More

  Prosto ze stajni (25 i 26 czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Adam Wyrzyk

  Fierce Eagle – Posiada zdecydowanie dystansowy rodowód, ale rusza się całkiem żwawo. Trzeba jednak pamiętać, że moje konie prawie zawsze potrzebują się zapoznać ze Służewiecką bieżnią i rozbiegać.

  Strielka – Do tej pory najlepsze wyniki osiągała pod niskimi wagami, więc może i tym razem pokaże się z lepszej strony.

  Monte Carlo – On z kolei ostatnio pokazał, że nie straszna mu dodatkowe kilogramy na grzbiecie.

  Sileroy – Bardziej sprzyja mu elastyczna bieżnia. To nieobliczalny koń, potrafi sprawiać pozytywne, jak i negatywne niespodzianki. Wszystko zależy, w jakim jest „nastroju”.

  Caro Giorgio – Pauzował po zwycięskim biegu, ponieważ bardzo odczuł start na twardym torze. Na pewno nie jest to sprzyjająca okoliczność.

  Imperator Antonius – Szczupły, lekki i sprytny konik. Nie wykluczam, że zbierze się już za pierwszym razem, ale nie jest to pewne.

  Mercury –  Będzie wycofany.

  Munes i Farhat – Pierwszy także był obolały po wygranej na zbyt twardej bieżni. Tak jakby zaczynał sezon od nowa, więc zadanie będzie miał trudne. Farhat jest dobrze przygotowany, może pójść do przodu. Szukamy na niego sposobu, bo do tej pory jego charakter uniemożliwiał mu zaprezentowania pełni możliwości. Oba są zgłoszone do Derby, więc trzeba poważnie podejść do tego startu, jako ostatniej przedderbowej próby.

  Katana Max – To niedoświadczona klacz, pobiegnie po przerwie, więc znalazłem dla niej lekki wyścig uczniowski. Nie mam zbyt wielkich oczekiwań.

  Wielki Dakris – Niestety, z jakiegoś powodu, dystans wyścigu skrócono o 400 m. To zdecydowanie faworyzuje konie francuskiej hodowli. Nie mam dla niego żadnej alternatywy. Nic nie stracił ze swojej formy, jednak z pewnością wolałby inny dystans.

  Queen Capella – To duża, wyrośnięta klacz. Może potrzebować trochę czasu, żeby się rozkręcić.

  Efel – To z kolei niewielka, drobna klaczka arabska. Wcześniej była wycofana z powodu drobnego urazu.

  Trollstroem – Również jest niezbyt wyrośnięty i dość delikatny, a co za tym idzie, odczuwa każdy start. Ma za sobą udany występ i liczę, że nie pobiegnie gorzej.

  Krzysztof Ziemiański

  Westfal – Jeszcze jest dość ciężki, więc może potrzebować tego startu, żeby się wciągnąć w rywalizację na torze. W pierwszym starcie nie oczekuję zbyt wiele, ale ogólnie zapowiada się interesująco.

  Asrar Al Khalediah – Wystartuje po dłużej przerwie, ponownie pod amazonką. Dystans jej odpowiada, zatem powinna być widoczna.

  Gideon – Ma jeszcze niewiele doświadczenia, musi się rozkręcić. Tym razem ma chyba mniej wymagających rywali niż ostatnio.

  Almared – Czuje się bardzo dobrze, więc liczę na dobry wynik.

  Indefinetely – Widzę w nim potencjał, ale to jeszcze mocno niedojrzały koń. Z pewnością potrzebuje czasu. Łatwiej mu będzie galopować i się pokazać, jeśli trafi na elastyczną bieżnię.

  Albira – Debiutuje, co nie ułatwi jej zadania, jednak powinna nieźle pobiec.

  Ornilia Fata JR – Nie poszło jej w debiucie, zakładam poprawę.

  Indian Galeste – Myślę, że długi dystans nie powinien stanowić dużego problemu. Trafił na mocne towarzystwo. Na plus przemawia korzystna waga.

  Machir JR – Na swoim średnim poziomie.

  Cornelia Fraisl

  Medan – Debiutuje w bardzo licznej stawce, więc bardzo trudno przewidzieć, jak się zachowa. Galopuje nieźle, ale brak doswiadczenia może być decydujący.

  Sensational – Nie powinien pobiec gorzej niż ostatnio. Nabiera doświadczenia i liczę, że będzie się poprawiał. Długi dystans raczej mu nie zaszkodzi.

  Bieshan – Fajnie spisywał się na zagranicznych torach. Po raz pierwszy sprawdzi się z czołówką koni trenowanych w Polsce. To może być trudniejszy wyścig, niż ten w Szwecji.

  Parhess – Ma duże możliwości, ale nie chce za wiele z siebie dawać. Gdyby miał lepszy charakter, osiągnął by zdecydowanie więcej.

  Bashar Ibn Sayf – To z kolei szczery i ambitny koń. Powinien walczyć o czołowe miejsce.

  Janusz Kozłowski

  Toccatina – Będzie wycofana.

  Noble Eagle – Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to powinien walczyć o zwycięstwo.

  Taled Al Khalediah – Zadebiutował średnio. Liczę, że pójdzie do przodu i powalczy o czołowe miejsce.

  Fanny Mendelson – Musi się rozbiegać, ale płatna lokata wydaje się być w jej zasięgu.

  Oficer – Stawka jest mocna, bo każdy chce się sprawdzić przed Derby. Płatne miejsce mnie usatysfakcjonuje.

  Ligia – Ma mało doświadczenia, podobnie jak dosiadająca jej amazonka. Trudno przewidzieć, jak wypadnie ten duet.

  Rasmy Al Khalediah – Startuje po dłuższej przerwie. Wystąpi w roli faworyta i mam nadzieję, że nie zawiedzie.

  Speed Gromalia – Wypadł słabo. Powinien się poprawić, jego przewagą względem niektórych koni jest doświadczenie, ale nie wiadomo, na ile to wystarczy.

  Hermes d’Etiolles – Poprawił się w drugim starcie. Liczę, że pójdzie za ciosem i znów zajmie miejsce w czołówce.

  Sergey Vasyutov

  Filemona – Potomstwo Kuriera nieźle sobie radzi na torze, więc po cichu liczę na niezły występ.

  Agusan – Pokazał się z niezłej strony, ale w gonitwie dla koni polskiej hodowli czeka go trudniejsze zadanie.

  Pueblos – W tym roku jest mu trudno, jednak może w wyścigu dla koni, które też się przeciętnie spisują, pokaże się z lepszej strony.

  Wirgilion – W poprzednim wyścigu zgubił podkowę. Na pewno tamtej rezultat nie był miarodajny.

  Sabamira – To silna klacz. Liczę na lepszy występ.

  Suzana – Jest bardziej delikatna od Sabamiry. Jej celem jest jak najlepsze przygotowanie na Oaks.

  Erudyt – Poszedł do przodu po pierwszym wyścigu, więc powinien być widoczny.

  Wictorius – Rozpoczyna karierę. Nie jestem pewien, czy to koń na pierwszy rzut.

  Salih Plavac

  Real Life – Podobał mi się jego ostatni wyścig. Pokazał się z dobrej strony i liczę, że podtrzyma tendencję wzrostową.

  Chou Pet – Nie udał mu się poprzedni wyścig. Odnoszę wrażenie, jakby trochę go „dusiła” wysoka waga, natomiast krótki dystans powinien mu odpowiadać.

  Drink Life – Ma trochę szybkości, najkrótszy dystans powinien być dla nie odpowiedni, dlatego zapisałem ją właśnie do tego wyścigu. Z końmi zagranicznej hodowli raczej nie będzie jej łatwo powalczyć już za pierwszym razem.

  Citronella – Będzie wycofana.

  I’Pipo – Nie mam pojęcia, dlaczego ostatnio kompletnie odpadł. Na treningach radzi sobie zdecydowanie lepiej. Nie wiem również, jak zachowa się pod mniej doświadczonym jeźdźcem, więc trudno mi przewidywać, czy tym razem pokaże się z lepszej strony.

  La Vie – To późny ogier, dlatego cieszę się, że ma okazję startować pod amazonką i być spokojnie prowadzony w wyścigach. Nie powinien pobiec gorzej niż ostatnio.

  Kamila Urbańczyk

  Sukces – Ma bardzo duże możliwości, ale nie chce tego pokazywać w wyścigu. Dwa wyścigi temu jechał na nim Reznikov i wykrzesał z niego nieco więcej, teraz znowu pojedzie Alex i chciałabym, żeby coś razem pokazali.

  Rana P – Kobyłka biegała w Belgii. Okazało się, że jest bardzo nerwowa, zniszczona przez dotychczasowe wyścigi. Tym razem założymy jej nauszniki, może one coś zmienią. Na treningach spisuje się nieźle.

  Ewest – Będziemy starać się uzyskać jak najlepszą lokatę. Koń na ten moment wygląda i czuje się dobrze, dużo będzie zależeć od układu gonitwy oraz rozłożenia sił w dystansie.

  Hellada – Do tej pory trafiała na pechowe zapisy. Jest to rzut na bardzo głęboką wodę, jednak podjęliśmy z właścicielami taką decyzję, ponieważ klacz nie będzie miała więcej okazji do sprawdzenia możliwości dystansowych przed Oaks.

  Zenith – Będzie biegł drugi raz, ostatnio zachowywał się bardzo nieładnie. Przyjął start dobrze, ale na finiszowej prostej się pogubił. Dostrzegłam w nim trochę talentu, więc mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

  Maciej Janikowski

  Atlas – Zapisaliśmy go, żeby zobaczyć, czy jest jakiś sens zostawiać go w zapisie do Derby. Chciałem sprawdzić go z polską konkurencją. Ostatnio nawet miał chęci, ale w rywalizacji z szybkimi zagranicznymi rywalami jego szanse były niewielkie. Zakładam, że tym razem powinien znaleźć się przynajmniej w środku stawki.

  Dragon – Widać z kim biega, oprócz niego jest jeden polski koń. Wpadł na ścisłą czołówkę. Zależy, czy mu się będzie chciało ścigać. Nie czuje się dobrze w wolnych wyścigach. Po zmianie dystansu w Nagrodzie Ofira, straciliśmy kluczową gonitwę długodystansową pierwszej części sezonu. Konie francuskiej hodowli są zwyczajnie szybsze i łatwiej im w krótkich wyścigach.

  Delos – Ma dobry zapis, jest szansa na niezły występ. To starszy koń, ma lepsze i gorsze dni, do tego jest dość wrażliwy. Musi mu się wyścig ułożyć, potrzebuje miejsca oraz przestrzeni.

  Wojciech Olkowski

  Muminek – Chciałbym żeby poprawił, ostatnio wypadł kiepsko.

  Zoya Rmp – Musi mieć elastyczny tor, bo na suchym zdecydowanie gorzej galopuje.

  Signor Cava – Jak się dobrze wyśpi, to poleci. To koń z charakterem i zawsze może odpalić.

  Empire of The Sun – Oczekiwania mam spore, a co będzie na bieżni, to się okaże. W pierwszym wyścigu po przerwie trochę go przytkało. Trudno go szybko przygotować, bo jest wyrośnięty. Stosunkowo krótka przerwa miedzy startami nie powinna mu przeszkadzać.

  Bint Marshal – Musi trafić na elastyczną bieżnie.

  Małgorzata Pilipczuk

  Dream It Possible – Nie sprawdził się w wyścigach płaskich, ale przez zimę go trochę rozciągaliśmy i uczyliśmy innego stylu galopowania. Bardzo fajnie skacze i sprawia mu to radość, więc postanowiłam go sprawdzić w debiutach płotowych. Nie wiem, jak będzie, ale na treningach spisuje się dobrze.

  Artysta – Miłośnik skoków, profesor do skakania. Mógłby tylko opanować głowę, nie łączyć skakanych z płaskimi i nie galopować tempem z gonitw bez przeszkód. Jeśli uda się to opanować, to ma szanse.

  Mola – Kobyłka ma problem z głową. Nienawidzi padoku prezentacyjnego i tam traci połowę sił. Warunkami fizycznymi oraz pracą jaką robi na treningach, przewyższa moje wszystkie konie.

  Patryk Wróblewski

  Koenigsbrunn – Będzie wycofany.

  Domina – Ma fenomenalne przeszkodowe pochodzenie. Jest bardzo silną kobyłą, która super skacze. Mocno w nią wierzę, długo czekaliśmy na debiut w płotach. Jeżeli w wyścigu ma się spisać tak, jak na treningach, to nie powinna mieć problemów z rozgrywaniem przy okazji tego startu, ale to tylko wyścigi.

  Ventura Kingdom – Jego start nie jest jeszcze pewny, czekamy na potwierdzenie jeźdźca z Czech. Miał przyspieszony kurs skakanie, bo w międzyczasie biegał płaskie. Radzi sobie fajnie. Jest silnym koniem, ma więcej klasy z gonitw płaskich. Jeśli nie popełni zbyt wielu błędów, a jeździec przeprowadzi go dobrze, to powinien być blisko. Jak sprawdzi się w wyścigach skakanych, nie będę mu mącił w głowie i nie wrócimy na płaskie, ale jeśli miałby sobie nie radzić, to poczekamy na sprawdziany w niższych grupach. Jest wysoko sklasyfikowany, ale poziomem odbiega od możliwości koni z pierwszej grupy.

  Paweł Talarek

  Klif – Bliżej mu do ojca, czołowego trzylatka niż do matki, która zawsze była ostatnia.

  Cecheja – To jest jej drugi start. Biega, żeby nie stracić handikapu przed przegrupowaniem. Nie jest jeszcze gotowa, będzie przygotowywana na drugą część sezonu.

