More

  Syriusz zwycięża w gonitwie o Nagrodę Green Maestro

  W sobotniej gonitwie dnia, sprinterskiej Nagrodzie Green Maestro, nie zawiódł faworyzowany Syriusz. Wśród czołówki kłusaków ponownie bezkonkurencyjny okazał się Factoriel, tym razem na dystansie 2800 metrów. Największą niespodziankę sprawiła na zakończenie dnia arabka Zoi, pokonując dość mocne rywalki.

  Pomimo dodatkowych kilogramów („dawał” swoim głównym rywalom aż cztery kilogramy), bezapelacyjnie najlepszy w gonitwie o Nagrodę Green Maestro okazał się faworyt – Syriusz. Trenowany przez Macieja Janikowskiego ogier został spokojnie przeprowadzony przez dosiadającego go Aleksandra Reznikova w dystansie, trzymając się blisko czoła.

  Syriusz wygrał Nagrodę Green Maestro pod Aleksandrem Reznikovem

  Doświadczony dżokej nie spieszył się też z atakiem na końcowej prostej, chociaż uciekać usiłował Feothan. Na około 300 metrów Syriusz zaczął się do niego zbliżać i dość pewnie minął. Celowniku osiągnął niemal trzy długości przed rywalem. Trzecie miejsce przypadło Marvelous Stamowi, atakującemu z dalszej pozycji przy kanacie.

  Właścicielami irlandzkiej hodowli (A. Fogarty) Syriusza są: Aleksander Kabardov, Eduard Melnyk i trener trzylatka – Maciej Janikowski.

  Największą niespodziankę dnia sprawiła w gonitwie drugiej, wyhodowana przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Engela Trella, córka Cacciniego i Tebiry po Ecosse. To sprawiło, że w rekordowej puli septymy (ponad 220 tysięcy złotych) stwierdzono tylko 11 trafnych zakładów, każdy płatny ponad 20 700 zł.

  Trella, pod Konradem Mazurem, pokonała w walce Sarę Smile i Warszawę Express

  Nasz ekspert Witold Sudoł w podcaście, zapowiadającym weekendowe wyścigi i w typach na stronie Trafnews.pl przed sobotnimi gonitwami, poprawnie wytypował zwycięzców wszystkich gonitw objętych septymą.

  Problemów ze zwycięstwem na dystansie 2800 metrów nie miał siedmioletni Factoriel. Najlepszego obecnie kłusaka francuskiego w Polsce, z charakterystycznym dla siebie stoickim spokojem poprowadził Taras Salivonchyk. Czempion powożących kontrolował sytuację i pewnie utrzymywał niewielką przewagę nad Fende d’Ukraine. Na trzecie miejsce w końcówce finiszował Eden Pierji przed.

  Zwycięstwo Factoriela, powożącym był Taras Salivonchyk

  W rozpoczynającym dzień gonitwie dla młodszych kłusaków, pierwsze zwycięstwo w Polsce odniosła ukraińska Iriska OV, trenowana i powożona przez Magdalenę Kieniksman.

  Pierwszy wyścig kłusaków wygrała Iriska OV, powożąca Magdalena Kieniksman

  Po poważnym wypadku w zeszłym tygodniu, szybko do siodła wrócił Martin Srnec, wieńcząc dzień sensacyjną wygraną na trenowanej przez Kamilę Urbańczyk klaczy Zoi.

  Martinec Srnec wygrał ostatnią sobotnią gonitwę na klaczy Zoi
  Gonitwę II grupy dla trzyletnich koni arabskich wygrała Ormena pod Arturem Kłoczyńskim przed Kiki
  Conall Cernach wygrywa handicap III grupy na 1800 m pod swoim współwłaścicielem Szczepanem Mazurem
  W sprinterskiej gonitwie dla arabów III grupy Zeeba al Khalediah pod Antonem Turgajewem pokonała Kabarę al Jasrę i Najem du Soleil
  W kończącym rekordową septymę wyścigu dla folblutów III grupy na 1200 m zwyciężyła Inter Approach pod Dastanem Sabatbekowem

  Na zdjęciu tytułowym Syriusz wygrywa Nagrodę Green Maestro przed Feothanem. Fot. Mateusz Błaszczak

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły