More

  Stawka w kumulacji rośnie! Analizy i Prognozy

  Rosnąca kumulacja we francuskiej czwórce nie pozwala nam przejść obojętnie obok dzisiejszej Prix des Invalides (13:50). Pula w tym najpopularniejszym wśród obstawiających francuskie wyścigi zakładzie przekroczy zapewne 15 tysięcy złotych. Wyścig nie jest najprostszy do prognozowania, ponieważ faworytem jest koń zdyskwalifikowany w ostatnich trzech startach, ale po kolei.

  Analiza

  Typowany na pierwsze miejsce przez Equidię Fabulous Dream (12) jest bez wątpienia koniem o olbrzymich możliwościach, ale nie należy do najłatwiejszych w przeprowadzeniu. Ostatnio kłusował w ręku cały dystans, chociaż było widać, że „chód jest trochę nerwowy”. Gdy na finiszu Matthieu Abrivard spróbował nim przyspieszyć, momentalnie zaliczył galop. Tor Enghiem ma 1300m obwodu, wg wypowiedzi trenerów, których konie biorą udział w tym wyścigu, jest płaski i ma długie proste, a to pomaga koniom, które są mniej stabilne, lub startują z handicapem. Takim typem wydaje się Fabulous Dream. Trener i powożący Matthieu Abrivard z jednej strony optymistycznie ocenia pracę, jaką wykonali na treningach, z drugiej celuje bardziej w podium niż w wygraną.

  My zaryzykujemy i przyznamy wyższe szanse trójce, nieco niżej ocenianej przez Francuzów. Są to: Flying Brickell (2), Feu de Revolte (6) i Dollar du Plain (9). Flying Brickell ma za sobą nieudany start w monte (jeździec spadł), dzisiaj wraca do dyscypliny, w której notował dobre wyniki. Trener i powożący w jednej osobie uważa, że Flying Brickell ma cały czas stosunkowo mało wygranych na koncie w porównaniu do swoich możliwości, co w naszej nomenklaturze można przetłumaczyć, że nie jest zagrany. Feu de Revolte jest w kapitalnej formie. Ostatnio przegrał na torze trawiastym, ale wcześniej zanotował pięć wygranych z rzędu po piasku. Dollar du Plain jest pozytywnie oceniany przez trenera, który liczy na miejsce w trójce. Do sulki powraca Eric Raffin, który zapewne miał wpływ na wybór nowego dla konia balansu.

  Wracając do prognozy Equidii, na trzecie miejsce jest typowany Elegant Horse (3), który od pewnego czasu utrzymuje się w dobrej formie. Trener uważa, że „może i nie ma szansy na wygraną, ale powinien zając dobrą lokatę”. Wysoko w prognozach francuskich ekspertów znajdują się startujące z handicapem (25 metrów za pierwszą linią): Ekiango de Nile (13), Emencourt Belquin (14), Diapason de Padd (15) i De La Cheneviere (16). Trenerzy Ekiango i Emencourta zaznaczają, że przy starcie z handicapem nigdy nie jest łatwo, ale liczą na niższe premiowane miejsca. Nie udało się uzyskać wypowiedzi trenera Goetza, ale Diapason de Padd prezentuje się na tyle solidnie, że w parze z Alexandrem Abrivardem trzeba go brać pod uwagę przy typowaniu czwórki. Luc Gaborit uważa, że profil toru jest korzystny dla De La Cheneviere, która po serii słabszych występów może wrócić na właściwe tory.

  Prognoza: Flying Brickell (2)- Feu de Revolte (6)- Dollar du Plain (9)- Fabulous Dream (12)

  XYZ

  Zdjęcie- racingpost.com

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.