  Cepun – Raczej będzie mu ciężko w tym wyścigu. Stawka jest bardzo liczna, ale trzeba sprawdzić się na długim dystansie przed Derby.

  Cmok Cmok – Również będzie mu bardzo ciężko. Słabo sobie radzi i nie poprawił się zbytnio treningach.

  Wiaczesław Szymczuk

  Proza – Wydaje się słabsza od Winyla, który niedawno debiutował i zajął czwarte miejsce.

  Makhalan – Biega bez błysku, ale może pod niską wagą się przebudzi i pokusi o lepszy wynik?

  Lily Rose – Była dwukrotnie piąta, więc może już czas na lepszy wynik.

  Naiade des Sources – Dwa razy mocno poprowadziła i zabrakło jej sił. Nabiera doświadczenia, mam nadzieję, że jej forma będzie rosła.

  Domindar – Dodatkowe kilogramy nie ułatwią mu zadania, ale chyba ma szanse na udany występ.

  Małgorzata Łojek

  Mała Miss – Fajnie wygląda, choć w pracy treningowej nie sprawia wrażenia bardzo ambitnej. Robi postępy, więc niewykluczone, że ma większy potencjał niż pokazuje.

  Szarotka i Valkirie – Ich możliwości są dobrze znane. W siodle będą miały uczniów, dzięki czemu korzystają z ulgi wagi. Na tej pierwszej dystans może być trochę zbyt długi.

  Big Bang – Pozostaje bez zmian. Na krótkich dystansach powinien biegać na solidnym poziomie.

  Dorian – Jego matka dała świetnego Dragona, ale też średnią Dalmę. Ojciec miał dobry rodowód, ale na torze nie miał okazji pokazać talentu. Trochę trudno go ocenić, bo sylwetkę ma wyścigową, natomiast nieco brakuje mu tężyzny fizycznej.

  Andrzej Laskowski

  El Nazir – Dobrze się czuje. To dla niego sprawdzian klasy i możliwości dystansowych. Jeśli pokaże się z dobrej strony, to w Derby pobiegnie. Jeśli nie – poszukamy innej drogi.

  Nadaal – Będzie wycofany.

  Michał Borkowski

  Zhaker Muscat – To koń o średnich możliwościach. Stawka nie jest zbyt mocna, więc mam nadzieję na udany występ. Wcześniej trafiał na wymagających rywali.

  Mayar Al Khalediah – Jest już dobrze znany. Ostatnia zmiana taktyki nie przyniosła rezultatów. Zobaczymy, jak będzie tym razem.

  Piotr Piątkowski

  Luaithrion – Jego forma stopniowo rośnie. Liczę na udany występ.

  Vatan – Może potrzebować jeszcze trochę czasu, żeby się rozbiegać.

  Tomasz Pastuszka

  Khamsin Rmp – Debiutuje, szukamy dla niego szansy. W miarę dobrze skacze.

  Largo Forte – Po tych przerwach teraz powinien mieć lepszy wyścig.

  Nestor – Dobrze się czuję, trochę go liczę. Zobaczymy, czy słusznie.

  Emil Zahariev

  Power Spirit – Pobiegnie z szansami. W siodle uczennica i razem powinni walczyć o zwycięstwo.

  Łukasz Such

  Smashing – Cały czas się uczy i dalej biega po doświadczenie. Z każdym wyścigiem powinno być lepiej. Skrócenie dystansu na pewno będzie mu sprzyjać. Niezależnie od tego Noble Eagle będzie ciężki do ogarnia, ale może uda się nam nawiązać walkę.

  Maciej Kosicki

  Forlet – Stać go na dobry wynik, ale tylko na lekkim torze. Przy bieżni elastycznej lub mocno elastycznej jego szanse zdecydowanie maleją.

  Justyna Domańska

  Apollo del Sol – Trzyma poziom. Łatwo nie będzie, bo tutaj jest już wyścigowa śmietanka, ale liczę na dobry występ. Do tej pory solidnie wypadał na tle mocnych przeciwników. Ostatnio jechał na nim Martin Srnec, teraz wraca do siodła Sazhar Abaev, który go dobrze zna.

  Małgorzata Kryszyłowicz

  Terchova – Biegła już dwa razy. W ub. sezonie wygrała i niestety musi startować pod nadwagą. Trafiła na niezły zapis, więc może poradzi sobie z tymi końmi. Dobrze się czuje, jest delikatnym, drobnym koniem. Zna już warszawski tor, zatem nie będzie to problemem.

  Mariusz Wnorowski

  Corsicana i Prius – Wygrać raczej w tej gonitwie się nie uda. Mam nadzieję, że powalczą o niżej płatne miejsca. Klacz poniesie korzystną wagę.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły