,4,5,6,10

  Gonitwa 5

  Po wycofaniu Be My Girl (4) wydaje się, że trzy konie mają realne szanse na wygraną: drugi z Nagrody Strzegomia Groszek (2), świetny w ubiegłym roku, próbujący się odbudować w bieżącym sezonie Marvelous Stam (3) i piąty w Nagrodzie Rulera Syriusz (5). Krzysztof wybrał spośród nich dwójkę, a Witold jednego konia.

  Krzysztof: 2,5 / Witold: 5

  Gonitwa 6

  Sprint dla koni arabskich, w którym, jak powiedział Witold, decydujący może się okazać dystans. Idąc tym tropem, zdecydował się wybrać tylko Zeebę Al Khalediah (4), która zasygnalizowała wysoką formę, notując solidny wynik (chociaż przegrywając ze startującą tu Kabarą Al Jasrą) na 1800m. Krzysztof dokłada Najema du Soleil (1), którego ocenia bardzo wysoko .

  Krzysztof: 1 / Witold: 1,4

  Gonitwa 7

  Na deser licznie obsadzony i trudny do wskazania zwycięzcy bieg sprinterski. Krzysztof ograniczył się do trzech koni: Fear of the Dark (4), Inter Approach (13) i Elvas (14), a Witold dołożył do nich Duke Caracana (6), który ostatecznie został wycofany. Obaj eksperci zaznaczyli, że jest to bardzo trudny wyścig, w którym niejeden koń może sprawić niespodziankę.

  Krzysztof i Witold: 4,13,14

  XYZ

  Na zdjęciu: Nadia Morandi przed Krishhem i Airy Top/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły