More

  Quinte + w Nantes. Analizy i Prognozy

  Czytając wypowiedzi trenerów koni, które wezmą udział w Prix Reverdy (13:50), można odnieść wrażenie, że wszyscy z nadzieją oczekują na zapowiadane na poniedziałek opady deszczu. Zarówno faworyt Equidii- Angelo Dream (12), jak i typowana na pierwsze miejsce przez dziennikarzy Sasakia (2) zdecydowanie lepiej czują się, gdy mają miękko pod kopytami.

  Analiza

  Angelo Dream przed rokiem miał notę w handicapie aż o 9 kg wyższą niż obecnie! Po kontuzji i pięciomiesięcznej przerwie zaczął tracić kilogramy i obecnie ma bardzo korzystną wycenę, by ścigać się w handicapach. Fachowcy z Equidii, idąc za opinią trenera, oceniają wysoko jego ostatni start i oczekują, że powalczy dzisiaj o wygraną.

  Innego zdania są dziennikarze, których typy w „syntezie prasy” spychają Angelo Dream na dalsze miejsce. Dla nich największe szanse ma godolphinowska Sasakia. Córka Dubawiego zaczyna swoją przygodę w handicapach z dość wysoką notą i 61 kg na grzbiecie. Nieudany występ w niemieckim Listed trener Pantall tłumaczy zbyt krótkim dystansem. Wcześniej klacz spisywała się świetnie we Francji, wygrywając m.in. na dzisiejszym torze i dystansie. Mimo niewielkiego doświadczenia wydaje się naprawdę interesującym typem.

  Mimo rozbieżności w prognozach francuscy eksperci i dziennikarze mają też punkty wspólne. Jednym z nich jest pięcioletnia Scenariste (6), którą jedni i drudzy wskazują na drugie miejsce. Klacz jest w bardzo dobrej formie, czego potwierdzeniem było drugie miejsce w Quinte + przed miesiącem. Trener podchodzi dzisiaj z nadzieją do jej występu.

  Kolejną grupę tworzą mające zbliżone noty: Just Light (7), Coeur Davier (9), Stelvio (1) i Styledargent (3).  Just Light biega na bardzo solidnym poziomie, ostatnio popisał się świetnym finiszem, który dał mu wygraną w Chateaubriant. Podobnie jak w przypadku pary faworytów trener z nadzieją czeka na opady deszczu. Takich rozterek nie ma Norbert Leenders, który ocenia, że Coeur Davier nie przeszkadza żadna nawierzchnia. Dość przeciętnie ocenia jego ostatni start i będzie zadowolony z niższej płatnej lokaty. Dobrego występu od Stelvio oczekuje jego szkoleniowiec. Uważa, że wysoka waga nie jest problemem, a ostatni słabszy występ w Bordeaux tłumaczy „niedogadaniem się z dżokejem”. W tamtym starcie przegrał wyraźnie (o 4,5 długości) ze startującym tu Styledargent.

  Patrząc na formę, nie można lekceważyć trochę niżej ocenianego w prognozach Shilly Port (5), który potrafi rozwinąć skrzydła na miękkim torze. Dobrze zapowiadający się Vangostyle (8) ma przynajmniej dwa minusy: po pierwsze nie startował od trzech miesięcy, po drugie będzie to jego debiut na trawie.

  Prognoza: Scenariste (6)- Sasakia (2)- Just Light (7)- Styledargent (3)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły