More

  Prosto ze stajni (Partynice, 25 czerwca)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Partynicach w sobotę.

  Justyna Domańska

  Berlica Pa – Jedyna klacz prywatnej hodowli w stawce. Fajnie pokazała się ostatnio, zajęła drugie miejsce. Trzyma poziom. Głównym rywalem będzie prawdopodobnie Erede, niezły koń po Kurierze. Konie eksterierowe biegają, jak się wyśpią, więc do Berlicy i Erede może ktoś jeszcze podejść, w zależności od dyspozycji dnia.

  Gandawiano – Będzie wycofany.

  Free Stajla – Z debiutu była trzecia pod uczniem. To klacz krajowej hodowli, więc z końmi francuskimi lekko jej nie będzie. W drugiej połowie sezonu, w gronie polskich arabów, będzie jej łatwiej. Imponujących warunków fizycznych nie ma, ale to szczera i rzetelna kobyłka.

  Fidem – Jest raczej koniem o mniejszych możliwościach. Cały czas potrzebuje impulsu do ścigania. Nie walczy sam z siebie, trzeba go pobudzać do walki. Fajerwerków po nim raczej spodziewać się nie można.

  Harun Ra – Super koń, ale dwa razy sprawił zawód. Nie ma dobrych warunków fizycznych, ale talent i niezłe pochodzenie. “Henio,, bo tak na niego mówimy, przy pierwszym starcie zrobił numer i w pewnym momencie wyścigu całkowicie stanął, niemal zrzucając Jana Vernera. W drugim starcie pod Reznikovem za żadne skarby nie chciał podejść do koni. Pracujemy nad nim, ale ciężko ocenić, czy się przełamie i kiedy to ewentualnie nastąpi.

  Wizerunek – Wyraźnie eksterierowy koń. Biega, jak się wyśpi, w zależności od pogody i humoru. Nie jest to wielki talent, ale ile może, tyle leci. Nie powinien spaść z płatnego miejsca.

  Wiesław Kryszyłowicz

  Pustynna Lilia – Nie jest to wybitny koń, ale z pewnością pożyteczny. Jedzie uczennica, która łapie doświadczenie. Na płatnym na pewno będzie.

  Wildarosa – Dobry koń, ale z trudnym charakterem. Możliwości ma duże, tylko musi dojrzeć do ścigania się.

  Ekaja – Duża, ładna kobyła. Nieźle galopuje, jednak na zwycięstwo musi jeszcze poczekać.

  Erede – Jest najlepszy z tej stawki. Mocny koń, powinien powalczyć o wygraną. Jeszcze brzuszek ma, ale dochodzi już do siebie. Z czasem będzie coraz lepszy.

  Tebinio – Nasz „Dziadek”. Jeśli będzie miał ochotę, to zawalczy.

  Angelika – Na treningach dobrze się spisuje. To debiut z „bieganymi” końmi, więc wiadomo, że różnie może być.

  Tenczyn – Na razie nie ma ochoty do ścigania. Raczej słaby.

  Warion – Kurozwęcki ogier, którego trzeba jechać. Konrad Mazur mówił, że musiał go sporo prosić, żeby się ruszył.

  Michał Borkowski

  Katharsis – Debiutuje w gronie doświadczonych koni, więc na pewno nie będzie jej łatwo. Na treningach sprawia pozytywne wrażenie.

  Sopot – Z powodu lekkiego urazu musiał być ostatnio wycofany. Ogólnie nieźle galopuje, jednak startuje po dłuższej przerwie i nie wiem, na ile to na niego wpłynie.

  Madiba Movie – Uciekł na padoku prowadzącemu i się poobijał. Dlatego był wycofany i znów trochę pauzował. Trudny do oceny.

  Jawahr, Easta du Soleil i A’asam Al Khalediah – Stajenna amazonka wybrała tego ostatniego. Cała trójka sprawiła pozytywne wrażenie i myślę, że powinny walczyć o miejsca w czołówce.

  Mary Queen – Ma za sobą całkiem niezłe tegoroczne wyścigi. Stawka wydaje się być w jej zasięgu, więc mam nadzieję, że powalczy.

  Łukasz Such

  Kessi – Będzie zmiana jazdy, w siodle zobaczymy Irka Wójcika. Chciałbym, żeby zajęła płatne miejsce.

  Be Like Zazou – To nie jego dystans, ale nie powinien zamykać stawki.

  Storm In The Stars – Największe nadzieja na zwycięstwo, ale przeciw niemu przemawia wysoka waga. Zanza poniesie aż 4 kilo mniej, a przy wyraźnie mniejszej różnicy przegrała ze Stormem tylko o szyję.

  Zimbardo – Trafił na niezły zapis i powinien rozgrywać wyścig. Aga siedzi, więc mamy jednego z lepszych jeźdźców w stawce.

  Cornelia Fraisl

  Iskra – Dystans jej pasuje, jeździec dobrze ją zna. Gonitwy uczniowskie rządzą się swoimi prawami. Myślę, że powalczą o dobry wynik.

  Mr Brownstone – Jest bardzo wyrośnięty, więc sporo będzie zależało od tego, jak zbierze się z końmi. Debiutuje, co na pewno nie ułatwi mu zadania, szczególnie że trafił na mocną stawkę.

  Jocker de Bozouls – Jego atutem jest jeden wyścig w nogach, ale możliwości ma raczej średnie.

  Robert Świątek

  Juven –  Zostanie wycofany.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły